Képünk illusztráció
Fotó: Rab Zoltán
A viharkárok elhárítása mellett számos dolguk volt hétvégén a Maros megyei tűzoltóknak.
2021. június 28., 14:142021. június 28., 14:14
Szombaton hajnalban a marosvásárhelyi December 22. utcában avartűzhöz sietett ki a tűzoltóság. A lángokat sikerült megfékezni, de a helyszínen mintegy 10–12 tonnányi fahulladék is elégett. Ugyancsak szombaton két ház is lángba borult: Régenben kétszáz négyzetméteren kapott lángra egy ház tetőzete, míg Apoldon egy lakatlan ház huszonöt négyzetméterén pusztított tűz. Egyik esetben sem történt személyi sérülés.
Marosszentgyörgyön szombat kora hajnalban egy gépjármű ütközött neki egy gázvezetéknek, a baleset következtében két személy megsérült, a gázszivárgást szakemberek segítségével állították meg a tűzoltók. Vasárnap délután két macskán segítettek a tűzoltók a dicsőszentmártoni Állomás sétányon, akik egy tömbházlakás alaksorába ragadtak.
A tűzoltóság a szombati vihar következtében összesen 122 kidőlt fánál és két oszlopnál is segédkezett Maros megyében – tájékoztat a megyei tűzoltóság.
Maros megyében a szombati éjszaka folyamán négy alkalommal kapott figyelmeztetést a lakosság a szélsőséges időjárás miatt, a tűzoltóknak pedig közel száz kicsavart fát kellett eltávolítaniuk az utakról, háztetőkről és autókról.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
A húsvéti ünnepek alatt naponta átlagban mintegy 9600 rendőr gondoskodik a templomok környékén a közbiztonságról – számolt be szombaton a sajtónak az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője.
szóljon hozzá!