
Fotó: Kristó Róbert
Egyöntetűen fogadták el a csíkszeredai önkormányzati képviselők a pénteki rendkívüli testületi ülésen a város idei költségvetését. Ráduly Róbert Kálmán polgármester szerint a megyeszékhely idén mintegy kilencven millió lejből gazdálkodhat.
2010. március 05., 14:232010. március 05., 14:23
2010. március 05., 14:362010. március 05., 14:36
Fotó: Kristó Róbert
„Fel vagyunk készülve arra, hogy minden olyan dolog, ami bevált, jó és tetszetős elmozdulást hozott a városba, folytatódjon, kezdve a tömbházak hőszigetelési programjától az úthálózat korszerűsítésén keresztül egyéb infrastrukturális fejlesztésekig” – foglalta össze a terveket Csíkszereda elöljárója.
Mint kiemelte, az idei esztendő legnagyobb kihívását a Márton Áron Gimnázium épületének felújítása jelenti, ezzel kapcsolatban fontosnak tartotta kiemelni, hogy Hargita megye önkormányzata korábban soha nem tapasztalt nagyságú összeget, 759 ezer lejt juttatott el célirányos támogatásként a munkálatok egy részének a fedezésére.
„Úgy terveztünk mindent, hogy a központi kormányzat is legalább olyan lendülettel folytatja az általa meghirdetett programokat, mint ezt korábban tette, sajnos már jelzések vannak, hogy például a tömbházak hőszigetelési programja nem fog olyan ritmusban haladni, mint ahogyan azt a kormány a kampány időszakában meghirdette. Ennek ellenére mi három millió lejt tömbház hőszigetelés címen belefoglaltunk az 2010-es költségvetésbe” – jegyezte meg Ráduly.
Az idei költségvetés nem csak a 2010-es esztendőről szól, a jövőbe is tekint, hisz jelentős összegeket irányoztak elő különböző fejlesztési, felújítási tervek kidolgozására. Ilyen például a város tulajdonába került Transilvania filmszínház épületének a felújításával kapcsolatos tervek elkészítése, vagy tanulmányt szeretnének készíteni, hogy ha már munkálatok fognak zajlani a Szabadság téren, nem-e lehetne a tér alatt egy mélygarázst létrehozni.
„Lényeg az, hogy ami Csíkszeredát illeti, senki nem fog szűkölködni, de pazarolni sem sokan fognak az idei költségvetésből” – summázott a polgármester.
Egy poszter közzétételével, hivatalos oldalán jelentette be a Netflix, hogy 2026 augusztusában folytatódik a Nobel-díjas Gabriel García Márquez leghíresebb regénye, a Száz év magány alapján készült sorozatadaptáció.
Nicușor Dan államelnök vasárnap koszorút helyezett el az 1989-es forradalom hőseinek fővárosi emlékművénél. Ilie Bolojan kormányfő pedig üzenetet tett közzé.
Két enyhe földrengés következett be vasárnap reggel Buzău megyében Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet.
Varázslatos mesék a gyerekeknek, megható szerelmi történetek és izgalmas krimik a felnőtteknek – az ünnepi időszakban számos tematikus olvasmány közül válogathatunk. Összeállításunkban a székelyföldi könyvtárak karácsonyi ajánlójából mazsolázunk.
Vasárnap kezdődik a csillagászati tél, a napforduló délután 5 óra 3 perckor lesz. A téli napforduló az a pillanat, amikor a Föld forgástengelye a legnagyobb szögben „hajlik el” a Nap sugaraitól.
Ezt a filmet három éve már láttam – futott át többször is az agyamon az Avatar most mozikba került Tűz és hamu (Fire and Ash) alcímet kapó, harmadik felvonásának nézése közben. Kritika.
A téli ünnepi időszakra időzített pirotechnikai ellenőrzőakció részeként a rendőrség eddig közel 53 tonna pirotechnikai cikket foglalt le, 540 büntetőeljárást kezdeményezett és 606 személy ellen indított nyomozást.
2025 meghatározó év Románia és az erdélyi magyar közösség számára: új politikai helyzet alakult ki, miközben Európát háború és gazdasági bizonytalanság terheli. Magyarországon választások közelegnek – a belpolitikai viták Erdélyben is érzékelhetők.
Erdély szívében, a Torockói-hegység peremén húzódik egy sziklakanyon, amelyet a természet évmilliók alatt faragott a saját arcára. Ez a Tordai-hasadék.
A földön 300 millió keresztény szenved állami elnyomásban vagy terrorszervezetek támadásaitól. Az erdélyi örmény gyökerekkel büszkélkedő Azbej Tristánnal, a Hungary Helps program megvalósításáért felelős államtitkárral Kézdivásárhelyen beszélgettünk.
szóljon hozzá!