
Az épülendő uszoda ügye is napirenden szerepel a csíkszeredai önkormányzat soros pénteki ülésén, ugyanis a városatyáknak dönteniük kell a létesítményt magába foglaló, Jégpálya néven szereplő városrendezési tervvel kapcsolatban. Mintegy megnyugtatva a kételkedőket, Ráduly Róbert polgármester szerdai sajtótájékoztatóján Elena Udrea miniszter asszony csíkszeredai kijelentését idézte fel, miszerint, bár ínséges időket élünk, sok a probléma a költségvetéssel, szűkösek a források, de Hargita megyében ebben az évben befödik a csíkkarcfalvi műjégpályát, Csíkszeredában pedig felépítik az uszodát.
2010. április 28., 20:162010. április 28., 20:16
2010. április 28., 21:112010. április 28., 21:11
„Remélhetőleg az önkormányzat elfogadja a rendezési tervet, és innen tovább az Országos Befektetési Társaságon múlik, hogy mikor adja ki a munkálat elkezdésére a parancsot. Már régen megvan az építő, a szerződés meg van kötve, Elena Udrea miniszter asszony szavaiból ítélve, a finanszírozás is rendelkezésre áll, várjuk, hogy júniusban megtörténjen az első kapavágás, ami azt jelenti, hogy jövőre esély lenne az uszoda épületének a befejezésére” – fogalmazott szerdán Ráduly Róbert Kálmán.
A korábbi tervekhez képest enyhén módosult a létesítmény elhelyezése – vázolta az elöljáró –, azaz eleget téve a tervező kérésének, a kétmedencés uszoda észak-dél tengelybe kerül, így kevesebb a valószínűsége, hogy a besütő nap zavaró lesz. A polgármester szavaiból ugyanakkor kiderült, úgymond áldozatokat is követel az uszoda építése, hiszen sportlétesítményeket kell költöztetni, egy korábbi szórakozóhelyet pedig lebontani. Az érintettek azonban – jegyzete meg Ráduly – felelősségteljesen és éretten viselkedtek a költözések tekintetében. Így például a Jégpálya negyedi teniszpályák a sportcsarnok mellett, a városi salakos labdarúgópálya helyére kerülnek. A Hargita Megyei Szabadidősport Szövetség illetékesei pedig belegyeztek abba, hogy az általuk szervezett kispályás labdarúgó-bajnokság keretében a tavaszi fordulókat a gyorskorcsolya-pálya közepén található műgyepes pályán szervezzék meg. Ez esetben – mondta Ráduly – a végső megoldás az lesz, hogy a kispályás labdarúgás számára egy, éjjeli világítással is ellátott pályát készítenek a József Attila Általános Iskola udvarán, a Tudor negyedi sportcsarnok szomszédságában.
A medvék által oly gyakran látogatott Tusnádfürdőn állították fel a turistalátványosságnak szánt, négy méter magas medveszobrot. Az impozáns fémalkotást szerdán avatták fel.
Jelenleg nem lehet módosítani az adók mértékén – tudomásul vette a csíkszeredai képviselő-testület keddi azonnali ülésén a pénzügyminisztérium hivatalos levelét.
Baleset történt Szentegyháza és Csíkszereda között kedden délelőtt, egy ember megsérült.
A Bolojan-kormányhoz fordul petícióban a csíkszeredai városvezetés, hogy még az országos költségvetés elfogadása előtt hozzon jogszabályt az adócsökkentésre. Az ügyben elindították az aláírásgyűjtést.
Begyűjtötték a lakossági észrevételeket, fel is dolgozták annak érdekében, hogy a csíkszeredai városi tömegközlekedés járműveinek végleges menetrendjét kialakítsák. Ezt várhatóan március elején vezetik be.
Noha tavaly decemberben elkészült Csíkszeredában az Erőss Zsolt Aréna melletti parkoló újabb kijárata a Decemberi forradalom utca felé, azóta is zárva van. Megnyitásával elkerülhető lesz a Stadion utcában keletkező torlódás.
Míg Csíkszereda polgármestere szerint a szombati megmozdulást az AUR párt használta ki feszültségkeltésre, a tüntetés szervezője állítja: civilként, pártpolitikai érdekektől függetlenül hívta utcára az embereket, és akár perre is kész az igazáért.
A gyimesközéploki Majláth Gusztáv Károly Általános Iskola mellé egy új iskolaépületet építenek európai uniós támogatással. A tanintézet bővítése feloldja a zsúfoltságot, és lehetővé teszi, hogy a távolabb fekvő iskolák diákjai is ott tanuljanak.
Elfogadhatatlan, hogy Csíkszeredában egy szélsőséges párt szervezzen tüntetést, embereket mozgatva, feszültséget szítva – jelezte rövid bejegyzésében Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere, az AUR pártra utalva.
A csíksomlyói skanzen-park létrehozásához szükségessé vált egy újabb övezeti rendezési terv (PUZ) elkészítése. A dokumentációt januári ülésén pénteken hagyta jóvá a csíkszeredai önkormányzati képviselő testület.