A Vaskertesben a gyerekek meseillusztrációkat is készítettek
Fotó: Baricz-Tamás Imola
A gyergyószentmiklósi Vaskertes iskolában közel kétszáznegyven gyermek vett részt kedden abban a programban, amelyet a Mátyás király emlékév keretében szerveztek. Az iskola másként hét második napja lehetőséget biztosított, hogy a tanintézménybe járó elemi osztályosok jobban megismerkedjenek Mátyás király életével.
2018. október 02., 17:242018. október 02., 17:24
2018. október 02., 17:252018. október 02., 17:25
A Vaskertes iskolában több csoportban zajlott az „ismerkedés” Mátyás királlyal, tudtuk meg Györffy Mária Magdolna tanítónőtől. Az intézmény dísztermében filmet vetítettek a király életéről, majd minden osztály saját tantermeibe vonulva eldöntötte, hogy Mátyás királyhoz kapcsolódó kézműves tevékenységet folytat, vagy éppen meseillusztrációt készít, rajzol.
Mint kiderült, a gyerekek már jártasak a Mátyás királyról szóló meseillusztrációk készítésében, ugyanis már több felhívásra is készítettek rajzokat, így a várak, a királyi korona rajzolása nem volt nehézség számukra. De szépen alakultak a kézműveskedő kis kezek alatt a koronák és a palástok is.
Csak egy európai értékeket képviselő elnök tudja biztosítani a stabilitást és megóvni az országot egy olyan bizonytalan időszaktól, ami veszélybe sodorja a fejlődést – írta péntek este a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Több tízezren vettek részt péntek este a kormánypalota előtti téren a #Rezistența és az Inițiativa Romania (Románia Kezdeményezés) által szervezett Európa-párti tüntetésen.
Ismét négytagú medvecsalád ólálkodik a Somostetőn, de egyelőre nem tudni, hogy a korábban befogott egyedekről van-e szó. Kovács Mihály Levente alpolgármester szerint ha indokolt lesz, az anyamedvét elaltatják, a bocsokat pedig máshová helyezik el.
Több ezer ember indult el péntek délután a fővárosi Universității (Egyetem) térről a Victoriei (Győzelem) tér felé az Ellenállás és kezdeményezés megmozdulás által szervezett Európa-párti felvonulás keretében.
Egy különleges, szenzoros mezítlábas fejlesztőösvényt ajándékozott a magyarországi Civilis Egyesület a gyergyószentmiklósi Fogarasy Mihály Általános Iskola óvodásai számára. Az önkormányzat és az egyesület további közös programokat is tervez.
A melanoma világnapja alkalmából ingyenes szűrési kampány indul május 19–23. között négy Kovászna megyei városban: Sepsiszentgyörgyön, Kézdivásárhelyen, Kovásznán és Bodzafordulón. A vizsgálat célja a betegség korai felismerése.
A gyerekek kívánsága szerint épült meg a csíkdelnei iskola udvarán a játszótér, amelyet az anyaországi támogatásnak köszönhetően két teqball asztallal, illetve két pingpongasztallal bővítettek. A játszóteret pénteken vette birtokába a gyereksereg.
Több mint 40 Hargita megyei katonai tűzoltó dolgozik a Korond patak utóbbi napok esőzései nyomán megnőtt vízszintjének a csökkentésén és a parajdi sóbánya tárnáiba beszivárgott víz kiszivattyúzásán.
Két férfit vett őrizetbe a rendőrség csütörtökön egy május elsejei, Sepsiszentgyörgyön történt rablás ügyében. Az egyik gyanúsítottat, egy 23 éves fiatalembert a bíróság 30 napos előzetes letartóztatásba helyezték pénteken.
Megjelent pénteken a Hivatalos Közlönyben az elnökválasztás első fordulójának eredményét érvényesítő alkotmánybírósági határozat, és ezzel kezdetét vette a második forduló kampánya. A választási kampány május 17-én, szombaton 7 órakor ér véget.
szóljon hozzá!