Fotó: Boda L. Gergely
Az Alpha Transilvana Alapítvány Atrium – Munkahelyi Információs, Tanácsadó és Közvetítő Központja a Profi Marosvásárhely Ady lakónegyedi üzletével együttműködve szervezte meg a Tudok-napokat.
2016. június 15., 18:052016. június 15., 18:05
Öt fogyatékkal élő fiatal dolgozott a Profi üzlet alkalmazottaival közösen, hogy bemutassa mire képes, milyen készségekkel rendelkezik. Az eseménynek az volt a célja – magyarázta a Vásárhelyi Hírlap érdeklődésére Banga Erzsébet, az Atrium Program vezetője –, hogy megkönnyítsék a fogyatékkal élő fiatalok és a marosvásárhelyi üzlet alkalmazottai közötti tapasztalatcserét, hogy segítséget nyújtsanak a munkahelyi környezetben való beilleszkedésükben. Ugyanakkor azért is volt jelentős a szerdai nap, mert ezáltal segítették a fogyatékkal élő fiatalok társadalmi elfogadottságát, megkönnyítve a fogyatékkal élők és a társadalom más tagjai közötti kommunikációt.
Banga Erzsébet elmondta, a Tudok-napok az Atrium – Munkahelyi Információs, Tanácsadó és Közvetítő Központ évente megszervezett eseménye, amely információt nyújt a munkába való beilleszkedésről, a fogyatékkal élők alkalmazásáról, valamint tájékoztatást nyújt a fizikai, információs, kommunikációs és foglalkoztató hozzáférhetőségről. Minden fogyatékkal élő személynek, aki a központhoz fordul, egy szakmai profilt készítenek a pszichológiai felmérések során, aminek segítségével képességeiknek megfelelő munkahelyre irányítják őket. Az alkalmazás után támogatott utókövetéssel fenntartják a kapcsolatot, a fogyatékkal élő személy, a cég és a szakember közötti háromszögben így nem szakad meg a párbeszéd.
Ezek a tevékenységek hozzájárulnak a vállalkozók és az Alpha Transilvana Alapítvány közötti jobb együttműködéshez, a fogyatékkal élő fiataloknak lehetőséget ad a munkapiac megismerésére, valamint a munkáltatóknak a potenciális munkavállalók megismerésére.
Ujfalvi-Veres Dorothea az egyetlen magyar diák Maros megyében, aki idén tízest szerzett a román érettségin. Sikerének titka gyerekkoráig nyúlik vissza: a szülői példa, a nyitottság és a hétköznapi nyelvhasználat szinte pótolhatatlan.
Marosvásárhelyre látogatott Alexandru-Florin Rogobete egészségügyi miniszter, aki megtekintette két új egészségügyi létesítmény építkezését, és kórházi ebédet fogyasztott, „példaértékűnek” nevezve a menüt.
Előzetes megfigyelést követően a rendőrök tetten értek két fiatalt, akik kiemelten veszélyes kábítószernek minősülő metamfetamint (köznyelven kristály) akartak eladni Marosvásárhelyen.
Kulturális programokkal várják a vendégeket és a helybélieket minden hétvégén Szovátán.
Miután idén márciusban 39 alkalmazottól vált meg a Marosludas Polgármesteri Hivatala, csütörtökön bejelentették, hogy elmaradnak a városnapok.
Éjszaka is több százan keresték azt a 37 éves férfit, akit egy mezőméhesi nő halálával és gyújtogatással gyanúsítanak.
Súlyos baleset történt Maros megyében, Kisszentlőrincnél csütörtök délelőtt, egy személy életét már nem sikerült megmenteni.
Július végére kellett volna elkészüljön az új börtön Marosvásárhely mellett, Marosszentkirályon, de az anyagiak hiánya miatt akadozik a beruházás. Közben a cellák túlzsúfoltak, az alkalmazottak kevesen vannak.
Borzalmas részletek derültek ki a Mezőméhesen történt gyilkosság ügyében: a rendőrség által körözött Emil Gânj nemcsak egy korábbi gyilkosságért ült már, hanem 2008-ban egy kiskorúval elkövetett szexuális bűncselekmény miatt is elítélték.
Ezer autó parkol egy átlagos nyári hétvégén a marosvásárhelyi Somostetőn, néha egymás hegyén-hátán. Eddig ingyenes volt az állomásozás, most egy részen fizetni kell. Autóbuszjárat is van, de nem mindenki elégedett a programmal.
szóljon hozzá!