
Korodi Attila (középen) két alpolgármestere, Bors Béla és Sógor Enikő társaságában
Fotó: Borbély Fanni
Támogatói körében jelentette be csütörtökön Korodi Attila, hogy újabb polgármesteri mandátumért indul a júniusi helyhatósági választásokon. A csíkszeredai városvezető folytatni szeretné a négy éve megkezdett munkát a hargitai megyeszékhely élén.
2024. március 14., 16:002024. március 14., 16:00
2024. március 14., 16:012024. március 14., 16:01
Közel ötvenen gyűltek össze a csíkszeredai Mikó-vár előtt csütörtökön, több helyi és megyei önkormányzati képviselő, intézményvezetők, csíkszéki polgármesterek, hogy jelenlétükkel támogatásukat fejezzék ki Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere felé. A városvezető ugyanis bejelentette,
„Ez a város a szívügyünk” – fogalmazott Korodi kortesbeszédében, amelyben néhány fontos fejlesztési elképzelésről is említést tett. Például modernizálni fogják az iskolai osztályokat, korszerű oktatási teret biztosítva a tanításnak; továbbá a gazdaságfejlesztés szempontjából
Arról is beszélt, hogy a város nemcsak a csíkszeredaiaké, hanem egyben a csíkszéki embereké is, mint fogalmazott, ez a város tulajdonképpen egy kapocs. Ennek kapcsán közölte, hogy hamarosan a várost környező településekre már elektromos buszokkal utazhatunk.
„Jó alapokat hoztunk létre arra, hogy ezt a várost feltéve az új sínekre olyan irányba vigyük, amelyik a legfontosabb: élhető, modern, a hagyományaira büszke város legyen” – mondta.
A bukaresti ítélőtábla szerdán elrendelte, hogy államelnöki hivatal fizessen ki több mint 754 ezer lejt Traian Băsescu volt államfőnek az elmaradt elnöki járandóság címén arra az időszakra, amikor a juttatás folyósítását felfüggesztették.
Románia euróövezeti csatlakozása addig nem kerülhet napirendre, amíg az ország nem csökkenti tartósan a költségvetési hiányt a GDP 3 százaléka alá – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán Berlinben.
Új szakosztályt hoztak létre a Maros Megyei Tanácsnál a gazdátlan ebek helyzetének kezelésére. A döntés nem választható opció volt: a rendőrség és az állategészségügyi hatóság szólította fel az önkormányzatot a mulasztás pótlására.
Az Országos Energiaszabályozó Hatóság (ANRE) elnöke szerint a földgáz jelenlegi kilowattóránkénti 0,31 lejes hatósági áránál alacsonyabb ajánlatok is elérhetők április elsejétől az intézmény árösszehasonlító weboldalán: 0,30 lej/kWh.
A hóolvadás miatt felgyűlt és el nem folyó víz teszi körülményessé a közlekedést és nehezíti a lakók életét a csíkszeredai Decemberi forradalom lakónegyed egyik utcájában.
Látványos szakaszához érkezett Hargita Megye Tanácsának eddigi legjelentősebb oktatási beruházása: 83 tanintézmény kap bútorzatot és csúcstechnológiás digitális felszerelést. A több mint 101 millió lej értékű projekt első eszközeit Korondon mutatták be.
A haditengerészeti búvárok szerdán 14 óra körül hatástalanították a Midia lőtér közeli partra sodródott tengeri aknát – tájékoztatott a védelmi minisztérium.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerint február időjárása jelentős hőmérsékleti kontrasztokat hozhat: a hónap egyes időszakaiban a januárihoz hasonló hideg, máskor pedig tavaszias meleg is előfordulhat.
Büntetőeljárást indított a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, miután alapos a gyanú, hogy szándékosan megrongálták a megyei tanács egyik szolgálati járművét.
Két autót is eltulajdonított egyetlen éjszaka alatt egy 22 éves, csíkszeredai fiatalember: egyiket lakóhelyéről, másikat Székelyudvarhelyről vitte el.
7 hozzászólás