
Marad minden a régiben, nem fog fejleszteni a Harvíz a településen. Illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Döntött csíkszentkirály önkormányzati képviselő testülete: nem adják át a helyi ivóvíz- és szennyvíz-szoláltatást a regionális szolgáltató Harvíz Rt.-nek. Azt is vállalták, hogy a községben szükséges fejlesztésekhez alternatív forrásokat igyekeznek keresni.
2018. július 02., 08:402018. július 02., 08:40
Minden helyi önkormányzati képviselő jelen volt a péntek esti csíkszentkirályi tanácsülésen, amelyen az egyik legfontosabb napirendi pont a községi ivóvíz- és szennyvíz-hálózatok sorsának eldöntése volt – számolt be érdeklődésünkre Székely Ernő. Csíkszentkirály polgármestere kifejtette, a legutóbbi tanácsüléshez képest, ahol a szükséges kétharmados jelenlét hiányában még döntésképtelen volt a tanácsi testület,
Ennek ellenére, amikor a múlt keddi tanácsülés végén arra kértük a jelenlevő önkormányzati képviselőket, hogy osszák meg, miért tartják jobb lehetőségnek továbbra is az önkormányzati cégen keresztül biztosítani a szolgáltatásokat, egyetlen tanácsos sem tartotta fontosnak erről nyilatkozni.

Már csak öt napja maradt a csíkszentkirályi önkormányzati képviselő-testületnek, hogy eldöntse, átadja-e az ivóvíz- és szennyvíz-szoláltatást a regionális szolgáltató Harvíz Rt.-nek.
Az önkormányzati képviselők megfogalmazták közös álláspontjukat, amit a polgármester a sajtó felé közölhetett:
Emellett a polgármester saját véleményét is kifejtette, miszerint ez a döntés nem hoz jót a községnek. Kiemelte, ő maga elkövetett mindent azért, hogy a tanácsosokat jobb belátásra bírja, korábbi tanácsülésekre meghívta az RMDSZ részéről Borboly Csabát Hargita Megye Tanácsának elnökét, a Hargita Víz Egyesület elnökeként Ráduly Róbert Kálmánt, illetve a Harvíz igazgatóját Bogáti Csabát is. Tette ezt azért, mert véleménye szerint
A helyi önkormányzati képviselők ennek ellenére másképp vélekedtek, így hiába szerette volna, hogy a következő községvezetésnek felújított, működőképes közműhálózatok álljanak a rendelkezésére – summázta a községvezető.

Nehéz helyzetbe került Csíkszentkirály önkormányzati képviselő-testülete, ugyanis a községi ivóvíz- és szennyvízhálózat Harvíz Rt.-nek való átadásáról kell döntenie. Mivel az önkormányzati képviselők között nincs teljes egyetértés, így már hónapok óta húzódik a dönt&a
Mint arról már korábban is beszámoltunk, amiatt volt szükséges a csíkszentkirályi ivóvíz- és szennyvíz-szolgáltatás sorsáról dönteni, mert a tavaly év közepén veszteségessé vált a helyi közmű, ugyanakkor lehetőség nyílt csatlakozni a Harvíz Rt. által a Nagy Infrastrukturális Operatív Programhoz (POIM). Ez utóbbinak viszont az a feltétele, hogy a csatlakozni akaró község tagja kell legyen a Hargita Víz Fejlesztési Egyesületnek, illetve a szennyvíz- és ivóvíz-szolgáltatást át kell adnia az egyesületi szolgáltatónak, ebben az esetben a Harvíznek. Csíkszentkirály az első feltételnek eleget tesz, az utóbbiról pedig a tanácsi testület döntött.
Lakóháznál csaptak fel a lángok a maroskeresztúri Patak utcában, fennáll a veszélye, hogy egy szomszédos lakóépületre is átterjednek a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Lakóház gyúlt ki Gyulas főutcájában hétfőn délelőtt, a lángok több épületre is átterjedtek – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Elkezdődött hétfőn az óvodai beiratkozások első szakasza.
Medvék jelenlétére figyelmeztetett a Ro-Alert riasztórendszer hétfőre virradóra több udvarhelyszéki és gyergyószéki településen – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
A határrendészek és a hegyimentők megmentettek vasárnap egy ukrán fiatalembert, aki a Máramarosi-havasokon keresztül lépte át a határt, és bevallása szerint egy hétig bolyongott a hegyekben.
A kulturális minisztérium felvette a szombaton a 79. Cannes-i Filmfesztiválon Arany Pálmával díjazott Fjord című filmet azon stratégiai kulturális projektek listájára, amelyek finanszírozásban részesülnek az Oscar-díjra való jelöléshez.
A háborút nem egy szuperhatalom nyeri meg, hanem a mindenható szeretet, az emberiséget a nyomortól nem a megszámolhatatlan gazdagság, hanem a szeretet kifogyhatatlan ajándéka szabadítja meg – mondta XIV. Leó pápa a vatikáni Szent Péter-bazilikában.
Körülbelül 100 métert zuhant a Bucsecs-hegységben az a két turista, akiket a hegyimentőknek végül sikerült megmenteniük vasárnap.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 5 óra 2 perckor Vrancea megyében.
Heves vita bontakozott ki a gyimesbükki Rákóczi-vár felújítása körül, miután Dan Tanasă AUR-os parlamenti képviselő bírálni kezdte a beruházást, illetve annak állami finanszírozását
2 hozzászólás