Káoszt okozott a Petőfi tér lezárása

•  Fotó: Haáz Vince

Fotó: Haáz Vince

A Petőfi tér kétnapos lezárása még több bosszúságot okozott a világítani igyekvőknek, akiknek – akár gyalog, akár gépkocsival – amúgy is számos feltúrt utcán kellett végighaladniuk ahhoz, hogy szeretteik sírjánál gyertyát gyújthassanak.

Szucher Ervin

2015. november 03., 13:162015. november 03., 13:16

Véletlen egybeesés vagy szándékos csúfolódás, teljesen mindegy, a főtér felső fele, a Petőfi tér lezárása forgalmi káoszt okozott azok számára, akik a hét végén világítani indultak a történelmi magyar egyházak temetőibe.

Azoknak sem volt sokkal könnyebb dolguk, akik az önkormányzat tulajdonában lévő Jeddi úti sírkertbe próbáltak kijutni, ugyanis az utca négysávos részéről a korszerűsítési munkálatokat végző cég már napokkal azelőtt felmarta az aszfaltot, a kétsávos szakaszt pedig teljesen leszűkítette. A temető másik bejáratához sem volt könnyű eljutni, hisz a Szent János utca egyik oldala már a nyár óta feltúrva áll.

A forgalmi dugók és a Klastrom és a Hunyadi János (Mihai Viteazul) utca lezárása miatt nehezen volt megközelíthető a központi valamint a szentgyörgyi temető is. „Ekkora fejetlenséget ritkán látni, pedig más városokban is újítanak fel utcákat. Nem elég, hogy rendkívül lassan dolgoznak, a Petőfi tér hétvégi lezárásával lényegében elvágták a temetők felé vezető utat, annál is inkább, mivel azok a túlsó oldalról, a mostani Mihai Viteazulon keresztül sem közelíthetők meg. Nem mondom, hogy a városvezetés szándékosan zárta le éppen most a Petőfi teret, de, aki erre a hétvégére ütemezte az aszfaltszőnyeg leterítését, az aligha használta az agyát!” – háborgott Pál Antal, aki elmondása szerint gépkocsijával több mint negyven perc alatt ért a Kárpátok sétányáról a református temető közelébe. Egy másik sofőr amiatt méltatlankodott, hogy a Jeddi útról miért marták fel közel egy hete a régi koptatóréteget, ha amúgy is tudták, hogy november elsejéig nem képesek leteríteni az új aszfaltszőnyeget.

A református sírkert gondnoka, Bende Sándor is szerencsétlen megoldásnak tartotta a hétvégi blokádot, azonban hozzátette, hogy sokat segített a világítókon a naptár, hisz az idén három hétvégi nap is rendelkezésükre állt a temetőbe kilátogatni. „November elsején csak estére zsúfolódott be a temető, napközben kevesebben jöttek, mint ahogyan az eddig szokásban volt. De ne feledjük, hogy egyesek már pénteken vagy szombaton, esetenként még korábban világítottak” – mondta el.

„Elnézést kérek mindazoktól, akik az akadályok miatt nehezen jutottak ki a temetőkbe, de sem mi, sem az útjavítók nem szándékosan ütemeztük a Petőfi tér munkálatainak befejezését éppen erre a hét végére. Ha nem sikerült volna ott végeznünk, hétfőtől nem zárhattuk volna le a Ştefan cel Mare-t és a Bolyait” – magyarázta érdeklődésünkre Claudiu Maior, az infrastrukturális beruházásokért felelős alpolgármester, aki még egy kis türelmet és megértést kért a városlakóktól.

Nem feltételez szándékosságot vagy rosszindulatot Soós Zoltán, az RMDSZ önkormányzati frakcióvezetője sem. „Feszített iramban folyik a munka, hisz egy uniós támogatásról van szó, amit év végéig kötelező módon fel kell használni, különben elvész. Kolozsvár az idén Európa ifjúsági fővárosa, mégis feltúrták a várost. Nem ezzel van gond, hanem a városházi illetékesek kommunikációs készségével. Vagy nem tudják kellőképpen elmagyarázni a lakosságnak, hogy miért történik mindez, vagy indulatosan válaszolnak” – fejtette ki Soós.

A hétvégén és jövő hétfőn a város románsága sem lesz könnyebb helyzetben, amennyiben a város valamelyik temetőjében szeretne gyertyát gyújtani. A polgármesteri hivatal hátfőtől a Gecse (Ştefan cel Mare) utcát és a Bolyai teret zárta le nyolc napra.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. február 13., péntek

A rendőrséggel pereskedik a marosvásárhelyi városháza

Hatalmi visszaéléssel vádolja a városi rendőrséget Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere, miután a hatóságok leszereltették az illegálisan parkoló autókat elszállító vontató rendszámtábláit. A szolgáltatás leállt, az ügy a bíróságon folytatódik.

A rendőrséggel pereskedik a marosvásárhelyi városháza
Hirdetés
2026. február 12., csütörtök

Magyarul is elérhető online platform segíti a Méltányos Átállási Program követését Maros megyében

Bemutatták azt a magyar nyelven is elérhető online információs platformot, amely a Méltányos Átállási Program Maros megyei megvalósításáról nyújt áttekinthető tájékoztatást. A program célja a zöld energiára való átállás elősegítése pályázati úton.

Magyarul is elérhető online platform segíti a Méltányos Átállási Program követését Maros megyében
2026. február 12., csütörtök

Közel kétmillió lejjel károsították meg az államot – negyven házkutatást tartottak adócsalási ügyben

A hatóságok szerint megközelítőleg kétmillió lejes kár érte az állami költségvetést egy összetett adócsalási ügyben, amely Maros megyéből indult.

Közel kétmillió lejjel károsították meg az államot – negyven házkutatást tartottak adócsalási ügyben
2026. február 11., szerda

Bocskai Napok lesznek Nyárádszeredában

Négynapos programsorozattal készülnek Nyárádszeredában a Bocskai Napok alkalmából február 17. és 22. között.

Bocskai Napok lesznek Nyárádszeredában
Bocskai Napok lesznek Nyárádszeredában
2026. február 11., szerda

Bocskai Napok lesznek Nyárádszeredában

Hirdetés
2026. február 11., szerda

Soha nem késő befejezni az iskolát – lehet jelentkezni a Második esély programra

A Második esély program a korai iskolaelhagyó fiataloknak, felnőtteknek segít elvégezni az általános iskolát. Nem csak újrakezdési esély, de alapvégzettséget is ad. Februártól lehet iratkozni a programra, amelyben Maros megye öt iskolája vesz részt.

Soha nem késő befejezni az iskolát – lehet jelentkezni a Második esély programra
2026. február 09., hétfő

Biztató határidőt közölt a miniszter az égési sérülteket kezelő marosvásárhelyi központ átadására

Vélhetően idén ősszel használatba vehető lesz a súlyos égési sérülteket kezelő marosvásárhelyi központ – közölte vasárnap este Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.

Biztató határidőt közölt a miniszter az égési sérülteket kezelő marosvásárhelyi központ átadására
2026. február 08., vasárnap

Mit keres a bukaresti turista Székelyföldön? Maros megye a fővárosi turisztikai vásáron

Bár a nagyszabású külföldi reklámkampány elindítása még várat magára, a belföldi piacon továbbra is aktív Maros megye. Jövő héten a Bukarestben megnyíló országos turisztikai vásáron keresik a választ arra, mire vágynak leginkább a bukaresti látogatók.

Mit keres a bukaresti turista Székelyföldön? Maros megye a fővárosi turisztikai vásáron
Hirdetés
2026. február 07., szombat

A „bandavezér” hatása: így alakul ki a kiközösítés már óvodáskorban

Egy országos kutatás szerint az óvodákban is gyakori a kiközösítés és a szóbeli bántás, de ha figyelünk a jelekre, akkor itt még könnyebben lehet kezelni ezeket a helyzeteket. A gyerekek érzelmeinek kifejezését pedig egy lila maci is segíti.

A „bandavezér” hatása: így alakul ki a kiközösítés már óvodáskorban
2026. február 06., péntek

Egyre népszerűbb a marosvásárhelyi iskolabusz-program

Január utolsó két hetében mintegy hatezer diák vette igénybe a marosvásárhelyi iskolabuszokat, melyek célja, hogy minél több diák önállóan jusson el a tanintézetbe, és a szülők ne autóval szállítsák őket.

Egyre népszerűbb a marosvásárhelyi iskolabusz-program
2026. február 06., péntek

Jelentős a múltja a fotópapírgyárnak, talán jövője is lesz a létesítménynek

Szállodát, lakóépületeket, kereskedelmi egységeket, műhelyeket hoznának létre az egykori marosvásárhelyi fotópapírgyárban és annak környékén. A csaknem hatvan méter magas épület jó állapotban van, átalakítása az egész lakónegyedre hatással lenne.

Jelentős a múltja a fotópapírgyárnak, talán jövője is lesz a létesítménynek
Hirdetés