Begyúlt a száraz növényzet, de a lángokat hamar megfékezték a Nyeregben szolgálat teljesítő tűzoltók
Fotó: Hargita megyei tűzoltóság
Civilizáltan, rendbontás nélkül ért véget a 450. csíksomlyói pünkösdi búcsú, a tűzoltóknak azonban akadt dolguk a százezreket megmozgató zarándoklat helyszínén.
2017. június 03., 19:562017. június 03., 19:56
2017. június 03., 19:572017. június 03., 19:57
Közel háromszáz rendőr és több mint kétszázötven csendőr teljesített szolgálatot a pünkösdi búcsún, továbbá a Hargita megyei tűzoltóság és annak elsősegélynyújtó csapata is segített a bajbajutott zarándokokon. Szombat délben csapadékmentes, meleg idő volt a Nagy- és Kis-Somlyó hegyek közötti nyeregben, ahol ismét százezrek gyülekeztek.
Alina-Maria Ciobotariu, a tűzoltóság sajtószóvivője megkeresésünkre elmondta, a búcsún egy mentőt, egy műszaki mentőt és egy több sérült szállítására alkalmas járművet helyeztek készenlétbe. A helyszínen négy személyt láttak el, egyet vágási sérüléssel, egy másikat törés gyanújával, két személyt pedig ficammal. Ezen kívül további két személyt szintén ficam miatt a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba szállítottak. A szóvivő hozzátette,
Összesen 222 közrendészeti, 39 közlekedésrendészeti és harminc egyéb alakulatnál szolgáló rendőrt vezényeltek ki a zarándoklat főbb útvonalaira és Csíkszereda környékére. Ezen kívül Maros és Hargita megye csendőrei közösen vigyáztak a közbiztonságra a búcsún: a csíksomlyói nyereg, a kegytemplom és a fő zarándokútvonalnak számító Szék útján több mint kétszázötven csendőr teljesített szolgálatot. Közbelépésükre azonban nem volt szükség, ugyanis
– tájékoztatott Gheorghe Filip, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, illetve Gheorghe Suciu, a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség szóvivője.
Ismét négytagú medvecsalád ólálkodik a Somostetőn, de egyelőre nem tudni, hogy a korábban befogott egyedekről van-e szó. Kovács Mihály Levente alpolgármester szerint ha indokolt lesz, az anyamedvét elaltatják, a bocsokat pedig máshová helyezik el.
Több ezer ember indult el péntek délután a fővárosi Universității (Egyetem) térről a Victoriei (Győzelem) tér felé az Ellenállás és kezdeményezés megmozdulás által szervezett Európa-párti felvonulás keretében.
Egy különleges, szenzoros mezítlábas fejlesztőösvényt ajándékozott a magyarországi Civilis Egyesület a gyergyószentmiklósi Fogarasy Mihály Általános Iskola óvodásai számára. Az önkormányzat és az egyesület további közös programokat is tervez.
A melanoma világnapja alkalmából ingyenes szűrési kampány indul május 19–23. között négy Kovászna megyei városban: Sepsiszentgyörgyön, Kézdivásárhelyen, Kovásznán és Bodzafordulón. A vizsgálat célja a betegség korai felismerése.
A gyerekek kívánsága szerint épült meg a csíkdelnei iskola udvarán a játszótér, amelyet az anyaországi támogatásnak köszönhetően két teqball asztallal, illetve két pingpongasztallal bővítettek. A játszóteret pénteken vette birtokába a gyereksereg.
Több mint 40 Hargita megyei katonai tűzoltó dolgozik a Korond patak utóbbi napok esőzései nyomán megnőtt vízszintjének a csökkentésén és a parajdi sóbánya tárnáiba beszivárgott víz kiszivattyúzásán.
Két férfit vett őrizetbe a rendőrség csütörtökön egy május elsejei, Sepsiszentgyörgyön történt rablás ügyében. Az egyik gyanúsítottat, egy 23 éves fiatalembert a bíróság 30 napos előzetes letartóztatásba helyezték pénteken.
Megjelent pénteken a Hivatalos Közlönyben az elnökválasztás első fordulójának eredményét érvényesítő alkotmánybírósági határozat, és ezzel kezdetét vette a második forduló kampánya. A választási kampány május 17-én, szombaton 7 órakor ér véget.
Elkészült az új sportcsarnok Szentegyházán, amelyet Ambrus Pál helyi születésű birkózóbajnokról neveztek el az épület pénteki avatóünnepségén. A felszólalók a sport és az összefogás fontosságát hangsúlyozták.
szóljon hozzá!