Két méteresről hét méteresre szélesítették az utat Varság bizonyos részein
Fotó: Erdély Bálint Előd
A járványhelyzet miatt kialakult speciális helyzet ellenére zajlik az útmodernizálás és az ivóvízhálózat kiépítése Székelyvarságon, ahol a közvilágítást is modernizálták a biztonság növelése érdekében. Utóbbi a medvék jelenléte miatt is fontos.
2020. május 04., 12:182020. május 04., 12:18
„Székelyvarság meglehetősen elszigetelt helyen van, ezért is gondoltunk arra, hogy legalább a településen belüli utcák modernizálásával javítsuk a belső közlekedést, ami nemcsak a helyieknek, de a turizmus szempontjából is fontos” – fejtette ki lapunknak Tamás Ernő polgármester, aki hozzátette, feltett céljuk a biciklis turizmus fellendítése is.
Tavaly év végén nehéz helyzetbe került a hivatal, így költségvetés-kiegészítésért folyamodtak a belügyminisztériumhoz, amit pozitívan bíráltak el.
Itt úgynevezett szekérutak voltak, amelyek csupán két méter szélességűek. Éppen ezért egyezségre kellett jusson az önkormányzat a gazdákkal, hogy adjanak el területeikből az önkormányzatnak a korszerűsítésért, ami meg is történt.
Fotó: Erdély Bálint Előd
„Mintha egy hét méteres léccel mentünk volna végig a szakaszon, úgy kellett gondolkozzunk a szélesítés érdekében” – magyarázta az elöljáró. Most, hogy már sikerült kiszélesíteni az utat, annak lekövezése van folyamatban, amit hamarosan be is fejeznek. Tamás Ernő hozzátette,
Kijelentette: a település központjában a sok autó miatt gondokat okoz a parkolóhiány, így időközben elkezdték a sáncok befödését is saját forrásaikból, így szeretnének újabb helyeket biztosítani.
Az Országos Vidékfejlesztési Programban (PNDL) leadott pályázatnak köszönhetően
A projekt során igyekeztek elsősorban a forgalmasabb, az iskolába járó gyerekek által használt, erdősebb útvonalakat megvilágítani. Ez nagyon fontos, hiszen
A polgármester közölte, egyértelmű, hogy tovább kell bővíteni a hálózatot, aminek érdekében szintén pályázni szeretnének.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Tizennégy, többségében a lakók által kiépített ivóvíz-hálózati rendszer üzemel a településen, ezek szakszerű kiépítésén is dolgozik a hivatal. Jelenleg a hetedik ilyen hálózatot, a Nagykútnál lévőt építik ki egy 3,3 millió lej értékű PNDL-s pályázatból. Eddig nagyjából fele valósult meg a projektnek, de jövőre teljesen befejeznék. A rendszert rá fogják csatlakoztatni a már létező víztisztító állomásra.
– magyarázta Tamás Ernő.
A polgármester megjegyezte, abból is látszik, hogy a járvány idején is zajlanak a munkálatok náluk, hogy megvásárolták az óvoda, a sólyomkői iskola, a rendőrség, és egy közösségi ház újrafödéséhez szükséges anyagokat. A projekt megvalósításához ugyanakkor Hargita Megye Tanácsától várnak segítséget.
Maláriával diagnosztizáltak egy bukaresti férfit – közölte csütörtökön az egészségügyi minisztérium.
Az alpolgármesternek fontos feladatai vannak a kisebb községekben is, nem róluk kellene lemondani, hanem inkább a tanácsosok számát kellene csökkenteni – javasolja a Romániai Községek Országos Szövetsége, a kormány megszorító intézkedéseire reagálva.
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Egyfeszt összművészeti fesztivált idén július 31 és augusztus 3. között tartják Gyergyószentmiklóson. Mutatjuk a fellépőket.
A Saul fia című film főszereplője, Röhrig Géza költőként mutatkozik be július 16-án, szerdán 18 órától a marosvásárhelyi Kandaké kávézóban, a Bernády tér 3. szám alatt.
A romániai európai parlamenti (EP-) képviselők közül nyolcan szavazták meg csütörtökön az Ursula von der Leyen és az Európai Bizottság ellen benyújtott bizalmatlansági indítványt, ketten tartózkodtak, 12-en ellene szavaztak, 11-en pedig nem vettek részt.
Átadták a forgalomnak csütörtök délután az észak-erdélyi (A3-as) autópályát az 1-es országúttal Tordatúr közelében összekötő gyorsforgalmi utat.
Befogták az egyik bocsát annak az anyamedvének amelyet a napokban lőttek ki, miután az megölt egy motorost a Transzfogarason – közölte Facebook-oldalán a környezetvédelmi minisztérium.
Kenőpénz elfogadásán érték tetten az ügyészek csütörtökön a bukaresti Floreasca kórház egyik ortopéd szakorvosát – értesült az Agerpres ügyészségi forrásokból.
Július 13. és 27. között ünnepli 15. születésnapját a Csíki Jazz Fesztivál. Idén az emlékezés és a világzene jegyében zajló eseménysorozat világszínvonalú fellépőkkel, tehetségkutatóval, gyerekprogramokkal és közösségi örömzenéléssel várja a közönséget.
szóljon hozzá!