Pert nyert a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal, így előre láthatóan megépítheti a Somostetőn áthaladó, a Tudor negyedet a nagy kórházzal összekötő terelőutat – jelentette be keddi sajtótájékoztatóján Marosvásárhely polgármestere, aki kifejtette: nemcsak a Somostetőn, hanem a város főterén és a várban, valamint a mellette levő sétányon is nagy változásokra számíthatunk, hiszen angol szakértők segítségével fogják „kicserélni” a fákat.
2012. november 14., 15:272012. november 14., 15:27
2012. november 14., 16:152012. november 14., 16:15
A Jeddi utat a nagy kórházzal összekötő út esetében a városháza több pert is folytatott, többek között civil szervezetekkel, akik attól féltek, hogy a szóban forgó útszakasz mentén lakónegyedek épülnek majd, így a somostetői erdő teljesen pusztulásra van ítélve. A civilek azonban vesztettek.
A Somostető nem védett terület
Dorin Florea büszkén jelentette ki, hogy a bíróság a városházának adott igazat a Somostető ügyében hozott döntésben, vagyis a szóban forgó erdő nem lesz többet védett terület, így nyugodtan el lehet kezdeni a 7,54 hektáros erdőrészt érintő munkálatot. Mint korábban közöltük, a szakminisztérium – civil szervezetek képviselőinek javaslatára – a Natura 2000 program keretében kérte, hogy a Somostetőt nyilvánítsák védett területté. A minisztérium ezen döntése ellen indított pert a marosvásárhelyi városháza, és ezt meg is nyerte. Igaz ugyan, hogy még nem született végleges döntés, de a városvezető máris uniós pályázatokkal akar pénzt szerezni az út megépítésére.
Teljes facsere a főtéren
Ha már a fakivágásokról esett szó, Dorin Florea elmondta, hogy az angol testvérváros szakemberei negatívan véleményezték a város főterét, sétányait, azt nyilatkozva, hogy az összevissza ültetett, különböző méretű fák elcsúfítják a városképet. „Az angol kertészek segítségével fogjuk kialakítani a várban lévő zöldövezeteket, és átalakítjuk a Vársétányt, illetve a főtéri parkot is. A meglévő vén, korhadt, oda nem illő fákat kivágjuk és egységesen, új díszcserjéket fogunk ültetni. Ebből az átalakításból nem maradnak ki a főtér környékén lévő utcák sem, hiszen például a Városháza utcában is sok alacsony, lombhullató fa van, és ezeket is ki kell cserélni” – nyilatkozta a városvezető.
Tizennégy síremléket döntöttek fel vasárnapra virradóan a szászrégeni zsidó temetőben ismeretlen tettesek. A hatóság sírgyalázás gyanújával indított nyomozást az ügyben.
Mintegy 250 négyzetméternyi felületen teljesen leégett a teteje egy lakóháznak egy Maros megyei faluban vasárnap hajnalban, szerencsére a lakóknak időben sikerült kimenekülniük.
Facebook-videóban foglalt állást a vasárnapi magyarországi országgyűlési választásokkal kapcsolatban Dorin Florea korábbi marosvásárhelyi polgármester.
Súlyosan megsérült két ember egy marosludasi közúti balesetben szombaton. Az egyik sérült életveszélyes állapotban volt, amikor a mentőegységek kiértek.
Az ortodox húsvéti ünnepek miatt változások lesznek a tömegközlekedésben és a forgalomban Marosvásárhelyen.
Péntek estétől-hétfő reggelig Marosvásárhelyen, a város különböző részein forgalomkorlátozásra kell számítani az ortodox húsvét miatt.
Kigyulladt autóhoz riasztották a Maros megyei tűzoltókat Héjjasfalvához, pénteken a déli órákban.
Alig egy óra eltéréssel két tűzesethez riasztották a Maros megyei tűzoltókat két különböző településre, péntekre virradóra.
A Maros megyei rendőrség gazdasági bűncselekményeket kivizsgáló osztályának munkatársai április 9-én, csütörtökön öt ingatlanban tartottak házkutatást.
Vandalizmus történt Marosvásárhely legújabb parkjában: ismeretlenek megrongálták a Cserealja szabadidőpark nyilvános mosdóit.
szóljon hozzá!