Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Fotovoltaikus rendszereket telepítene a közeljövőben a Kovászna megyei Közüzemek Rt. A cég közleménye szerint ezzel a villamosenergia árrobbanását próbálják ellensúlyozni.
2022. október 12., 18:272022. október 12., 18:27
2022. október 12., 18:302022. október 12., 18:30
Arról tájékoztatnak, hogy országszerte, így Kovászna megyében is növekedett a vízszolgáltatás költsége. Az energiaválság súlyosan érinti a nagy villamosenergia-fogyasztókat, hiszen a víz- és szennyvízhálózatot összetett pumparendszer működteti. A tervek szerint
Kozsokár Attila igazgató szerint novemberig összeállítják a pályázati iratcsomót, hiszen a környezetvédelmi alapnál, a helyreállítási tervben és más uniós alapokból is hívható le erre a célra támogatás,
Abban bíznak, hogy ez a négy rendszer már jövőben működhet, majd Kovászna és Bodzaforduló egységeit is átállítanák napenergiára.
Arra számítanak, hogy a beruházás 3–4 év alatt megtérül, hiszen tavaly ötmillió lej volt az éves villanyszámlájuk, idén pedig ennek a háromszorosára számítanak.
Az orvosok mindkét lábát amputálták annak a pilótának, aki súlyosan megsérült, miután szombaton lezuhant a kisrepülőgépével egy jászvásári katonai egység közelében. A férfi állapota továbbra is válságos.
Egyre kiterjedtebb területen esett fagypont alá a hőmérséklet vasárnapra virradóan, a leghidegebb pedig Csíkszeredában volt.
Hajdanán, templomtorony hiányában a háromszéki falvak nagy részében is ilyenek őrizték a harangokat, mára fájóan kevés maradt belőlük. A még állók azonban sokat tudnak mesélni múltunkról, rövid megállásra, töprengésre késztetve a feléjük tévedőt.
Lezuhant szombaton egy kisméretű repülőgép két emberrel a fedélzetén a Iași-hoz tartozó Dancu településen lévő katonai egység közelében.
A Dunába esett szombaton egy autó, amely egy utánfutón egy vízi járművet vontatott. Tűzoltók keresik az elsüllyedt járműveket, de ha meg is találják, kétséges, hogy a felszínre tudják-e emelni.
Egy 55 éves elítéltet hoztak haza Spanyolországból Romániába szombatra virradóan. A férfit korábban hat év börtönbüntetésre ítélték nemierőszak-kísérlet miatt.
A bukaresti ítélőtábla a fenyegető e-maileket több száz iskolának és kórháznak elküldő 17 éves fiú harmincnapos előzetes letartóztatásba helyezéséről döntött pénteken.
A gyergyószentmiklósi Hő-, Víz- és Csatornaszolgáltató Közmű munkatársai megkezdték a városban a fűtésszolgáltatás fokozatos elindítását. A lakók odafigyelését kérik.
Amerikai egyetemen oktató antropológus tart előadást Kovásznán vasárnap este. Bármilyen hihetetlenül is hangzik, az erdélyi magyar kultúra ugyanolyan gondokkal küszködik, mint a távoli kis népeké.
A Jó ha tudunk róla előadássorozat következő vendége Benedek Csaba történelemtanár lesz, aki: Gyergyószentmiklós egyházi építészete a 17–18. századokban címmel tart előadást.
szóljon hozzá!