
Fotó: Boda L. Gergely
A Romur cég tulajdonosa, Cosmin Pop vette meg a marosvásárhelyi Aranykakast – derül ki az üzletember Zi de Zi napilapnak adott interjújából. Marosvásárhely alpolgármestere, Peti András érdeklődésünkre elmondta, őket hivatalosan még nem értesítették a vásárról.
2015. június 18., 21:002015. június 18., 21:00
A napilap szerdán este közölt egy interjút internetes kiadásában, amelyben Cosmin Pop üzletember többek között elismeri, hogy nem vett részt a június 10-én szervezett, az Aranykakas eladását célzó versenytárgyaláson, de hosszas egyeztető tárgyalás után megvásárolta a volt Bürger-palotát.
Az árról nem volt hajlandó nyilatkozni, de a tervekről igen. Azt mondta, hogy két-három éven belül szeretné eredeti pompájában visszaadni a marosvásárhelyi közösségnek ezt az épületet, de még nem tudja, hogy mi lesz a rendeltetése. Kiállításoknak, tárlatoknak helyet adó központot szeretne. Az üzletember azt nyilatkozta, hogy a kulturális minisztérium már lemondott elővásárlási jogáról, most már csak a megyei tanács és a Marosvásárhelyi Polgármesteri Hivatal kell ezt megtegye.
Érdeklődésünkre Peti András elmondta, hogy tudomása szerint az állítólagos vásárló még nem kereste meg a városházát, hogy kérje, mondjanak le az elővásárlási jogról. „Az én értelmezésem szerint egy elővásárlási jogról a helyi önkormányzat kell lemondjon, s tudtommal még ilyen hivatalos kérvényt nem iktattak a városházán. Az elővásárlási jog azt jelenti, hogy ugyanannyiért megvásárolhatjuk az Aranykakast, amennyiért az állítólagos vevő megvette. Hangsúlyozni szeretném, hogy az RDMSZ ragaszkodik ahhoz, hogy a volt Aranykakas a helyi közösségé, a marosvásárhelyieké maradjon. Oda egy multifunkcionális és interkulturális központot kellene kialakítania a városnak” – mondta el az alpolgármester.
Mint korábban beszámoltunk róla, a marosvásárhelyi önkormányzat RMDSZ-es frakciója felkarolta a Demokratikus Marosvásárhelyért civil szervezet kezdeményezését, és kérte a Bürger-palota, a volt Aranykakas vendéglő épületének kisajátítását és közhasznúvá minősítését. Ennek ellenére az egykori patinás vendéglő jelenlegi tulajdonosa, a Romarta Rt. nyílt árverést szervezett a Kossuth utca 106. alatti, 2809 négyzetméteren fekvő ingatlan eladására. A licitre június 10-én délelőtt 11 órakor került sor, de hivatalosan senki nem jelentkezett rá. Az ingatlan kikiáltási ára 700 ezer euró volt áfával.
Több mint egy tucat helyszínen avatkoztak be a Maros megyei tűzoltók a keddi vihar után. A kidőlt fák autókat, tömbházakat és egy étterem teraszát is megrongálták, több településen pedig pincéket és alagsorokat öntött el a víz.
Megtalálták a tűzoltók annak a személynek a holttestét, akit kedd délután kezdtek el keresni a Maros folyóban Lekencénél.
Egy, a Maros folyóban eltűnt, feltehetően vízbe fulladt személy felkutatásához riasztották kedden a dicsőszentmártoni tűzoltóegység és a marosludasi munkapont hivatásos tűzoltóit Maroslekence térségébe.
Egy sávon halad a forgalom a marosvásárhelyi Szabadi úton, ahol két autó ütközött össze hétfőn délután.
Több mint 104 millió lejes beruházással épülhet modern aquapark és szabadidős központ Szovátán. A Maros Megyei Tanács és Szováta önkormányzata közösen nyújt be pályázatot a projekt megvalósítására, amely egész évben várná a látogatókat.
A 15-ös országúton, a Marosvécshez tartozó Disznajón bekövetkezett balesethez riasztották hétfőn reggel a dédai tűzoltóság munkatársait: egy mikrobusz és egy személyautó karambolozott.
Narancssárga hőségriasztás van érvényben Maros megyében, az előrejelzés szerint 33–37 Celsius-fok közötti csúcshőmérsékletek várhatók. A várható kánikula miatt a marosvásárhelyi önkormányzat ivóvízkutakat és párakapukat biztosít a lakosság számára.
A folyók nem biztonságos fürdőhelyek, hanem olyan vizek, amelyek akár néhány másodperc alatt is halálos veszélyt jelenthetnek még a tapasztalt úszók számára is – figyelmeztetnek a szakemberek.
Megszavazta Marosvásárhely önkormányzata az idei díszpolgárok névsorát, noha a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma nyílt levélben tiltakozott a jelöltek – különösen néhai Kincses Előd jogász, közíró – ellen.
szóljon hozzá!