Fotó: Erdély Bálint Előd
Néhány héten belül elkezdődnek a székelyudvarhelyi Tompa László Általános Iskola felújítási munkálatai, noha önkormányzati szinten többen is aggályaiknak adtak hangot, kiemelve, hogy a beruházás jelentősen megemelkedett értéke miatt nem érdemes belekezdeni az iskola felújításába „ahová egyre kevesebb gyerek jár”. Megkerestük az iskola vezetőségét is az ügyben.
2023. november 28., 21:232023. november 28., 21:23
A városi minifocipálya, a sétatéri játszótér és a Tompa László Általános Iskola korszerűsítését és bővítését célozza az a pályázat, amelyet a város 2020-ban megnyert. Előbbi kettőt az időjárás függvényében még idén befejezi a kivitelező, utóbbinak azonban még nem kezdtek neki, a november közepén tartott tanácsülésen ráadásul az is felmerült, hogy a jelentősen megemelkedett költségek miatt nem is érdemes belevágni.
Jelentősen megemelkedett a Tompa László Általános Iskola, valamint a városi minifocipálya és a sétatéri játszótér felújítását érintő beruházás kivitelezésének értéke – némi vita után ezt elfogadták a székelyudvarhelyi képviselők csütörtöki ülésükön.
Godra Zsolt, a Szabad Emberek Pártjának (POL) frakcióvezetője akkor azt mondta, meglátása szerint
Libik Győző iskolaigazgató másként látja a helyzetet. A Székelyhon megkeresésére elmondta, az iskola korszerűsítésére nagy szükség lenne, hiszen nagyon régen történt már felújítás, és ez jelentősen megnehezíti a mindennapjaikat. Rámutatott, hogy
Ezen felül az esőcsatornák is folynak, az épület emiatt lassan tönkre megy, így nagyon várták, hogy elkezdje a munkát a kivitelező – részletezte az igazgató, hozzátéve, hogy egy új tornateremre is nagy szükség lenne, hiszen a jelenleginek nagyon alacsony a belmagassága.
Mint beszélgetésünkből kiderült, jelenleg nem áll rendelkezésükre olyan terem sem, ahol nagyobb iskolai rendezvényeket tarthatnának, a tanári kar és az összes diák részvételével, mert sehol nem elég nagy a tér, így az ilyen jellegű rendezvényekkel jelenleg az iskolaudvarra vannak szorulva, az viszont teljes mértékben időjárásfüggő. Mint az igazgató kiemelte,
Jelenleg 369 diák jár az intézménybe és annak alegységeibe, s még ha csökkent is az utóbbi években a tanulók száma, az nem jelenti azt, hogy az iskolába jelenleg járó több száz diák nem érdemli meg, hogy korszerűen felújított épületben tanulhasson – vázolta az intézményvezetők egyhangú álláspontját Blihász Ibolya aligazgatónő.
Az intézmény vezetői ugyanakkor kiemelték azt is, hogy
Ahogy a felnőttek is a fél életüket a munkahelyen töltik el, úgy a gyerekek is a gyerekkoruk jelentős részét az iskola falai között töltik, ezért olyan légkört és környezetet szeretnének teremteni, ahol a tanulás gördülékenyebben megy, ehhez pedig szükség van a felújításra – fejtették ki. Libik Győző igazgató ugyanakkor megjegyezte, hogy
Tudomása szerint egyébként jelenleg ez az egyetlen tanintézmény a városban, amely nem esett át semmilyen felújításon az utóbbi években.
Kérdésünkre, hogy mi miatt csúsztak meg ennyire a munkálatokkal, Zörgő Noémi, a városháza sajtóreferense elmondta: a munkálatokat jelentősen hátráltatta, hogy a szükséges dokumentumok jóváhagyása későre érkezett meg a Központi Régió Fejlesztési Ügynökségtől (ADR), a finanszírozási szerződést 2021-ben írták alá.
Ezt követően a tervezésre vonatkozó közbeszerzést írták ki, amit meg is nyert egy vállalkozás, de
Noha az időközben jelentősen – mintegy 13 millió lejjel – megnövekedett felújítási költségek miatt önkormányzati szinten nem volt egyetértés a tanácsosok között az iskola korszerűsítését illetően – felmerült már nyáron és a legutóbbi tanácsülésen is, hogy érdemes-e ekkora összeget erre az iskolára költeni –, végül megkötötték a kivitelezési szerződést.
– tudtuk meg városháza illetékesétől.
Zörgő Noémi azt is elmondta, egyeztettek már az iskolával is arról, hogy hogyan szervezik át az oktatást a munkálatok függvényében, és az intézmény vezetősége örömmel várja, hogy a kivitelező nekilásson végre a rég áhított munkálatoknak.
Maláriával diagnosztizáltak egy bukaresti férfit – közölte csütörtökön az egészségügyi minisztérium.
Az alpolgármesternek fontos feladatai vannak a kisebb községekben is, nem róluk kellene lemondani, hanem inkább a tanácsosok számát kellene csökkenteni – javasolja a Romániai Községek Országos Szövetsége, a kormány megszorító intézkedéseire reagálva.
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Egyfeszt összművészeti fesztivált idén július 31 és augusztus 3. között tartják Gyergyószentmiklóson. Mutatjuk a fellépőket.
A Saul fia című film főszereplője, Röhrig Géza költőként mutatkozik be július 16-án, szerdán 18 órától a marosvásárhelyi Kandaké kávézóban, a Bernády tér 3. szám alatt.
A romániai európai parlamenti (EP-) képviselők közül nyolcan szavazták meg csütörtökön az Ursula von der Leyen és az Európai Bizottság ellen benyújtott bizalmatlansági indítványt, ketten tartózkodtak, 12-en ellene szavaztak, 11-en pedig nem vettek részt.
Átadták a forgalomnak csütörtök délután az észak-erdélyi (A3-as) autópályát az 1-es országúttal Tordatúr közelében összekötő gyorsforgalmi utat.
Befogták az egyik bocsát annak az anyamedvének amelyet a napokban lőttek ki, miután az megölt egy motorost a Transzfogarason – közölte Facebook-oldalán a környezetvédelmi minisztérium.
Kenőpénz elfogadásán érték tetten az ügyészek csütörtökön a bukaresti Floreasca kórház egyik ortopéd szakorvosát – értesült az Agerpres ügyészségi forrásokból.
Július 13. és 27. között ünnepli 15. születésnapját a Csíki Jazz Fesztivál. Idén az emlékezés és a világzene jegyében zajló eseménysorozat világszínvonalú fellépőkkel, tehetségkutatóval, gyerekprogramokkal és közösségi örömzenéléssel várja a közönséget.
szóljon hozzá!