
Rendhagyó gyorsaság. Még az év vége előtt megtérítheti a jegyek, bérletek árát a szaktárca
Fotó: Veres Nándor
A szokásos gyakorlattal ellentétben az év utolsó hónapjára már decemberben megkaphatják az ingázási támogatást a diákok Hargita megyében.
2018. december 20., 13:072018. december 20., 13:07
2018. december 20., 13:462018. december 20., 13:46
Az oktatási minisztériumtól kapott szóbeli tájékoztatás szerint valószínűleg már ezen a héten átutalja a szaktárca a Hargita Megyei Tanfelügyelőségnek az ingázó diákoknak járó támogatást – tudtuk meg Görbe Péter főtanfelügyelőtől.
– fogalmazott a főtanfelügyelő, felsorolva az államkincstáron keresztül történő pénzátutalással kapcsolatos adminisztratív teendőket, amelyeket a tanfelügyelőségnek és a tanintézetek könyvelőségeinek végre kell hajtaniuk. „A minisztériumnak az a szándéka, hogy ami pénzük van, azt fizessék ki idén arra, amire futja.
– mondta Görbe Péter, de hozzáfűzte, a tanfelügyelőség könyvelősége már készül az átutalásra, hogy ha megérkeznek a pénzek, rögtön tudják továbbküldeni azokat a tanintézeteknek, hogy ott ki tudják adni a jogosultaknak.
Az adott hónapra járó ingázási támogatások átutalása mindig a következő hónapban történik, ezért rendhagyó a hónap vége előtt történő korai folyósítás – fogalmazott Csukás Levente, a megyei tanfelügyelősége gazdasági igazgatója, de hozzáfűzte,
Ők mindenesetre felkészültek rá, és ha megkapják a jóváhagyást, egy órán belül a megye összes iskolájának lehetővé teszik a pénzfelvételt. Az államkincstárban viszont pénteken dolgoznak utoljára, így nem tudja, hogy egy csütörtöki utalás esetén miként fognak boldogulni a tanintézetekben a támogatások kézbesítésével, ami egy időigényesebb folyamat – részletezte a helyzetet Csukás Levente.
Folyósította a Hargita megyei szociális és kifizetési ügynökség az egyszeri segélyt a parajdi sóbánya egykori turisztikai részlegének dolgozó, mára állás nélkül maradt alkalmazottak számára – közölte csütörtökön Bíró Barna Botond.
A szakszervezetek a szociális ellátórendszerben alkalmazott költségstandardok értékének a növeléséről, az évek óta nem korrigált árak inflációs értékkel való kiigazításáról és béremelésekről is tárgyalnak az érintett minisztériumok képviselőivel.
Mi győzelemre játszunk - mondta Orbán Viktor miniszterelnök washingtoni repülőútján a közmédiának nyilatkozva.
A kabinet csütörtöki ülésén jóváhagyta 900 ezer lej kiutalását a kormány tartalékalapjából a december elsejei ünnepségek gyulafehérvári megszervezésére.
A legfelsőbb bíróság elrendelte a Gabriel Resources vagyonának lefoglalását az állammal szembeni tartozás behajtásának biztosítékaként.
Még egy hét sem telt el novemberből, már harmadszorra volt földrengés a hónapban Romániában: csütörtökön a Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földmozgás volt Vrancea megyében 14 óra 54 perckor – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Múlt héten közel 69 ezer akut légúti fertőzéses esetet (influenza, felső légúti fertőzés, tüdőgyulladás) regisztráltak Romániában – közölte csütörtökön az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Immáron a 41. történészkonferenciát rendezte meg az Erdélyi Múzeum Egyesület gyergyói fiókszervezete és a Gyergyói Népfőiskola. A rendezvényre évtizedekkel ezelőtt a városi művelődési ház nagytermét kellett kibérelni – ma elég a könyvári előadótér is.
A Delgaz Grid, az E.ON csoporthoz tartozó elektromos és gázszolgáltató vállalat újabb együttműködéseket kötött szakiskolákkal és technikai profilú iskolákkal 15 megyéből, köztük Maros és Hargita megyéből is.
Több tízezer lejes bírsággal sújtható a medvék etetése a kormány által csütörtökön elfogadott sürgősségi rendelet értelmében. Emellett egyszerűsítik az eljárást azokra az esetekre, amikor a nagyvad lakott területen jelenik meg.
szóljon hozzá!