
Fotó: Facebook/Nicușor Dan
Nicușor Dan államelnök szerint a Bolojan-kormány által hozott intézkedések összességében sikeresek voltak, de „ha megnézzük, hogy ezek milyen hatással voltak az állampolgárokra, talán másképp is lehetett volna cselekedni.”
2025. november 17., 09:262025. november 17., 09:26
„Ha az összképet nézzük, akkor mindez sikeres volt. Románia elkerülte azt, amiről a nyáron, a mandátumom elején szó volt, nevezetesen azt, hogy Románia a pénzügyi piacokon olyan kategóriába lépjen vissza, amelyet a befektetőknek nem ajánlanak. Ezt elkerültük, és nem áll fenn annak a veszélye, hogy visszatérjünk ebbe a helyzetbe. Ha az összképet nézzük. Ha megnézzük, hogy ezek az intézkedések hogyan hatottak az emberek életére, és ez érdekli az embereket, akkor talán
– jelentette ki az államfő a Románia TV vasárnap esti műsorában, melyet az Agerpres szemlézett.
Magyarázata szerint a nemzetközi pénzalapoktól felvett hitelek miatt a kormány kénytelen volt gyorsan bizonyos intézkedéseket meghozni, mert azok visszalépéssel, vagy még magasabb kamatokkal fenyegetőztek. Ez pedig Dan szerint azt jelentette volna, hogy
ha különböző bankok, vállalatok, beruházók távoznak Romániából. Nicușor Dan hozzátette: a 2026-os év még nehéz lesz, de 2027-től a remények szerint már nőni fog a román gazdaság.
A Moldovai Köztársaság „megelőző jellegű, néhány órás” energetikai segítséget kért Romániától, miután péntek este és szombat reggel Oroszország támadást indított Ukrajna energetikai rendszere ellen.
Legutóbbi ülésén a kormány jóváhagyta 303 állás meghirdetését az uniós helyreállítási forrásokból épített bölcsődéknél – tájékoztatott szombaton az oktatási minisztérium.
Az idei első félévben 2472 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, 17 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában; az áldozatok közül 32-en vesztették életüket, 59 százalékkal kevesebben, mint az előző év első hat hónapjában.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A december első hetében végzett ellenőrzéseik során összesen 4,3 millió lejre bírságoltak és 13 gazdasági szereplő tevékenységét függesztették fel az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) felügyelői.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt szombaton 9 óra 25 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Idén is tíz kategóriában vehették át a Prima és Prima Primissima Díjakat a magyar szellemi élet, a művészet, a tudomány és a sport jeles képviselői a Müpában megtartott pénteki gálaesten. A díjazottak között találjuk Visky András írót, drámaírót is.
Daniel David oktatási miniszter pénteken aláírta az iskolai házi feladatok szabályozását módosító rendeletet.
Ismét hadgyakorlatok zajlanak a sepsiszentgyörgyi Păiș David lőtéren december 8-12 között.
A Sapientia EMTE Doctor Honoris Causa címet adományozott pénteken Sapientia Kolozsvári Karának főtéri épületében Borhy László régészprofesszornak, az MTA rendes tagjának.
szóljon hozzá!