Fotó: Presidency
Nicușor Dan államfő szerda este kijelentette, egyáltalán nem elégedett az oktatás helyzetével, és ígéretet tett a tanügyi szakszervezetek vezetőinek, hogy a tanévkezdés után két hónappal kiértékelik a helyzetet a számadatok alapján.
2025. szeptember 11., 09:032025. szeptember 11., 09:03
„Természetesen azt szeretném, ha mindannyian a gyermekek érdekeit tartanánk szem előtt (...) Ígéretem az volt, hogy a tanév kezdete után két hónappal kiértékeljük a helyzetet, figyelembe véve a rendelkezésre álló adatokat és az összes érintett fél véleményét” – jelentette ki az elnök a TVR-nek adott interjúban.
Arra a kérdésre, hogy elégedett-e az oktatás helyzetével, Nicușor Dan azt válaszolta, hogy egyáltalán nem elégedett – írja az Agerpres.
Az államelnök hétfőn, a tanévkezdés napján fogadta a Cotroceni-palotában az épület előtt tüntető tanügyi szakszervezetek képviselőit. A találkozó után az államfő úgy fogalmazott, hogy „a szakszervezeti képviselők véleménye eltér az oktatási minisztérium véleményétől”.
Szeptember 16-án, kedden 17 órától elstartol a Sapientia EMTE Sepsiszentgyörgyi Karának és a helyi önkormányzatnak közösen és célzottan az időseknek szervezett előadásorozata.
Elkezdték visszafizetni a lakosságnak a Harvíz Rt. tervezett víz- és szennyvízhálózat-bővítési óriásberuházásához történő csatlakozás érdekében korábban begyűjtött összegeket. A jelenlegi álláspont szerint a pénz begyűjtése szükségtelen volt.
A hátrányos helyzetűeket közelebb vinni a rendszerhez, egyúttal az egészséghez – ezt a célt tűzte maga elé a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és további négy partnere négy országból. Szerdán az eddigi eredményeket értékelték ki Mikóújfaluban.
Két személy, egyikük egy 14 éves fiú, életét vesztette szerdán az 1C jelzésű országút Nagybánya és Miszmogyorós (Tăuții-Măgherăuș) közötti szakaszán bekövetkezett közúti balesetben, tájékoztatott Florina Meteș, a Máramaros megyei rendőrség szóvivője.
Két hónapra hatósági felügyelet alá helyezték kiskorúval szembeni rossz bánásmód és jogellenes fogvatartás miatt azt a Szeben megyei férfit, aki lánccal az asztalhoz kötözte és bezárta a házba tízéves fiát.
Az Európai Bizottság 49,8 millió euró értékű sürgősségi támogatási csomagot javasolt hat uniós tagállam gyümölcstermesztő és bortermelő ágazatában tevékenykedő gazdálkodók számára, amelyből Románia 11,5 millió eurós támogatást kap.
A Román Nemzeti Bank (BNR) árfolyama szerint egy gramm arany szerdán 508,6964 lejt ér, 2,2803 lei lejjel (0,45 százalékkal) többet, mint kedden (506,4161 lej). Ezzel a nemesfém ára újabb rekordot döntött.
Beton villanyoszlopot tört ki, és az útszéli árokban állt meg egy személyautó Sóváradon, szerdán délután.
Nicușor Dan román államfő szerint a lengyel légtér nyilvánvaló megsértésével Oroszország ismét bebizonyította, hogy agresszíven viselkedik, ezért meg kell állítani és meg kell szorongatni, hogy tárgyalóasztalhoz üljön.
Idén augusztusban 15 043 új személyautót helyeztek forgalomba Romániában, 52,6 százalékkal többet, mint a tavalyi nyolcadik hónapban – közölte szerdán a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesülete (APIA).
szóljon hozzá!