Hirdetés
Hirdetés

Lehet, hogy az idei strandszezonnak is búcsút inthetünk?

A Víkendtelepen négy új óriáscsúszdával dobták volna fel a szezont, de egyelőre még lakat van a létesítmény kapuin •  Fotó: Haáz Vince

A Víkendtelepen négy új óriáscsúszdával dobták volna fel a szezont, de egyelőre még lakat van a létesítmény kapuin

Fotó: Haáz Vince

Idén a vírusjárvány miatt későbbre halasztódik a térségi strandok megnyitása: az üzemeltetők egyelőre megbecsülni sem tudják, hogy mikor kezdhetik a szezont. Van, ahol már most két hetes veszteséggel számolnak.

Kovács Eszter

2020. május 24., 08:552020. május 24., 08:55

2020. május 28., 15:042020. május 28., 15:04

Hargita megyében jellemzően június elején, illetve közepén nyitnak a szabadtéri strandok, de Zsögödfürdőn tavaly például a kedvezőtlen időjárás miatt csak június végén kezdődhetett a szezon. „Nem vagyunk megkésve, de egyelőre nem tudjuk, hogy júniusban egyáltalán nyithatunk-e” – mondta el a Székelyhonnak mondta el a Székelyhonnak a csíkszeredai polgármesteri hivatal illetékese. Hozzátette:

jelentősebb felújítást nem végeztek a létesítményél, a szükséges karbantartási munkák azonban már lezajlottak, megnyitni – ha erre a kormánydöntés is megszületne – bármikor tudnának.

Hirdetés

Ha később is, de olcsóbban lehet strandolni

Székelyudvarhelyen hagyományosan június elsején nyit a polgármesteri hivatal által ügykezelt városi strand: jelentős felújítás itt sem történt idén, a karbantartási, javítási munkákat még végzik. „Az előkészületek már elkezdődtek, a medencék javítása megtörtént, a festési munkálatoknak egy részén is már túl vagyunk. Emellett folyamatban van a zöldövezet karbantartása is” – sorolta Zörgő Noémi. A Székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal sajtószóvivője ugyanakkor megjegyezte:

az érvényben lévő szabályozás szerint egyelőre nem tud megnyitni a létesítmény, de akkor sem lesz jelentős kiesés, ha csak június 1-je után kap erre engedélyt az üzemeltető, hisz a korábbi évek tapasztalata azt mutatta, hogy az igazi strandszezon általában június 15-én kezdődött el.

„Bízunk benne, hogy idén is lesz lehetőség ekkor nyitni” – tette hozzá az illetékes. A jegyárakat idéntől változnak, jelentősen csökkenek a tavalyhoz képest: az öt év alatti gyerekeknek díjmentes lesz a belépés, az egésznapos jegy ára (amely reggel 8 és délután 7 óra között érvényes) gyerekeknek és nyugdíjasoknak 5 lej, felnőtteknek 10 lej lesz, a délutáni jegy ára (amely 16 és 19 óra között érvényes) gyerekeknek és nyugdíjasoknak 5, felnőtteknek 8 lej lesz, az esti fürdőzésre (amely 19 és 21 óra között lesz) gyerekek és nyugdíjasok 3, a felnőttek pedig 5 lejt kell majd fizessenek.

Már nyitottak volna a Víkenden

A marosvásárhelyi Víkendtelepnél ezzel szemben már eleve két hetes kieséssel számolnak: korábbi években május elsején nyitott a létesítmény, ezzel szemben idén még mindig zárva vannak a kapuk.

Idézet
Őszintén reménykedtünk abban, hogy ha a strand nem is, de ettől a hétvégétől legalább az éttermek megnyithatnak. De ez sajnos másként alakult”

– nyilatkozta megkeresésünkre Ioan Carcu, a Víkendtelep igazgatója. Hozzátette: bár érthető, hogy a lakosság egészsége a legfontosabb ebben a helyzetben, sokan készültek már sétálni, napozni a Víkendre. „A strandszezon kapcsán egyelőre semmit nem tudunk, és túlzottan bizakodók sem vagyunk. A Víkend például mindig zsúfolt, a medencéknél jó időben folyamatosan tömeg van. Egyszerűen képtelenség lenne betartatni a járványvédelmi szabályokat. Arról nem is beszélve, hogy nagyon sok kisgyerek és idős személy is jár a strandra” – sorolta az illetékes. Hozzátette:

roppantul sajnálja, hogy a vásárhelyieknek nélkülözniük kell a Víkendtelep szolgáltatásait, főként annak tükrében, hogy idénre a meglévő három mellé sikerült felszerelni négy újabb óriáscsúszdát is.

Egyébként Ludovic Orban miniszterelnök nemrég jelentette be, hogy a kormány valószínűleg június elseje után rendelkezik a turisztikai idény megnyitásának a feltételeiről. Amint hozzátette: szándékuk az, hogy engedélyezzék a turisztikai idény megnyitását, azonban a rendelkezések szigorú betartása mellett, és csak akkor, ha a koronavírus-esetek száma nem nő jelentős mértékben a következő időszakban.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 05., vasárnap

Nőtt a mezőgazdasági vetésterület Romániában, így állnak a székelyföldi megyék a pityókával

Tavaly országos szinten 40 ezer hektárral nőtt a mezőgazdasági vetésterület Romániában az előző évhez képest, és elérte a 8,214 millió hektárt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adataiból.

Nőtt a mezőgazdasági vetésterület Romániában, így állnak a székelyföldi megyék a pityókával
Hirdetés
2026. július 05., vasárnap

„A csúcs csak félút” – Toásó István és Pakot Ferenc a Denali megmászásáról

Észak-Amerika legmagasabb csúcsát, a Denalit mászta meg idén nyáron Toásó István és Pakot Ferenc. A két székely hegymászó szerint azonban a siker nem a csúcson rejlik, hanem felkészülésben, a jó döntésekben és az egymásba vetett bizalomban.

„A csúcs csak félút” – Toásó István és Pakot Ferenc a Denali megmászásáról
2026. július 05., vasárnap

Vasárnap a legveszélyesebb nap: fokozott rendőri ellenőrzések a 15-ös országúton

A közlekedésbiztonság növelése érdekében a mai napon összehangolt közúti ellenőrzést tartanak a 15-ös országúton. A Kolozs, Maros, Hargita, Neamț és Bákó megyei rendőrök közösen ellenőrzik a teljes útszakaszt.

Vasárnap a legveszélyesebb nap: fokozott rendőri ellenőrzések a 15-ös országúton
2026. július 05., vasárnap

Salvamont-összesítés: két haláleset is történt szombaton a hegyekben

Az elmúlt 24 órában 15 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 17 személynek nyújtottak segítséget; két személy életét már nem tudták megmenteni – tájékoztatott vasárnap a Facebook-oldalán a Salvamont.

Salvamont-összesítés: két haláleset is történt szombaton a hegyekben
Hirdetés
2026. július 05., vasárnap

Az ankarai NATO-csúcsra utazik kedden Nicușor Dan

Nicușor Dan államfő július 7-én és 8-án részt vesz az Észak-atlanti Szerződés Szervezete (NATO) állam- és kormányfőinek ankarai csúcstalálkozóján – közölte szombaton az elnöki hivatal.

Az ankarai NATO-csúcsra utazik kedden Nicușor Dan
2026. július 05., vasárnap

Ittasan és jogosítvány nélkül vezetett egy 18 éves gyergyószárhegyi fiatal

Büntetőeljárás indult egy 18 éves gyergyószárhegyi fiatal ellen, akit ittas vezetésen értek tetten, ráadásul jogosítvánnyal sem rendelkezett.

Ittasan és jogosítvány nélkül vezetett egy 18 éves gyergyószárhegyi fiatal
2026. július 05., vasárnap

Alkoholos befolyásoltság alatt vezetetett, lebukott

Büntetőeljárás indult egy 21 éves csíkmadarasi nő ellen, akit ittas vezetésen értek tetten a Hargita megyei rendőrök.

Alkoholos befolyásoltság alatt vezetetett, lebukott
Hirdetés
2026. július 05., vasárnap

Ittasan ütközött fának és felborult autójával egy sofőr Gyergyóalfalu közelében

Egy 56 éves Neamț megyei férfi vezette azt az autót, amely szombaton hajnalban borult fel a 13B jelzésű országúton, Gyergyóalfalu közelében. Mint kiderült, alkoholt fogyasztott mielőtt a kormány mögé ült.

Ittasan ütközött fának és felborult autójával egy sofőr Gyergyóalfalu közelében
2026. július 05., vasárnap

A politikus szerint Románia nettó nyertese az Európai Uniónak

Románia a nettó kedvezményezett tagállamok közé tartozik az Európai Unióban: miközben mintegy 30 milliárd euróval járult hozzá a közös költségvetéshez, az EU-s alapokból több mint 100 milliárd euró támogatást hívott le.

A politikus szerint Románia nettó nyertese az Európai Uniónak
2026. július 04., szombat

Az ablakból dobálták ki a drogot, amikor betörték az ajtót a rendőrök – videóval

Kábítószer-kereskedelemmel kapcsolatban végeztek házkutatást Brassóban a rendőrök, amikor a gyanúsítottak az ablakon kidobálva próbáltak megszabadulni a terhelő bizonyítékoktól.

Az ablakból dobálták ki a drogot, amikor betörték az ajtót a rendőrök – videóval
Hirdetés