Korodi Attila: „December 1-én arról döntünk, hogy jó vagy rossz irányba megy tovább ez az ország!” Pr-cikk

Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere •  Fotó: Mihály László

Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere

Fotó: Mihály László

Támogatói tartalom

2024. november 28., 09:452024. november 28., 09:45

Tisztelt Csíkszeredaiak!

35 évvel ezelőtt decemberben azért mentünk utcára, mert szabadon akartunk dönteni arról, hogy merre megy ez az ország, és hová tartunk benne mi, csíkszeredaiak, csíkiak, erdélyi magyarok. Akkor a demokráciát választottuk, mert tudtuk: jobb, ha velünk együtt, a mi akaratunkat is figyelembe véve hozzák meg a minket is érintő döntéseket. 35 év után a december újra erről szól.

Tudjuk, idén ez már a harmadik alkalom, hogy választani hívjuk Önöket. Köszönjük, hogy mindhárom alkalommal nagy számban szavaztak, és így erős mandátumot adtak az RMDSZ-nek az önkormányzati és az európai parlamenti választáson, illetve az elnökválasztás első fordulójában. A vasárnapi nap most megint nagyon fontos. Közösségünk léte, közösségünk jóléte a tét! December 1-én arról döntünk, hogy velünk vagy nélkülünk, jó vagy rossz irányba megy tovább ez az ország!

Az elmúlt években országunkban, de az egész világon egymást követték a különböző válságok. Az emberek csalódottak, kiábrándultak, a mindennapok egyre nehezebbek, így egyáltalán nem meglepő, hogy a szélsőségesség és a szélsőségesek egyre inkább előtérbe kerülnek. Ezekben az időkben pedig számunkra, erdélyi magyarok számára létkérdés, hogy Bukarestben, a parlamentben erős képviseletünk legyen.

106 esztendő elteltével, december 1-én, ezen a közösségünk számára szimbolikus dátumon meg kell mutatnunk, hogy mindenféle beolvasztási kísérlet ellenére még mindig itt vagyunk, erős, magyar közösség vagyunk, és gondoljon bárki bármit, mi itt is maradunk! Erdély, Székelyföld, Csíkszereda az otthonunk. Itt születtünk, itt nőttünk fel, ismerjük a város és a környék minden zegzugát. Emlékeket őriznek az utcák, a parkok, itthon vagyunk, és semmilyen körülmények között nem fogadjuk el, hogy másodrendű állampolgárként kezeljenek. Nem fogadjuk el, hogy ebben az országban mi nemkívánatos közösség legyünk! De ahhoz, hogy ezt el is tudjuk mondani, hogy kivívott jogainkat meg tudjuk tartani, hogy közösségünk biztonságát meg tudjuk őrizni, hogy tovább fejlődjön az ország, és a mindennapokban jól éljünk, ott kell lennünk a parlamentben! 2024. december 1. erről szól! Arról, hogy ott leszünk-e továbbra is, amikor a minket érintő kérdésekről és fejlesztésekről vitáznak és döntenek, tudjuk-e képviselni közösségünket, vagy pedig kívülről nézzük, mi történik, mit döntenek, és elszenvedjük a hatásait.

Tisztelt Csíkszeredaiak! December 1-én súlyosan megmérettetik az erdélyi magyar, a csíkszeredai közösség. Csíkszereda akkor lesz biztonságban, Csíkszereda akkor fejlődik tovább, ha a magyarságnak erős képviselete van. Erős képviseletünk pedig csak akkor lesz, ha a közösség erős mandátumot ad. Ehhez pedig minél többen el kell, hogy menjünk szavazni. Mutassuk meg Romániának, hogy itt vagyunk!

Korodi Attila
polgármester

(X – fizetett hirdetés)

Készült az RMDSZ megbízásából, MFC-azonosító: 13240004.
Comandat de UDMR, cod MFC: 13240004.

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. március 27., péntek

Több településen szerveznek imaéjszakát a békéért és a háborús áldozatokért

Imaéjszakára várják a híveket március 27-én, péntek este több erdélyi településen, ahol közösen imádkoznak a békéért és a háborúk áldozataiért.

Több településen szerveznek imaéjszakát a békéért és a háborús áldozatokért
Hirdetés
2026. március 27., péntek

Zord hétvége elé nézünk: erős széllel és kiadós csapadékkal érkezik a lehűlés

Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken több sárga riasztást adott ki rossz időjárás miatt, amelyek hétfő reggelig az ország több mint felét, így Székelyföldet is érintik.

Zord hétvége elé nézünk: erős széllel és kiadós csapadékkal érkezik a lehűlés
2026. március 26., csütörtök

Románia elnöke szerint a közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére

A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.

Románia elnöke szerint a közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére
2026. március 26., csütörtök

Kérdése van a levélszavazásról? Segítenek eligazodni

Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.

Kérdése van a levélszavazásról? Segítenek eligazodni
Hirdetés
2026. március 26., csütörtök

Korábban érkezik a nyugdíj a román húsvétnak köszönhetően

A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.

Korábban érkezik a nyugdíj a román húsvétnak köszönhetően
2026. március 26., csütörtök

Nemsokára kihirdeti a költségvetési törvényt Nicușor Dan

Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.

Nemsokára kihirdeti a költségvetési törvényt Nicușor Dan
2026. március 26., csütörtök

Egy felmérés szerint a munkavállalók csupán 24 százaléka elégedett a munkahelyével

Az előző évhez képest 8 százalékkal 27 százalékra csökkent idén azoknak a romániai munkavállalóknak az aránya, akik boldognak és elégedettnek érzik magukat a munkahelyükön.

Egy felmérés szerint a munkavállalók csupán 24 százaléka elégedett a munkahelyével
Hirdetés
2026. március 26., csütörtök

A sepsiszentgyörgyi önkormányzatnál nem lesznek elbocsátások

Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalától senkit nem kell elbocsátani, mi több, a jelenlegi létszám messze elmarad a prefektúra által megszabottól: ha nem lenne létszámstop, még alkalmazni is lehetne embereket – derült ki a pénteki tanácsülésen.

A sepsiszentgyörgyi önkormányzatnál nem lesznek elbocsátások
2026. március 26., csütörtök

Átszervezi, karcsúsítja intézményeit Kovászna Megye Tanácsa

Átalakítja a hegyimentő közszolgálat működését, összevonja a közművelődési intézményeket, és táborigazgatóságot hoz létre Kovászna Megye Tanácsa. Az átszervezési kérdések mellett egy orbaiszéki útszakasz újjáépítése kapcsán is döntött a testület.

Átszervezi, karcsúsítja intézményeit Kovászna Megye Tanácsa
2026. március 26., csütörtök

Szabadidejében sietett egy balesetet szenvedett sofőr segítségére egy kézdivásárhelyi tűzoltó

Egy felborult autó sofőrjének sietett a segítségére Szabo-Ricardo Béla kézdivásárhelyi tűzoltó Brassó megyében. A szabadidejében arra járó férfi kisegítette a sérültet a járműből, biztosította a helyszínt, és a hatóságok megérkezéséig mellette maradt.

Szabadidejében sietett egy balesetet szenvedett sofőr segítségére egy kézdivásárhelyi tűzoltó
Hirdetés