Fotó: Boda L. Gergely
Jövő hónap elejétől telefonon kell időpontot kérni a Maros Megyei Sürgősségi Kórházban. Az intézmény vezetősége reméli, hogy ennek köszönhetően nem lesznek már reggel korán sorok a poliklinika rendelői előtt.
2010. április 21., 11:082010. április 21., 11:08
Fotó: Boda L. Gergely
„Az intézkedést az egészségügyi minisztérium 2010-ben hozott 44-es számú rendelete alapján ültetjük gyakorlatba. Remélhetőleg az emberek idejében értesülnek arról, hogy először telefonálniuk kell, és akkor az első napokban sem lesz probléma. Ezzel a módszerrel – reményeink szerint – megszűnik majd az a most bevett gyakorlat, hogy reggel hét órakor a betegek már sorban állnak a rendelők előtt” – magyarázta a sajtószóvivő. A páciensek a tervezett időpont előtt legkevesebb 24 órával a 0265–210677-es telefonszámon jelentkezhetnek be. A vizsgálatra magukkal kell vinniük a családorvostól vagy szakorvostól kapott küldőcédulát, valamint egy dokumentumot, mellyel bizonyítják, hogy fizetik az egészségügyi biztosítást.
Számos érettségiző előtt homályos még a jövőkép, a Gyulafehérvári Caritas marosvásárhelyi ifjúsági mentorai rajtuk segítenének pályaorientációs és karriertervező tréningükkel. De a karrierváltást fontolgató felnőttek előtt is nyitva áll az ajtajuk.
Egy anyamedve és két bocs sétált péntek reggel Nyárádtő utcáin, mielőtt a gyerekek iskolába indultak volna. A lakosságot Ro-Alert üzenetben riasztották az esetről.
Gyorsabb ügyintézést, az uniós pénzalapok jobb felhasználását reméli Cseke Attila fejlesztési miniszter az építkezések engedélyeztetésére vonatkozó új jogszabálytól.
Különleges élményben lehet részük mindazoknak, akik ellátogatnak szombaton a Marosvásárhelyi Állatkertbe, hiszen a Múzeumok Éjszakája rendezvénysorozat részeként az intézmény egyedülálló programokkal várja látogatóit.
Egy román–török cégtársulás nyerte az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Nyárádszereda és Sóvárad közötti szakaszának megépítésére kiírt közbeszerzési eljárást – tájékoztatott szerdán a szállításügyi miniszter.
Csónakkal, drónnal és kutyával is keresik a Hargita és Maros megyei tűzoltócsapatok, valamint a hegyimentők azt a férfit, aki még vasárnap tűnt el a Maros folyóban Maroshévízen.
Csütörtökön elkezdődnek az A8-as autópálya Marosvásárhely és Nyárádszereda közötti szakaszának építési munkálatai – jelentette be a közúti infrastruktúráért felelős társaság (CNAIR) igazgatója.
Hivatalosan átadták, nyáron már filmvetítés is lesz a szászrégeni Patria moziban, ahol a kétezres évek elején a Titanicot vetítették az utolsók között. Az átadón jelen volt Cseke Attila fejlesztési miniszter is.
Országszerte egyedinek számít a marosvásárhelyi Múzeumok éjszakája, hiszen a városban működő minden kulturális intézmény bekapcsolódik a rendezvénybe május 17-én. Idén is izgalmas programokkal várják a látogatókat délelőtt 11 órától éjjel kettőig.
Háromszáz munkással dolgozik a kiválasztott török cég a Marosvásárhely és Nyárádszereda közötti autópálya-szakasz megépítésén – tudta meg a Moldva autópályát akar elnevezésű civil szervezet, amelynek önkéntesei a terepen tájékozódtak a munkálatokról.