
Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere. Hatékonyabb hivatali munkát igér
Fotó: Bege Botond / Gyergyószentmiklós Polgármesteri Hivatala
Gyergyószentmiklós önkormányzata átfogó közigazgatási és városüzemeltetési átszervezést visz véghez. Amellett, hogy a kötelező létszámcsökkentést végrehajtják, a hatékonyabb működést, lakosságot jobban kiszolgáló hivatalt ígérnek.
2026. május 29., 16:022026. május 29., 16:02
2026. május 29., 16:052026. május 29., 16:05
A kormány minden önkormányzatot kötelezett arra, hogy bizonyos létszámot ne léphesse túl az alkalmazottak száma. Ennek megfelelően
Azonban ezen túlmenően, teljes átszervezést hajtanak most végre. A képviselő-testület csütörtökön fogadta el az erről szóló határozatot ami július 1-től lép érvénybe.
– ismertette Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere. Az igazgatóságok jelentős átalakításon mennek keresztül, miközben a városvezetés célja, hogy a szolgáltatások gyorsabbá, átláthatóbbá és hatékonyabbá váljanak.
Az ügyfélszolgálat megerősítése érdekében létrehoznak egy központi petíciókezelő alosztályt, amely
Az új hivatali rendszer szerint az érintett irodák öt napon belül kötelesek megküldeni a szükséges szakmai információkat, a válaszokat pedig ügyfélbarát formában fogalmazzák meg a panaszosok felé. Emellett elkezdődik a város ügyfélszolgálati pontjainak felújítása, korszerűsítése is.
A reform egyik legjelentősebb eleme, hogy számos városüzemeltetési tevékenységet kiszerveznek az önkormányzat kizárólagos tulajdonában lévő Vitalissima Kft.-hez. A cég veszi át
Az önkormányzat és a városi cég között teljesítményalapú elszámolási rendszer működik majd. A fizetés pedig akkor történik, amikor pedig a munka el van végezve – szögezte le Nagy Zoltán.
A városvezetés szerint ez nemcsak nagyobb hatékonyságot eredményezhet, hanem pénzügyi előnyökkel is jár. Mivel a Vitalissima áfafizetőként visszaigényelheti például az útjavításokhoz használt aszfalt, különféle beszerzések áfáját, jelentős összegek maradhatnak a rendszerben. Az önkormányzatnak erre nincs lehetősége, ezek a pénzek eddig „elvesztek” – mutatott rá a polgármester.
A munkák minőségének ellenőrzésére részletes szabályzatokat dolgoznak ki. Ezek pontosan meghatározzák majd például a fűnyírás gyakoriságát és az egyes övezetekben megengedett fűmagasságot is. A szakmai felügyeletet kertészmérnök és útmérnök biztosítja, miközben a hivatalon belül egy kétfős intervenciós csoport marad a kisebb javítási és karbantartási feladatok gyors elvégzésére.
Fotó: Pinti Attila
A Fejlesztési Igazgatóságon belül új alegység jön létre, amely az öt-tíz éves fejlesztési stratégiák és gazdaságfejlesztési koncepciók kidolgozásáért felel majd. Ennek részeként gazdaságfejlesztői iroda is alakul. A cél, hogy
A közbiztonság területén is jelentős változások várhatók. A helyi rendőrség állománya 20-ról 16 főre csökken, ugyanakkor
Megszűnik az éjszakai diszpécserszolgálat, az így felszabaduló munkaerőt nappali járőrszolgálatra csoportosítják át. A nyár folyamán 42 új térfigyelő kamerát telepítenek a rendőrséggel egyeztetett helyszínekre, és
Az átszervezés a városvezetés munkamegosztását is átalakítja. Nagy Zoltán polgármester a jövőben elsősorban a stratégiai városvezetésre, a külső kapcsolatokra, a lakossági kommunikációra és a forrásteremtésre összpontosít.
A hivatal napi operatív működését városmenedzser koordinálja majd (aki egyelőre próbaidőre érkezik), aki az igazgatóságok közötti együttműködésért és a projektek menedzseléséért felel.
Az alpolgármester feladata a városüzemeltetés stratégiai felügyelete lesz, az éves és havi tervek nyomon követésével, valamint a teljesítmény számonkérésével.
Hargita megyéből 180, juhokból és kecskékből vett vérmintát küldött Bukarestbe az állategészségügyi hatóság, ezekben a juhhimlő és a kiskérődző-pestis kórokozója, vagy antitestek jelenlétét próbálják kimutatni. A gazdákat fokozott óvatosságra intik.
A marosvásárhelyi ítélőtábla szerdán elutasította a drogkereskedelemmel gyanúsított Cristian Pomohaci fellebbezését, így a volt ortodox pap és népdalénekes előzetes letartóztatásban marad.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök szerdán közölte, hogy a román állampolgárság megszerzésekor minden kapcsolata megszűnt az ukrán hatóságokkal, és évekkel ezelőtt, önként lemondott az ukrán állampolgárságról.
A Különleges Távközlési Szolgálat (STS) szerdán közölte, hogy elérhetővé vált a látás- és/vagy hallássérültek vészhelyzeti kommunikációját segítő Apel 112 mobilalkalmazás.
Lezárult az előkészítő szakasz, így elkezdődhet a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történt tragédia nyomán indult büntetőper elsőfokú tárgyalása. Noha voltak problémák a nyomozati anyaggal, ez nem változtatott a helyzeten.
Az emberek kormányt akarnak, nem érdeklik őket a politikusok választási vitái – jelentette ki szerdán Nicușor Dan.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán bejelentette, kezdeményezni fogja az Európai Bizottságnál (EB), hogy vegyék le a barnamedvét a szigorúan védett fajok listájáról és helyezzék át egy másik listára.
A Hargita megyei tűzoltók összesen 18 sürgősségi esethez vonultak ki a hét első két napján, miközben 16 Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak a településeken megjelenő medvék miatt.
Két órára felfüggesztik tevékenységüket csütörtökön az ország igazságügyi orvosszakértői és a törvényszéki orvostani szolgálatok munkatársai. A tiltakozó akcióhoz a Hargita Megyei Törvényszéki Orvostani Szolgálat is csatlakozik.
A képviselőház szerdai ülésén döntő házként elfogadta az alapélelmiszerek árréskorlátozását december 31-éig meghosszabbító jogszabálytervezetet.
szóljon hozzá!