Tizenhárom kiadó történelmi vonatkozású könyvei várják a látogatókat és a vásárlókat a Teleki Téka udvarán, ahol második alkalommal nyitották meg a Történelmi Könyvek Vásárát. A Vásárhelyi Forgatag keretében zajló rendezvény azonban nem csak a kereskedésről szól, előadások, beszélgetések és múzeumpedagógiai rendezvények is tarkítják a programot.
2014. augusztus 29., 12:462014. augusztus 29., 12:46
A csütörtök délben megnyílt vásáron a Teleki Téka vezetője, Lázok Klára kifejezte, hogy milyen megható az, ha egy rendezvény eléri a második kiadását, mert az már valahogyan az állandóság érzetét kelti, s azt, hogy ebből hagyomány alakul szépen lassan. „Tulajdonképpen ez is a célunk, megrendezni ezt a könyvvásárt évről évre, s hogy ez a rendezvény az Erdélyben kiadott történelmi könyvek, szakmunkák, illetve a minőségi történelmi tárgyú szépirodalom és ismeretterjesztő munkák bemutatkozó fórumává váljon” – fogalmazott Lázok Klára. A megnyitón jelenlévő Maros Megyei Könyvtár igazgatója, Monica Avram is abbeli reményét fejezte ki, hogy ezentúl minden év augusztusában otthont ad a Teleki Téka a történelmi könyvek vásárának. Az igazgatónő elmondta, 13 kiadó könyvei állnak szombat estig a vásárlók rendelkezésére.
A megnyitón részt vett Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának képviseletében Farkas Balázs konzul. Elmondta, nagy jelentőséget tulajdonítanak a történetírásnak, s annak, hogy mindenki objektíven tájékozódhasson a múltról. „Szeretnénk azonban, hogy ne csak egy szakmai fórum legyen ez a rendezvény, hanem szélesebb körben is ismeretet szerezhessenek a történelemről az emberek” – fogalmazott a konzul.
A vásár szombat estig naponta 10 és 18 óra között zajlik, Lázok Klára azonban rámutatott, nem csak a kereskedésről szól a rendezvény. A vásár mellett az elmúlt év legfontosabb kiadványainak bemutatóit is megtartják, valamint tematikus beszélgetésekre is sor kerül a következő napokban. A tematikus beszélgetések a fordítások szerepe egymás történeteinek megismerésében gondolat körül forog. De idén sem feledkeznek meg a legkisebbekről, Márton Krisztina vezetésével pénteken és szombaton 10 órától a gyereket várják könyves foglalkozásokra.
Marosvásárhely két Miyawaki-erdővel büszkélkedhet, a közterületen lévő minierdőben a fák három év alatt 3–4 méteresre nőttek. A biodiverzitást erősítő ültetvények nemcsak szebbé, hanem ellenállóbbá és fenntarthatóbbá teszik a városi környezetet.
Több parkoló autót is megrongált egy 30 éves marosvásárhelyi férfi, aki csütörtök este ittasan vezetett a városban.
Romániában az emberkereskedelem egyik legsúlyosabb formája a szexuális kizsákmányolás, amelyhez gyakran az online tér vezet. Most magyar nyelvű szülői útmutató segít felismerni a veszélyeket, és beszélgetni a gyerekekkel az internet csapdáiról.
Nyárádkarácson főutcáján lévő lakástűzhöz riasztották szerdán a tűzoltókat, ahol mintegy harminc négyzetméteren végeztek pusztítást a lángok. A Maros megyei rendőrség tájékoztatása szerint a házat szándékosan gyújthatták fel.
Ötven napon belül iható lesz a vezetékes víz a parajdi bányakatasztrófa nyomán vízellátási gondokkal küzdő Maros megyei településeken, miután az illetékesek csütörtökön elkezdik a sótalanító berendezések beszerelését – közölte az országos vízügyi hatóság.
Forgalomkorlátozások lesznek Marosvásárhely főterén, két esemény megfelelő lebonyolítása érdekében, a hétvége folyamán.
Az év eleji ellenőrzések okozta nehézségekből tanulva, a Maros megyei civil szervezetek összefognak, hogy szakemberek tanácsai és egymás tapasztalatai alapján fejlődjenek tovább.
Meglepetéseket okozott az idei nyár Szovátán, és nem feltétlenül kellemeseket, főleg a szállodaiparban érdekelteknek. Borúlátásra nincs ok, a polgármester szerint egész évben szezon van Szovátán, és ősszel is fesztiválokkal várják a turistákat.
Nyárádkarácson főutcáján lévő lakástűzhöz riasztották kedden a tűzoltókat, ahol mintegy harminc négyzetméteren végzett pusztítást a tűz.
Az új informatikai rendszer bevezetése miatt késve érkeznek a fogyasztókhoz az augusztusi vízszámlák – jelentette be az Aquaserv Rt. vízszolgáltató. A befizetési határidő azonban a kiállítás dátumához igazodik.
szóljon hozzá!