Porcsalmi Bálint az RMDSZ új ügyvezető elnöke

Egyhangúlag Porcsalmi Bálintot választotta meg az RMDSZ ügyvezető elnökévé a marosvásárhelyi Kultúrpalotában ülésező Szövetségi Képviselők Tanácsa (SZKT). Porcsalmi a január elején lemondott Kovács Pétert váltja a tisztségben.

Hírösszefoglaló

2017. január 28., 15:282017. január 28., 15:28

2017. január 28., 15:342017. január 28., 15:34

Porcsalmi megválasztását Kelemen Hunor RMDSZ-elnök javasolta. Egyedüli jelöltként indult a tisztségért, az SZKT 133 tagja szavazott bizalmat neki, ellenszavazat nem volt. Az RMDSZ új ügyvezető elnöke az innovációt, a megújulást tartja legfontosabbnak a szövetség életében.

„Ugyanazt a célt tartom szem előtt, amiért évek óta dolgozom: hogy 2019-re a Szövetség legyen a legmodernebb politikai szervezet Romániában, de akár a térségünkben is. Én ezt komolyan gondolom, és ezt csak együtt tudjuk megvalósítani. Számomra az innováció nem csupán új technikát, jobb számítógépeket, vagy több FB-reklámot jelent. Én azt vallom, hogy a szervezet életében az innováció elsősorban a tartalomra és a munkamódszerekre vonatkozik. Több munkát, és minden esetben jól előkészített, alapos munkát szeretnék. (...) Az innováció azt is jelenti, hogy nemcsak munkát várunk kollégáinktól, hanem egyfajta munkastílust is. Hogy nem a tekintély elvén szervezzük a feladatokat, hanem példát mutatunk abban, hogyan kell jobban és alázattal dolgozni. Egy olyan csapatban, melyet a vezető nem hátulról ostoroz, hanem az élére áll, és ő húz a legjobban” – idézi Porcsalmit az RMDSZ közleménye.

Porcsalmi Bálint a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem Politikatudományok Karán végzett, Nagy Zsolt egykori távközlési miniszter kabinetfőnöke volt, 2007-ben távközlési államtitkárnak nevezték ki, egy ideig az RMDSZ ügyvezető alelnöki tisztségét is betöltötte. Az elmúlt 17 évben az RMDSZ valamennyi választási kampányában részt vett előbb szervezőként, koordinátorként, az utóbbi években pedig tanácsadóként.

Az RMDSZ Szövetségi Képviselők Tanácsának azért kellett új ügyvezető elnököt választania, mert Kovács Péter január elején lemondott tisztségéről.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. május 05., hétfő

Pápaválasztás: a bíborosok szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie

A Vatikánban tanácskozó bíborosi testület tagjai szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie – közölte Matteo Bruni szentszéki szóvivő.

Pápaválasztás: a bíborosok szerint a következő pápának az emberekhez közeli pásztornak kell lennie
2025. május 05., hétfő

Pápaválasztás: szerdán kezdődik a konklávé

Szerdán kezdődik a vatikáni Sixtus-kápolnában a Szent Péter 266. utódát kiválasztani hivatott konklávé, amelynek szabályai azt is meghatározzák, hogy hogyan kell a választásra jogosult bíborosoknak összehajtaniuk a szavazócédulát.

Pápaválasztás: szerdán kezdődik a konklávé
2025. május 04., vasárnap

Közeledik az egymillióhoz a külföldön szavazók száma

Vasárnap 20 óráig közel 940 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.

Közeledik az egymillióhoz a külföldön szavazók száma
2025. május 03., szombat

Óriási a szavazókedv a külföldi román állampolgárok körében

Romániai idő szerint szombaton 18 óráig több mint 295 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.

Óriási a szavazókedv a külföldi román állampolgárok körében
2025. május 03., szombat

Külügy: nincs semmiféle valós akadálya a szavazásnak a külföldi szavazókörzetekben

A külügyminisztérium szombaton közölte, hogy a külföldi szavazókörzetek választási irodájában valamennyi politikai pártnak van képviselője, akiktől valós idejű tájékoztatást kaphatnak – írja az Agerpres hírügynökség.

Külügy: nincs semmiféle valós akadálya a szavazásnak a külföldi szavazókörzetekben
2025. május 03., szombat

Szombat délutánig több mint 223 ezer román állampolgár szavazott külföldön

Romániai idő szerint szombaton 15 óráig több mint 223 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában - derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.

Szombat délutánig több mint 223 ezer román állampolgár szavazott külföldön
2025. május 03., szombat

Ennyi román állampolgár szavazott külföldön szombat reggelig

Romániai idő szerint szombaton 9 óráig több mint 121 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás első fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.

Ennyi román állampolgár szavazott külföldön szombat reggelig
2025. május 02., péntek

Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben

Három különböző méretben készítette el a következő egyházfő első ruháját Raniero Mancinelli római szabó.

Már elkészült az új pápa ruhája, három különböző méretben
2025. május 02., péntek

A helyére került a kéménycső, amiből felszállhat a fehér füst a konklávét követően

Felhelyezték a pápaválasztási fordulók eredményét tudtul adó kéménycsövet a Sixtus-kápolna tetejére péntek reggel.

A helyére került a kéménycső, amiből felszállhat a fehér füst a konklávét követően
2025. április 30., szerda

Tűz ütött ki egy moldvai kórházban; több mint 60 beteget evakuáltak

Tűz ütött ki szerda délután a pașcani-i CFR-kórház egyik tetőtéri helyiségében; több mint 60 beteget és 17 alkalmazottat evakuáltak.

Tűz ütött ki egy moldvai kórházban; több mint 60 beteget evakuáltak