
Fotó: Haáz Vince
Megtartották idei utolsó ülésüket a szászrégeni önkormányzati tanácsosok, akik többek között arról döntöttek, hogy csupán az infláció értékével növelik a helyi adókat és illetékeket. A döntésekről és a tanácsban uralkodó hangulatról Nagy András RMDSZ-es tanácsossal beszélgettünk.
2014. december 17., 16:262014. december 17., 16:26
A volt polgármester elmondta, jelenleg a szászrégeni önkormányzatnak 19 tagja van, ebből 10 volt USL-s, ketten a Diaconescu-féle néppártot és heten az RMDSZ-t erősítik. „Nekik nélkülünk is megvan a fele plusz egy szavazatuk, így csak a kétharmados többség esetén van szükségük a mi voksunkra. Az elmúlt évben alapvetően jó volt az együttműködés a tanácsosok között, nem voltak különösebb nézeteltérések. Azt azonban tudni kell, hogy akkor is, ha PSD-s tanácsosok egyetértettek néha velünk, mindig a vasakaratú polgármester asszony döntése szerint szavaztak. Nekünk az elmúlt év során volt két fontos tervezetünk, amit sikerült keresztülvinni: az egyik arra vonatkozott, hogy a szászrégeniek megvásárolhassák azokat az állami területeket, amelyeket eddig csak béreltek. Gondolok itt arra, hogy a volt államosított lakásokat megvették, de az általuk elfoglalt területeket csak bérelték, most megvásárolhatták. Ezt a tervezetünket megszavazták a tanácsosok. A másik javaslatunk az volt, hogy a helyi adókat és illetékeket ne emeljék, ezt is sikerült megvalósítanunk. Mindkettővel az volt a célunk, hogy a szászrégeniek életét megkönnyítsük. Ami a magyarságot érintő kérdéseket illeti, legtöbbször, amikor költségvetési támogatást kértünk a magyar kulturális rendezvényekre, kaptunk is. Nagyon érződik, hogy a román többséget nem érdekli a kisebbség sorsa, és ahhoz, hogy megszavazzák a támogatást, sokat kell magyarázni, hogy egy-egy kulturális rendezvény miért fontos a szászrégeni magyarok számára” – hangsúlyozta Nagy András, akitől azt is megtudtuk, hogy az idei utolsó ülésen kérték és ígéretet kaptak Maria Precup polgármestertől, hogy a jövő évi költségvetés összeállítása előtt egyeztető ülésen találkoznak a tanácsosok, hogy megtárgyalhassák a különböző tételeket és megegyezésre jussanak.
Az utolsó ülésen többek között arról is döntöttek a szászrégeni tanácsosok, hogy továbbra is száz rászorulónak biztosítanak meleg ebédet az ingyenkonyhán, és közülük, akik megtehetik, azoknak közmunkázniuk kell.
Átszervezési terv miatt mulasztással és nemtörődömséggel vádolják a mikházi Felnőtt Neuropszichiátriai Rehabilitációs Központ vezetőségét az alkalmazottak. Szerintük nem néhány beteget helyeztek volna át, hanem teljesen ki akarták üríteni az intézményt.
Látványetetésekkel, sportvetélkedőkkel és rendhagyó divatbemutatóval ünnepli 62. születésnapját a marosvásárhelyi állatkert.
Őrizetbe vették a rendőrök azt az 54 éves, szászrégeni férfit, akit egy kilencéves kislánnyal szembeni molesztálással gyanúsítanak.
Mintegy 400 négyzetméteren pusztított a tűz péntekre virradó éjszaka Balavásáron: egy ipari csarnok és a közelében álló lakóház is lángra kapott. A tűzoltók több egységgel, órákon át küzdöttek a lángokkal.
Az alapítvány szerint a marosvásárhelyi reptéren nem jelennek meg magyar nyelven is a közérdekű információt tartalmazó feliratok, ezért annak vezetője bírósághoz fordult. A reptér igazgatója szerint a panasz nem valós, el is magyarázta, miért.
Újabb részleteket közölt a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság a csütörtök délutáni marosvásárhelyi ejtőernyős incidensről.
Tizenharmadik alkalommal is elrajtolt Marosvásárhely magyar közösségének legnagyobb rendezvénye, a Vásárhelyi Forgatag csütörtök este. Összesen 370 programmal várja a látogatókat a következő napokban a város több helyszínén, de főként a Várudvarban.
Marad a kilométerenkénti 41 banis támogatás azoknak a Maros megyei diákoknak, akik ősztől nem tudnak tömegközlekedéssel iskolába ingázni. A megyei önkormányzat a szeptember 7-én kezdődő tanévre is változatlan összegű átalánydíjat hagyott jóvá.
Két katona megsérült csütörtök délután egy ejtőernyős gyakorlat során Marosvásárhelyen – közölte a különleges műveleti erők parancsnoksága.
Tiltakoznak a mikházi neuropszichiátriai intézet alkalmazottai a megkezdett átszervezés ellen, mert a gondozottak áthelyezésével együtt őket is más településekre küldenék dolgozni. Az igazgatóság szerint ideiglenes intézkedésről van szó.
szóljon hozzá!