
Fotó: Boda L. Gergely
A csütörtökön Marosvásárhelyre látogató Szilágyi Zsolt az Erdélyi Magyar Néppárt tisztaságát emelte ki, a párt főadujaként a közelgő helyhatósági választások előtt.
2016. május 12., 18:012016. május 12., 18:01
2016. május 22., 15:002016. május 22., 15:00
Szilágyi Zsolt Marosvásárhelyi sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy Biró Zsolt az MPP elnökének „öszödi beszéde” óta az EMNP maradt az egyetlen hazai magyar politikai alakulat, amelynek nincsenek korrupciós botrányai. „A néppártnál nulla százalékos toleranciát hirdettünk a korrupcióval szemben” – jelentette ki Szilágyi, aki szerint a másik két magyar párt gondját csak fokozni tudja, hogy nem határolódik el azoktól, akikről bebizonyosodik, hogy korrupciós botrányba keveredtek.
Marosvásárhelyről szólva, Szilágyi örül annak a példás összefogásnak, ami Soós Zoltán személye körül alakult ki. Mint hangsúlyozta, alakulata a végsőkig kitart az adott szó és a közös jelölt mellett, aki a város összes lakója számára jó polgármester lehet. Ha Maros megyében nincs is több közös polgármesterjelölt, a néppárt mégis büszke arra, hogy több településen is visszaléptette potenciális jelöltjét, hogy indításával ne csökkentse a magyar közösség esélyeit.
A marosvásárhelyi szervezet élére került Pálosi Csabát szakmailag jól képzett, derekas embereknek tartja mind a városi, mind a megyei listán szereplő tanácsosjelölteket. Az új vezető reméli, hogy a közelgő választásokon akár hat néppárti jelöltet is sikerül majd bejuttatni abba a vásárhelyi önkormányzatba, ahol jelenleg tíz RMDSZ-képviselő tevékenykedik.
Szilágyi Zsolt szerint az áprilisban bekövetkezett kényszer-vezetőségváltás óta növekvőben az EMNP Maros megyei szervezete, aki a két távozót vezetőt, Portik Vilmost és Jakab Istvánt a párt múltjának, míg a helyükbe érkező Bereczki Ferencet és Pálosi Csabát az alakulat jövőjének nevezte. „A kilépők lelkiismerete bánja” – szögezte le az országos elnök, majd hozzátette: a június 5-i választásokig a szervezet nem is akar foglalkozni a múlt hónapban történt kilépésekkel és azok okával. Bereczki Ferenc megyei elnök is úgy érzi, a szervezetnek sikerült túltennie magát a két fiatal vezető távozásán. „Úgy kezelem ezt az ügyet, mintha a történelemben nem is létezett volna” – jelentette ki, ezzel üzenve is a két távozónak.
Tavaly rendezték meg először Marosvásárhelyen a VifiRun jótékonysági futást, amelynek célja, hogy a sport többet jelentsen a teljesítménynél, a célba érésnél. Idén, a szeptember 12-i közösségi futás középpontjában a vesebeteg gyermekek támogatása áll.
Megtalálták azt a 71 éves férfit, aki pénteken tűnt el egy helyi zöldségpiacról. Az illetőnek egészségügyi problémája miatt tájékozódási és kommunikációs nehézségei lehetnek, ezért a rendőrség a lakosság segítségét kéri.
Több Maros megyei településen is ideiglenesen szünetel az ivóvíz-szolgáltatás az elosztóhálózaton végzett munkálatok miatt pénteken, augusztus 21-én – közölte a szolgáltató.
Tűz ütött ki péntekre virradóra egy gazdasági melléképületben a Maros megyei Libánfalván. A riasztás éjfél után, fél 1 körül érkezett a szászrégeni tűzoltó-alakulathoz.
Kiigazította a Maros megyei tanfelügyelőség a dicsőszentmártoni Andrei Bârseanu Elméleti Líceum igazgatói állásának feltételeit, miután vitát váltott ki, hogy a meghirdetett pályázat a magyar nyelv ismeretét írta elő az igazgatói tisztségre.
Több mint negyven, a Maros folyóba került juh mentéséhez riasztották csütörtökön a tűzoltókat Maroskeresztúron. Az állatok közül több elpusztult.
A marosvásárhelyi várban folytatódik a Sounds of the castle koncertsorozat, augusztus 21-én, pénteken Koszika & Sárik Péter Trió lép fel.
Mivel Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala nem fizette ki a májusi számlát az utcatakarítást végző Sylevy Cleaning nevű vállalatnak, amely a szerződés alapján május 20-ig látta el ezt a feladatot, a hivatal bankszámláit zárolták.
Egy marosvásárhelyi egészségügyi intézményből távozott önként egy 13 éves lány kedden este, azóta nem tért vissza. A rendőrség a lakosság segítségét kéri a megtalálásához.
Egyre több szászrégeni lakó kéri, hogy fekvőrendőrt helyezzenek el az utcájában a gyorshajtás miatt. A városházára érkező hivatalos kérelmeket a közlekedésügyi bizottság vizsgálja meg, miközben a város őszi útjavításokra is készül.