Másodszor szervez élménypedagógiai szakmai napot november 24-én Marosvásárhelyen a Kulcs Egyesület és a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem marosvásárhelyi kirendeltsége. A Mese és dráma a tanulásban című szakmai napon a mese és a dráma számos alkalmazási lehetősége kerül feldolgozásra az óvónő, a tanító, a pszichológus, a terapeuta, a szociálpedagógus, a gyerekpszichodráma csoportvezető, a színész, a bábszínész, a zenész, a táncos, a néprajzkutató szemszögéből.
2012. november 20., 15:292012. november 20., 15:29
2012. november 20., 15:322012. november 20., 15:32
Mese és dráma a tanulásban címmel szerveznek szakmai napot Marosvásárhelyen november 24-én a 7-es Számú Általános Iskolában. 9:30-tól Stiblár Erika A népmese szerepe a tanulásban című előadását hallgathatják meg a résztvevők, majd 10:45-től műhelyfoglalkozásokra kerül sor. Barabási Hajnalka óvónő A drámajáték mint a személyiségformálás tényezője című foglalkozásra kerül sor. Deák Réka bábszínész, rendező, drámapedagógus Papír – dráma címmel tart tevékenységet, Hayashi Akio és Kelemen Katalin Mese és játék a tanulásban című tevékenységgel készülnek. Kádár Annamária pszichológus, egyetemi adjunktus Személyiségfejlődés, önismeret és átváltozás a mese erejével címmel tart előadást. Struguraş-Fazakas Ildikó igazgató, tanító Játsszuk azt, hogy …című tevékenységére kerül sor, Kacsó Erika pszichológus, tréner, illetve Bartók Éva gyógypedagógus, tréner A bennünk rejlő varázserőről beszél. Jenelle Mazaris (Amerika Egyesült Államok) játék- és drámaterapeuta angol nyelvű műhelyfoglalkozására kerül sor magyar fordítással. Lazsádi Csilla óvónő, szociálpedagógus, gyerekpszichodráma asszisztens, illetve Szőcs Rajmond iskolai tanácsadó, gyerekpszichodráma asszisztens Benned a tündér, benned a sárkány, benned a mese! címmel tartanak tevékenységet.
A gyalogosok fegyelmezettlensége miatti baleseteket szeretnék elkerülni, ezért oktató jelleggel tájékoztattak, illetve szabálysértő járókelőket bírságoltak az elmúlt héten – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Megtöltötték a marosvásárhelyi városháza nagytermét azok a lakók, akik a közlekedési bizottság döntéseihez kívántak hozzászólni. Az egyik vitatott témát a Kövesdomb lakónegyed egyes utcáinak egyirányúvá alakítása képezte.
A Mihály-fivérek története a kitartásról és az álmaikért vívott mindennapi harcról szól. A három marosvásárhelyi testvér versenysportszerűen taekwandozik, miközben édesanyjuk minden erejével támogatja őket ezen az úton, amely rengeteg áldozattal is jár.
Több jármű forgalmi engedélyét is bevonták a rendőrök a hétvégén Szászrégenben, ahol átfogó ellenőrzést végeztek. 128 személyt igazoltattak, 38 járművet állítottak meg és ellenőriztek, továbbá hat kereskedelmi egységet is vizsgáltak.
Kiosztották a 33. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm Fesztivál díjait Marosvásárhelyen. A fesztivál fődíját idén egy magyar rendező alkotása nyerte el.
Ismét virágkorát éli az a fajáték, amely egy madzaggal összekötött kalapácsszerű részből és egy lyukas golyóból áll. A kendama játék azonban több iskolában tiltólistára került sérülésveszélyre hivatkozva.
Idén országszerte már 150 tűzeset történt lakóépületekben, ebből 54 esetet a tisztítatlan vagy hibás kémény okozott, és két halálos áldozatot is követeltek már a lakástüzek idén Maros megyében. A megelőzésre hívták fel a figyelmet a tűzoltók.
Marosvásárhelyen december 5-én, a Mikulás érkezésének napján nyitják meg a karácsonyi vásárt a Színház téren.
Beleesett a Turbina-csatornába egy személy Marosvásárhelyen szombat délelőtt, a tűzoltóknak sikerült kimenteniük őt.
Újabb művészeti tárlatnak ad otthont a marosvásárhelyi Studium HUB kiállítóterme november 21-től: Lukács Adél Vanda képei segítséget nyújtanak az önreflexióra, a gyász feldolgozására és a belső béke keresésére.
szóljon hozzá!