Nagyobb hely a buszmegállókban

•  Fotó: Kristó Róbert

Fotó: Kristó Róbert

Csíkszereda több utcájában is beállhatnak a megállókba a városi tömegközlekedést szolgáló autóbuszok. Ez korábban nem volt lehetséges, emiatt a buszmegállóknál jelentős torlódások alakultak ki, ha megállt a busz.

Kovács Attila

2010. december 08., 14:242010. december 08., 14:24

2010. december 08., 15:122010. december 08., 15:12

Különösen a Kossuth utcában volt érezhető és bosszantó a jelenség, amikor a városi busz megérkezett a táblával ugyan jelzett, de parkoló autók által elfoglalt buszmegállóba. Ilyenkor a busz mögött hosszú autósor alakult ki, mert előzésre nem volt hely, és csak akkor indulhatott tovább a forgalom, ha az utasok fölültek. Egyébként utóbbiak dolga sem volt egyszerű, mert a parkoló autók között kellett átevickélniük a buszig. Az első változás akkor történt, amikor a buszmegállókban egy-egy autó helyét hagyták szabadon azért, hogy az utasok könnyebben elérjék a buszokat. A fizetős parkolóhelyek bővítésével a buszmegállókban is növekedett a hely – most már nem egy, hanem öt autó helye maradt szabadon minden buszmegállóban.

„A Kossuth utcában négy, a Temesvári sugárúton kettő és a Testvériség sugárúton szintén két ilyen megállót alakítottunk így ki, ahová a kisebb buszok be tudnak állni, a nagyobbak pedig annyira behúzni, hogy a forgalom zavartalanul haladhat tovább” – mondta kérdésünkre Szőke Domokos alpolgármester.

Mint megtudtuk, a buszmegállók közül kettőt nem tudtak megfelelő festéssel ellátni még, mert az időjárás ezt nem engedte. A többieknél viszont a festés jelzi a változást és a tiltást, amelyet egyébként több autós is tapasztalt már – a buszmegállóba parkoló autókat decembertől már lebilincselik a City Parking alkalmazottai.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 02., péntek

Mulatsággal ünneplik a táncház világnapját Csíkszeredában

Évadzáró táncházat szervez az Erdélyi Hagyományok Háza Alapítvány több másik egyesülettel a táncház világnapján, május 9-én Csíkszeredában.

Mulatsággal ünneplik a táncház világnapját Csíkszeredában
2025. április 29., kedd

Mert táncolni öröm, a tánc közösséget formál

Hatodik alkalommal szervezték meg a Táncvilágnap Csíkszereda rendezvénysorozatot, a színház előtti téren tartott záróeseményt fotókon mutatjuk.

Mert táncolni öröm, a tánc közösséget formál
2025. április 29., kedd

Hétvégén is nyitva lesz a lakosságnyilvántartó iroda Csíkszeredában

A május 4-i és 18-i államelnök-választás miatt a csíkszeredai lakosságnyilvántartó közszolgálat és a városházi pénztár a választási hétvégéken is fogadja az érvényes személyi igazolvánnyal nem rendelkező, szavazójoggal rendelkező ügyfeleket.

Hétvégén is nyitva lesz a lakosságnyilvántartó iroda Csíkszeredában
2025. április 29., kedd

Engedélyeztetések után épülhet a csíkcsicsói sportcsarnok

A nyár folyamán kezdődhet el a csíkcsicsói sportcsarnok építése. Az előkészületek egyelőre a kiviteli terv véglegesítésénél tartanak, ezután következhet az építkezési engedély és a szükséges szakhatósági jóváhagyások beszerzése.

Engedélyeztetések után épülhet a csíkcsicsói sportcsarnok
2025. április 28., hétfő

Tizenegyedikes diák volt a szépvízi víztározóba zuhant lány

Országszerte beszámoltak arról a tragikus szépvízi esetről, amikor a medve elől menekülve egy fiatal Iași megyei lány elvesztette egyensúlyát, a magasból a szépvízi víztározóba zuhant és életét vesztette.

Tizenegyedikes diák volt a szépvízi víztározóba zuhant lány
2025. április 28., hétfő

Medve elől menekülve eshetett a víztározóba az életét vesztő lány

Medvétől ijedhetett meg az a 18 éves, Iași megyei lány, aki pénteken lelte halálát a szépvízi víztározóban – jelezte a Székelyhon érdeklődésére a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.

Medve elől menekülve eshetett a víztározóba az életét vesztő lány
2025. április 28., hétfő

Csíkszeredában is bemutatják a székely határőr verses naplóját

Benedek Pál, egykori székely határőr verses naplóját mutatják be Csíkszeredában kedden 18 órától a Lázár-ház eskütermében.

Csíkszeredában is bemutatják a székely határőr verses naplóját
2025. április 26., szombat

Megsütötték a rekordméretű kürtőskalácsot Csíkszentgyörgyön

Sikeres volt a csíkszentgyörgyiek Guinness-rekordkísérletének főpróbája, megsütötték szombaton az ország leghosszabb, 21 méteres kürtőskalácsát.

Megsütötték a rekordméretű kürtőskalácsot Csíkszentgyörgyön
2025. április 25., péntek

18 éves lány fulladt a szépvízi víztározóba

A Szépvízi víztározóba fulladt egy személy, erről érkezett a riasztás a hatóságokhoz pénteken délután. A tűzoltók kiérkezésekor a személyt már kiemelték a tóból, és a mentősök újraélesztési műveleteket végeztek rajta, ám az életét nem tudták megmenteni.

18 éves lány fulladt a szépvízi víztározóba
2025. április 25., péntek

Egyelőre a városháza épületében marad a katonai központ

Továbbra is a csíkszeredai városháza északi szárnyában marad a katonai központ mivel nem talált megfelelő ingatlant számukra Hargita Megye Tanácsa. A városi önkormányzat újabb két évre volt kénytelen meghosszabbítani a bérleti szerződést.

Egyelőre a városháza épületében marad a katonai központ