
Fotó: Pinti Attila
Meghosszabbították az online regisztrációt Orbán Viktor szombati, hagyományos tusványosi beszédére. Aki eddig nem tette meg, péntek délután 6 óráig még regisztrálhat, hogy szombaton meghallgathassa élőben Magyarország miniszterelnökét.
2024. július 26., 14:552024. július 26., 14:55
A regisztráció biztonsági intézkedés, melyet első alkalommal tavaly alkalmaztak. Noha eredetileg úgy volt, hogy csütörtök éjfélig lehet regisztrálni, a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői felhívták az érdeklődők figyelmét, hogy péntek délután 6 óráig meghosszabbították a regisztrációt.
Ma, július 26-án 18 órakor tehát lezárják a regisztrációs felületet. Bejelentkezni mindenkinek egyénileg szükséges, és aki regisztrált, annak e-mailben küldenek egy QR-kódot, melyet felmutatva valamelyik beléptetési pontnál kap egy külön karszalagot.
Nagyon fontos, hogy azoknak is regisztrálniuk kell, akik már korábban beléptek a táborba. A szervezők kérik mindazokat, akik részt vesznek az eseményen, hogy lehetőleg korábban érkezzenek, ne alakuljon ki tumultus a regisztrációs pontoknál, amelyekből egyébként több is lesz.
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője, Csoma Botond szerint jelenleg egyetlen pártnak sem érdeke a kormány megbuktatása, mert „ebben a Románia számára sorsdöntő időszakban” senkinek sem áll érdekében a kormányválság.
A gyermeknevelési díj egészségbiztosítási járulékkötelezettségének (CASS) eltörlését sürgette kedden a Facebook-oldalán a munkaügyi miniszter.
A Országos Kifizetési és Szociális Felügyeleti Ügynökség (ANPIS) kedden bejelentette, hogy ebben a hónapban korábban utalják a szociális juttatásokat, mivel február 8., a megszokott kifizetési nap vasárnapra esik.
Hivatalos lépéseket tesznek a kormánynál az adóterhek mérséklése érdekében: a helyi adók felülvizsgálatát kezdeményezik – jelentette be az RMDSZ. A szövetség szerint a kormány sürgősségi kormányrendelettel lépni tud.
Idén januárban 33 százalékkal kevesebb új autót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 első hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) kedden közzétett előzetes adataiból.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint Ilie Bolojan miniszterelnök megszorító intézkedései az ország stabilitásának legfőbb pilléreit gyengítik.
A várakozás, bizakodás ellenére úgy tűnik, nincs lehetőség arra, hogy a helyi önkormányzatok csökkentsék a 2026-os évre vonatkozó helyi adók mértékét. A pénzügyminisztérium álláspontja szerint ez törvénybe ütköző lenne.
Vizsgálatot indított a Szeben megyei gyermekvédelem annál a kürpödi (Chirpăr) családnál, amelynek két gyermeke egy patakba fulladt hétfőn.
Későn állt meg autójával egy idős sofőr Brassóban egy vasúti átkelőnél, és az érkező vonat elütötte a személyautó elejét. Egy másik jármű fedélzeti kamerája rögzítette a balesetet, a rendőrség pedig utólag közzé is tette.
Az ország keleti és déli részén hűlt le igazán a hőmérséklet keddre virradóan, Székelyföldön az évszakhoz képest nem volt rendkívüli hideg, sőt.
szóljon hozzá!