Fotó: Haáz Vince
Az idén végzetteknek szervezett állásbörzét pénteken több településen a Maros megyei munkaerő-átképző ügynökség.
2015. szeptember 27., 20:382015. szeptember 27., 20:38
Marosvásárhelyen kisebb fennakadást okozott, hogy a börzét nem a megszokott helyen szervezték a Mihai Eminescu Házban – ott a gyógyszerészek egy találkozója zajlott – ,hanem az alagsorban. A nyolckor nyitott börzét az első órákban rohanták meg az érdeklődők, főként fiatalok, akik barátaikkal, szüleikkel jöttek el, hogy megnézzék, milyen a felhozatal a munkaerőpiacon.
Marosvásárhelyen elsősorban középfokú végzettséggel rendelkező fiatalokat kerestek, akiknek betanítását is vállalták. Többek között állást kínált egy közismert egrestői pékség, de a marosszentgyörgyi sós fürdő és számos Marosvásárhely környékén működő műszaki gyár is. Szakképzetlen munkásokat is alkalmaztak volna, félszázat, ha lett volna erre jelentkező.
Az ügynökség vásárhelyi igazgatója, Gheorghe Stef elégedetten nyilatkozott a börzéről. Elmondta, a Marosvásárhelyen, Szászrégenben, Dicsőszentmártonban és Segesváron összesen 79 cég vett részt, 863 álláslehetőséget ajánlva. „A pénteki állásbörzén megyeszerte 1198 személy vett részt, ebből 392 idén fejezte be tanulmányait. A munkaadóknak bizonyos kedvezményeket biztosít az állam, ha frissen végzetteket alkalmaznak, illetve a fiataloknak is. A börzén 193 fiatalt hívtak be a cégekhez további egyeztetés, alkalmazás érdekében, 61 személyt helyben alkalmaztak, ebből 13 felsőfokú végzettséggel rendelkezik” – közölte az igazgató.
Két autó ütközött össze kedden délután Beresztelkén. Egy személy súlyosan, egy másik könnyebben sérült.
Harci bemutatókkal, látványos felvonulásokkal, koncertekkel és kézműves foglalkozásokkal várják a vendégeket hétvégén Segesváron, ahol pénteken kezdődik a középkori fesztivál.
Átázott talppal illusztrálta a rendőri szakszervezet, hogy milyen nehéz körülmények között dolgoznak azok a kollégáik, akik a mezőméhesi gyilkost keresik, már több hete. A Maros megyei rendőrség válaszolt a szakszervezet panaszára.
Kattant a bilincs és a könnygázspray-t is használnia kellett a rendőröknek az agresszív csendzavarók miatt vasárnap este Marosugrán – közli a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Az áramszolgáltató értesítése szerint Maros megyében a következő napokban több településen is áramszünet várható karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt.
Súlyos baleset történt szombaton délután Marosvásárhelyen: egy 12 éves fiú esett bele egy négy méter mély műszaki aknába egy elhagyatott hőközpont épületében.
Az éppen zajló útfelújítási munkálatokról adott tájékoztatást a marosvásárhelyi városháza. Jelenleg tíz utcában dolgoznak.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter Marosvásárhelyen jelentette be: vizsgálják, érdemes-e a Romgaz bevonásával újraindítani a hazai műtrágyagyártást, hogy olcsóbb legyen a termelés, a műtrágya és ezáltal az élelmiszer is Romániában.
Jelentős forgalmi változásokra kell számítani a következő időszakban Marosvásárhelyen, mert péntektől elkezdődik az új parkolóház környékén a közművezetékek áthelyezése. A forgalomkorlátozás fél évre szól, de ez meghosszabbítható.
Nagyszabású közúti ellenőrzést tartottak a 151D jelzésű megyei úton, Ákosfalva és Nyárádtő között a rendőrök szerdán. Az akció különlegessége, hogy a belügyminisztérium egy helikoptere is segítette a földi egységeket.
szóljon hozzá!