
Fotó: Boda L. Gergely
Az elítélteknek kamatostól kell megtéríteniük a marosvásárhelyi oroszpiacon a 2005-ös tűzesetben keletkezett kárt. Vasile Filimon piacigazgatót továbbá két és fél évre eltiltották mindennemű választott és választható, valamint az igazgatói tisztségtől.
2014. február 06., 14:342014. február 06., 14:34
2014. február 06., 14:582014. február 06., 14:58
A marosvásárhelyi oroszpiacon 2005. december 6-án keletkezett tűzeset perét végleg lezáró bírósági határozat indoklása szerint a munkálatokkal megbízott Electric Bocicor kft. adminisztrátorát, Iuliu Bocicort egy év, a hegesztést végző két alkalmazottat, Székely Ferencet és Bartha Lajost 9-9 hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték. Továbbá a piacigazgatóság akkori és jelenlegi vezetőjére, Vasile Filimon (képünkön) Maros megyei tanácsosra 6 hónap felfüggesztett börtönt szabtak ki, valamint két és fél évre felfüggesztették választott és igazgatói tisztségéből is. Ez tehát azt jelenti, hogy a PDL-frakció vezetőjének megszűnik jelenlegi megyei tanácsosi mandátuma, és csak akkor indulhat újabbért a 2016-os választásokon, ha annak időpontja július 31. utánra esik.
A tűzesetben veszteséget szenvedett cégek számára megítélt kártérítésről az indoklásban az szerepel, hogy a pert végig folytató négy vállalkozásnak mintegy 65 ezer, 70 ezer, több mint 27 ezer, illetve 26 ezer lejt kell megtéríteniük az elítélteknek, a fent említett négy személynek, illetve a két cégnek (Electric Bocicor Kft. és Marosvásárhelyi Piacigazgatóság), a 2005-től számított kamatokkal együtt, annak elosztására, mikéntjére azonban nem tartalmaz előírást. Ezenkívül további 1200 lejt a biztosítónak, illetve 12 ezer, 22 ezer és 66 ezer lejt annak a három cégnek, amelyek nem fellebbeztek a korábbi ítélet ellen (amelyben Vasile Filimont felmentették) – a 32 kárvallott közül ugyanis csupán hét cég pereskedett, közülük négyen a végsőkig.
Tizennégy síremléket döntöttek fel vasárnapra virradóan a szászrégeni zsidó temetőben ismeretlen tettesek. A hatóság sírgyalázás gyanújával indított nyomozást az ügyben.
Mintegy 250 négyzetméternyi felületen teljesen leégett a teteje egy lakóháznak egy Maros megyei faluban vasárnap hajnalban, szerencsére a lakóknak időben sikerült kimenekülniük.
Facebook-videóban foglalt állást a vasárnapi magyarországi országgyűlési választásokkal kapcsolatban Dorin Florea korábbi marosvásárhelyi polgármester.
Súlyosan megsérült két ember egy marosludasi közúti balesetben szombaton. Az egyik sérült életveszélyes állapotban volt, amikor a mentőegységek kiértek.
Az ortodox húsvéti ünnepek miatt változások lesznek a tömegközlekedésben és a forgalomban Marosvásárhelyen.
Péntek estétől-hétfő reggelig Marosvásárhelyen, a város különböző részein forgalomkorlátozásra kell számítani az ortodox húsvét miatt.
Kigyulladt autóhoz riasztották a Maros megyei tűzoltókat Héjjasfalvához, pénteken a déli órákban.
Alig egy óra eltéréssel két tűzesethez riasztották a Maros megyei tűzoltókat két különböző településre, péntekre virradóra.
A Maros megyei rendőrség gazdasági bűncselekményeket kivizsgáló osztályának munkatársai április 9-én, csütörtökön öt ingatlanban tartottak házkutatást.
Vandalizmus történt Marosvásárhely legújabb parkjában: ismeretlenek megrongálták a Cserealja szabadidőpark nyilvános mosdóit.
szóljon hozzá!