
Képünk illusztráció
Fotó: Freepik
Az óvások elbírálása után 0,1 százalékponttal 83,2 százalékra nőtt a sikeresen képességvizsgázó nyolcadikosok aránya – derül ki a csütörtökön közzétett végleges eredményekből.
2025. július 10., 10:192025. július 10., 10:19
Az oktatási minisztérium közleménye szerint az előzetes eredményekhez képest 122-vel több diák átlaga haladja meg az átmenő jegyet.
Az idei képességfelmérőn 95,6 százalékos volt a részvétel, a beiratkozott 159 229 diákból 152 235-en vettek részt a vizsgákon. Közülük 25 618-nak (16,8 százalék) a médiája nem érte el az 5-öst. Három diákot kizártak a vizsgákról, ők 1-est kaptak a dolgozataikra – ismerteti az Agerpres.
Tantárgyakra bontva román nyelv és irodalomból 131 999 nyolcadikos (86,5 százalék) kapott átmenő jegyet, és 489 diák 10-est (15-tel több, mint az óvások elbírálása előtt); matematikából 116 251 nyolcadikos (76,3 százalék) kapott átmenő jegyet, és 976 diák 10-est (57-tel több, mint az óvások elbírálása előtt); anyanyelv és irodalomból 8365 nyolcadikos (92,3 százalék) kapott átmenő jegyet, és 131 diák 10-est.
Az óvások száma 19 101 volt, azaz a dolgozatok 6,08 százalékának osztályzatát óvták meg a nyolcadikosok. Tavaly 27 640 óvást nyújtottak be, a jegyek 8,76 százalékával voltak elégedetlenek a diákok.
Az óvások elbírálása után 11 648 dolgozat osztályzata nőtt, 5454 dolgozaté pedig csökkent – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Pénteken az admitere.edu.ro honlapon közzéteszik a 8. osztályt végzettek megyei és helyi szintű rangsorát. Július 14-én kezdődnek a beiratkozások a középiskolákba.
Egy függöny, amely mesél, egy függöny, amelyben a magyar kultúra ezer szála, sorsok, múlt és jövő fonódik össze: felavatták Budapesten a Nemzeti Színház új nagyszínpadi díszfüggönyét. Az eseményre szerte a Kárpát-medencéből érkeztek ünneplők.
Otthont a gyerekeknek, otthont a családnak – a jelmondatból kézzelfogható valóság válik Gyergyószentmiklóson, ahol közösségi összefogással épül egy rászoruló, négygyermekes család új háza. A segítségre továbbra is szükség van.
A nyugati biztonsági garanciákért cserébe Ukrajna hajlandó lemondani a NATO-csatlakozással kapcsolatos törekvéseiről. Erről Volodimir Zelenszkij beszélt vasárnap egy Berlinbe tervezett tárgyalás előtt.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) keretében működő Igazságügyi Felügyelet (IJ) vasárnap bejelentette, hogy ellenőrzéseket indított a Recorder anyagában elhangzottak kapcsán.
Nem egyszeri csoda volt: hét évvel az első válogatás után megérkezett a Made In Gyergyó II., és vele együtt egyértelmű üzenet is – a gyergyói zene folyamatosan fejlődik, szórakoztat és új hangzásokat hoz.
Két gépkocsi balesetezett a 13-as országúton Kibéd község területén. Öt személy megsérült, a forgalmat mindkét menetirányon lezárták.
Tizenhárom Temes megyei helyszínen tartottak házkutatást szombaton a hatóságok az illegálisan működtetett nagycsanádi idősotthon ügyében.
Az egyedi ajándékot keresők, a szerényebb igényekkel rendelkezők, a lélekemelő élményekre vágyók számára kihagyhatatlanok a karácsonyi vásárok, melyekből ezen a hétvégén kettő is nyílt Sepsiszentgyörgyön.
Néhány évtizede, amikor még nem hozták be az országba a rengeteg tömegárut, nagy értéke volt a belső termelésnek, virágzott a konfekcióipar, és volt igény a gyapjúfeldolgozásra, a belőle készült termékekre. Mára ez teljesen megváltozott.
Lakástűz keletkezett a Mezősályihoz tartozó Lőrinci faluban vasárnap kora délután. A Maros megyei hivatásos tűzoltókat egy kigyúlt családi házhoz riasztották.
szóljon hozzá!