Nem csak a sebeket, a lelket is gyógyítani kell

•  Fotó: Kristó Róbert

Fotó: Kristó Róbert

Hiánypótló képzést indít Csíksomlyón ősztől a csíkszeredai KALOT Egyesület. Az érdeklődők három féléves akkreditált lelki-gondozói képzésre iratkozhatnak be, amelynek köszönhetően lélekben is közelebb kerülhetnek azokhoz, akiken munkájuk során segíteni kívánnak.

D. Balázs Ildikó

2010. július 08., 10:512010. július 08., 10:51

2010. július 08., 11:482010. július 08., 11:48

•  Fotó: Kristó Róbert Galéria

Fotó: Kristó Róbert

„Bár a szakmában dolgozók és a társadalom részéről is igény van rá, térségünkben teljes mértékben hiányzik az ilyen jellegű képzési kínálat. Az általunk kigondolt lelki-gondozói képzés viszont emberekkel dolgozó szakember – pedagógus, orvos, szociális munkás, lelkész, lelkipásztori asszisztens – számára teszi lehetővé olyan elméleti és gyakorlati tudásanyag megszerzését, amely segítségével hatékonyabban, ember- és Isten-központúbban tudják végezni munkájukat” – vázolta az elképzeléseket Fejes Ildikó, a KALOT Egyesület munkatársa.

A képzés során a résztvevők pszichoszociális, vezetői és szervezetfejlesztői kompetenciákat szereznek, fejlesztik például problémamegoldási készségüket, de a fontos életesemények feldolgozásában a rászoruló mellett állnak majd.

A KALOT partnerségi szerződést kötött a Babeş–Bolyai Tudományegyetem Római Katolikus Teológiai Fakultásával, és ennek köszönhetően a végzős hallgatók akkreditált, egyetem utáni képzés végzettjeiként láthatnak munkához. A képzéssel kreditpontokat szerezhetnek, amelyeket – a remények szerint – elismertethetnek különböző szakterületek szakmai kollégiumaival.

„Egyesületünk két éve dolgozik a lelki-gondozói képzés elindításán. A trénerek mindannyian a szakmában dolgoznak, és amellett, hogy elismert szakemberek, szívügyüknek is tekintik egy ilyen képzés elindítását Székelyföldön, ezért lelkesen tevékenykednek az ügy érdekében” – fogalmazott Fejes Ildikó.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. augusztus 21., csütörtök

Többen igényelhetnek e-személyit Csíkszeredában hétfőtől, mint korábban

Jövő hétfőtől a megszokott félórás helyett negyedórás intervallumokra foglalhatnak időpontot a Csíkszeredai Helyi Személynyilvántartó Közszolgálat ügyfelei.

Többen igényelhetnek e-személyit Csíkszeredában hétfőtől, mint korábban
2025. augusztus 20., szerda

Kenyér, közösség, ünnep – a Mikó-vár udvarán ünnepelte az államalapítást Csíkszereda

Az államalapítás emlékére és az új kenyér ünnepére gyűlt össze Csíkszereda közössége augusztus 20-án a Mikó-vár udvarán. Beszédek, áldások, közös imák és koncertek tették teljessé a napot, amely egyszerre szólt múltról, jelenről és jövőről.

Kenyér, közösség, ünnep – a Mikó-vár udvarán ünnepelte az államalapítást Csíkszereda
2025. augusztus 20., szerda

Emelkedő beruházási költségekkel számolnak Csíkszeredában is

Soron kívüli ülésen döntött több határozattervezetről a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület szerdán. Több tervezett beruházás becsült értékét kellett módosítani, de a költségvetés kiigazítására is szükség volt különböző tételekkel.

Emelkedő beruházási költségekkel számolnak Csíkszeredában is
2025. augusztus 19., kedd

Kilőtték a Lóvészre visszajáró medvét

A csendőrség és a helyi vadásztársulat közös akciójára azután került sor, hogy vészhelyzeti riasztás érkezett a 112-es segélyhívó számra.

Kilőtték a Lóvészre visszajáró medvét
2025. augusztus 18., hétfő

Zajlanak a karbantartási munkálatok a csíkszéki iskolákban

A megszokott falfestésen, fertőtlenítésen túl mosdókat javítanak, tantermeket alakítanak át, udvart szépítenek a csíkszéki iskolák. Készülnek az őszi tanévkezdésre.

Zajlanak a karbantartási munkálatok a csíkszéki iskolákban
2025. augusztus 18., hétfő

Készülnek az új körforgalom tervei Csíkszeredában

A csíkszeredai Brassói útra tervezett körforgalom terveinek elkészítése folyamatban van, a kivitelezést pedig jövőben kezdenék el. Mindez egy olyan általános bizonytalanság közepette történik, amely számos tervezett beruházást meghiúsíthat.

Készülnek az új körforgalom tervei Csíkszeredában
2025. augusztus 17., vasárnap

Vihar közeledtére figyelmeztetnek több Hargita megyei településen

Másodfokú (narancssárga) figyelmeztetést adott ki Hargita megye több településére vasárnap délután az Országos Meteorológiai Szolgálat. A lakosságot Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a várható szélsőséges időjárási eseményekre.

Vihar közeledtére figyelmeztetnek több Hargita megyei településen
2025. augusztus 17., vasárnap

Felszentelték a gyimesbükki Szent Péter és Pál templomot

Történelmi jelentőségű ünnepen vett részt vasárnap a gyimesbükki katolikus közösség: dr. Kovács Gergely gyulafehérvári érsek felszentelte az újjáépített Szent Péter és Pál templomot. A szertartás a hálaadás és a közösség erejének ünnepe volt.

Felszentelték a gyimesbükki Szent Péter és Pál templomot
2025. augusztus 15., péntek

Újraépítették a gyimesbükki Szent Péter és Pál-templomot, vasárnap szentelik fel

Egy év alatt újjáépült a gyimesbükki Szent Péter és Pál-templom, amelyet vasárnap, augusztus 17-én szentel fel dr. Kovács Gergely érsek. A felújítás közösségi összefogással, ingyenesen átadott területekkel és sok önkéntes munkával valósult meg.

Újraépítették a gyimesbükki Szent Péter és Pál-templomot, vasárnap szentelik fel
2025. augusztus 14., csütörtök

Csíkszeredai diákok képviselik Romániát az észak-macedon kórusfesztiválon

A Nagy István Művészeti Középiskola Ifjúsági Vegyeskara először vesz részt nemzetközi versenyen: az Ohridi Nemzetközi Kórusfesztiválon képviselik Romániát. A felkészülésről Fábián Attila, Mosoly Dániel Tibor és Darabos Andrea Tünde beszélt.

Csíkszeredai diákok képviselik Romániát az észak-macedon kórusfesztiválon