
Fotó: Kristó Róbert
Első ízben hozott értékjegyet pénteken a Környezetvédelmi Alaptól jogi személyek részére Bíró József, a REMAT Hargita Rt. igazgatója.
2010. június 10., 16:482010. június 10., 16:48
Fotó: Kristó Róbert
Egy csíkszeredai cég két régi autótól, egy keresztúri három roncstól szabadulhat meg a roncsautó program keretében, ezen kívül az Astra Biztosítótársaság országszinten nyolcvanhét autót ad le, és ezekből ötöt Hargita megyében. Megyeszerte ezek lesznek az első, roncsautó program keretében kiselejtezett cégautók. A program iránt ugyanis a jogi személyek részéről nem túl nagy az érdeklődés.
A cégeknek, amennyiben élni akarnak a program nyújtotta lehetőségekkel, egyféle pályázatot kell benyújtaniuk a Környezetvédelmi Alaphoz, dossziét összeállítaniuk, és nem lehet tartozásuk. Ugyanakkor a leadott autó fejében a cég új autót kell, hogy vásároljon. El nem adhatja, és másoktól sem vásárolhat cégként értékjegyet. Új autó vásárlásához ugyanúgy felhasználhat három csekket, mint a magánszemély, amennyiben három régi autót adott le.
Az átlagosnál is jobban megviselte a Csíkszereda peremterületein levő makadámutakat a szigorúbb téli időjárás. Az ideiglenes sürgősségi beavatkozáshoz keresik a megoldást, de nagyobb javítás csak a több hónap múlva lehetséges.
A medvék által oly gyakran látogatott Tusnádfürdőn állították fel a turistalátványosságnak szánt, négy méter magas medveszobrot. Az impozáns fémalkotást szerdán avatták fel.
Jelenleg nem lehet módosítani az adók mértékén – tudomásul vette a csíkszeredai képviselő-testület keddi azonnali ülésén a pénzügyminisztérium hivatalos levelét.
Baleset történt Szentegyháza és Csíkszereda között kedden délelőtt, egy ember megsérült.
A Bolojan-kormányhoz fordul petícióban a csíkszeredai városvezetés, hogy még az országos költségvetés elfogadása előtt hozzon jogszabályt az adócsökkentésre. Az ügyben elindították az aláírásgyűjtést.
Begyűjtötték a lakossági észrevételeket, fel is dolgozták annak érdekében, hogy a csíkszeredai városi tömegközlekedés járműveinek végleges menetrendjét kialakítsák. Ezt várhatóan március elején vezetik be.
Noha tavaly decemberben elkészült Csíkszeredában az Erőss Zsolt Aréna melletti parkoló újabb kijárata a Decemberi forradalom utca felé, azóta is zárva van. Megnyitásával elkerülhető lesz a Stadion utcában keletkező torlódás.
Míg Csíkszereda polgármestere szerint a szombati megmozdulást az AUR párt használta ki feszültségkeltésre, a tüntetés szervezője állítja: civilként, pártpolitikai érdekektől függetlenül hívta utcára az embereket, és akár perre is kész az igazáért.
Elfogadhatatlan, hogy Csíkszeredában egy szélsőséges párt szervezzen tüntetést, embereket mozgatva, feszültséget szítva – jelezte rövid bejegyzésében Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere, az AUR pártra utalva.
A csíksomlyói skanzen-park létrehozásához szükségessé vált egy újabb övezeti rendezési terv (PUZ) elkészítése. A dokumentációt januári ülésén pénteken hagyta jóvá a csíkszeredai önkormányzati képviselő testület.
szóljon hozzá!