Hetente ezer gyerek vett részt korcsolyaoktatáson
Fotó: Erdély Bálint Előd
Anyagi nyereséget a harmadik szezon végének közeledtével sem könyvelhet el a 2019-ben átadott székelyudvarhelyi sátortetős műjégpálya, sikereket viszont annál inkább: elégedettek a szülők és tanítók a téli szezonban működő Korisuli elnevezésű korcsolyaoktató-programmal, ugyanakkor a hokiedzéseket is kiváló lehetőségnek tartják.
2022. március 21., 22:002022. március 21., 22:00
Lassan beköszönt a tavasz, és ezzel együtt végéhez közeledik a székelyudvarhelyi fedett jégpálya idei szezonja is. Amint arról Zörgő Noémi, a polgármesteri hivatal sajtóreferense beszámolt lapunknak,
de a pontos időpontot jelentősen befolyásolja az időjárás, ugyanis ha nem melegedik fel túlságosan az idő, néhány héttel akár ki is tolódhat a zárás.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Noha még nem értek teljesen a végére, az már most világosan látszik, hogy az idei szezont is csekély bevétellel zárja a székelyudvarhelyi jégpálya, a megemelkedett energiaárak ugyanis az eddigieknél magasabb kiadásokat eredményeznek, így
A számszerűsítés egyelőre még korai lenne, tekintve, hogy a számlák még nem érkeztek meg mind – magyarázta a szóvivő.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Akárcsak az elmúlt szezonban, az ideiben is nagy hangsúlyt fektettek a pálya üzemeltetői a több korosztállyal működő hokiedzésekre, valamint a Korisuli működésére, így gyakran volt e célra fenntartva a pálya. Mint a városháza sajtósa elmondta,
Ottjártunkkor is éppen korcsolyaoktatás zajlott: az Orbán Balázs Általános Iskola előkészítősei gyakoroltak a jégen.
Fotó: Erdély Bálint Előd
„A program nagyszerű, hiszen a gyerekek kiszabadulnak az iskolai körből, mozognak és játszva tanulnak általa, ugyanakkor segíti a mozgáskoordinációjukat is” – fogalmazott Mihály Gyopár Henrietta tanító, a gyerekek kisérője. Elégedett a programmal Jakab Hajnal tanítónő is, aki a szülők hozzáállását is kiemelte. Mint mondta,
A tanítónő szerint „nagyon kell ez a program, hiszen hatalmas sikerélményt tud nyújtani. Volt olyan gyerek is, aki az elején félt és sírt, meg sem tudott állni a jégen, és most, hogy már jól megy a korcsolyázás, ő a legboldogabb”.
A jégkorongedzésre járó gyerekek szülei is kiváló lehetőségnek tartják a sportolás e formáját. „Eleinte tartottam attól, hogy a kisfiam megsérülhet, ha hokizni jár, de utólag belátom, hogy erre nem nagyobb a veszély, mint más sportnál. Nagyon örülök, hogy végül amellett döntöttünk, hogy járjon, mert a mozgás mellett önállóbb lett, és folyamatosan tanul is: például alázatot, odaadást, csapatban gondolkodást.
– fejtette ki egy hokizó gyerekére várakozó anyuka.
A székelyudvarhelyi műjégpálya egyébként a multifunkcionalitás jegyében épült, így a téli szezont követően különféle labdajátékoknak, de akár rendezvényeknek is helyszínt biztosíthat.
Darvas-Kozma Józsefet, a csíkszeredai Szent Kereszt-plébánia plébánosát megerősítette hivatalában a gyulafehérvári főegyházmegye, Böjte Csaba atyát pedig csíksomlyói lelkésszé nevezte ki. Idén négy új papot fognak felszentelni.
Balesetet okozott szombat reggel a Duna Sulina-ágán, Maliuc falu közelében egy turistákkal teli csónakot ittas állapotban vezető fiatalember.
Több bukaresti hírportál is lehozta azt az elmosódott medvés képet, amiről azt írják, hogy ez volt az utolsó felvétel, amit a támadáskor készített a medve által meggyilkolt olasz motoros.
Ilie Bolojan kormányfő péntek este kijelentette, hogy a világon Románia az egyetlen ország, ahol a bírák 48 éves korukban mennek nyugdíjba.
Tiltakozásra készülnek Parajdon, szombaton délelőtt már kisebb tömeg gyűlt össze a helyi kultúrotthonnál.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet –– számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
A kormány deficitcsökkentő csomagja csökkenti a polgárok vásárlóerejét, és a 2010-es években tapasztaltakhoz hasonló negatív társadalmi és gazdasági hatásai lesznek – véli a Gazdasági és Szociális Tanács (CES).
Augusztus elsejétől csak az online foglalt időpontokban lehet felkeresni ügyes-bajos kérdéseinkkel a Hargita megyei nyugdíjpénztárat.
Hivatalból bűnvádi feljelentést tett a Maros megyei környezetvédelmi igazgatóság a parajdi sóbányánál zajló sürgősségi munkálatok nyomán a Kis-Küküllőn bekövetkezett sószennyezés és ökológiai katasztrófa miatt.
Ilie Bolojan kijelentette, hogy a deficitcsökkentő csomag a pénteki kormányülésen való jóváhagyását követően a parlament elé kerül.
szóljon hozzá!