Fotó: FényTV
A Székelyföldi Regionális Díjugrató Bajnokság döntőjének ad helyet szeptember 5-én Gyergyószentmiklós, október 10-én pedig a Székelyföldi Rönkhúzató Bajnokság fináléja zajlik ugyanitt. Ez a két esemény igyekszik majd pótolni a Székelyföldi Lovas Ünnep idei kiadását.
2020. augusztus 13., 17:552020. augusztus 13., 17:55
Nagyon gazdag volt az idénre tervezett lovas eseménynaptár, de ebből a vírus miatt nagyon keveset lehetett meg is valósítani. A 12. Székelyföldi Lovas Ünnep is teljesen más lesz, mint amit elterveztek. Amint Bajkó Tibor, a főszervező Krigel SK vezetője csütörtökön beszámolt:
A rendezvénysorozat első fele szeptember 5-én zajlik majd, amikor a gyergyószentmiklósi lovaspályán a Székelyföldi Regionális Díjugrató Bajnokság záró fordulója és egyben döntője zajlik majd. A versenyen a kisebbek és kezdők ügyességi próbán, a tapasztaltabbak különböző magasságú akadályokon versenyeznek. A viadal szünetében egy lovas show színesíti a programot. Ezt azonban a helyszínen csak a verseny résztvevői láthatják, mert
Azonban több tízezer néző mégis részese lehet a programnak, az online élő közvetítés révén. Amint Bajkó elmondta, nagy igény van erre, a múlt hétvégi gyergyóremetei versenybe 30 ezer, a korábban Ákosfalván zajlott díjugrató forduló közvetítésébe 60 ezren kapcsolódtak be a világhálónak köszönhetően.
A Székelyföldi Rönkhúzató Bajnokságot idén rendezték volna meg először, három megyében kilenc helyszínen, de a tervezett formában nem valósulhat meg .
Október 10-én megrendezik az új bajnokság döntőjét, amit három gyergyószéki verseny előz meg, Ditróban, Alfaluban és Csomafalván. A döntőre már színesebb programot terveznek – tudtuk meg.
A marosvásárhelyi magyar közösség ünnepét, a Vásárhelyi Forgatagot idén augusztus 27–31. között szervezik meg, idén pedig a „vásárhelyiség” köré épül. A tizenkettedik családi rendezvényen mindenki talál magának való programot idén is.
Hatvanmillió lejből újítják fel a Csíkszentmártoni Korai Fejlesztő és Rehabilitációs Központot. Hargita Megye Tanácsa és a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház partnerségben pályázott európai uniós és kormányforrásokra.
Idén 23 Hargita megyei templom és műemlék felújítására, restaurálására biztosít 1,6 millió lejt Hargita Megye Tanácsa – soron kívüli ülést tartottak pénteken.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9187 lej volt májusban, 228 lejjel kisebb, mint az előző hónapban.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 16 megyéjére.
Székelyudvarhelyen jelenleg több helyszínen is javában zajlanak a munkálatok a nagy mobilitási projekt részeként, így a közlekedőknek érdemes figyelni az időszakos korlátozásokra. Mutatjuk, hol vannak korlátozások, és mi szabadul fel a közeljövőben.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint az elmúlt egy évben a friss gyümölcsök és a vasúti szállítás drágult a legnagyobb mértékben, míg a cukor vagy a földgáz ára kisebb volt idén júniusban, mint egy évvel korábban.
Akit érdekel őseink történelme – legyen szó az ősi vallásról, lovas népünk mibenlétéről vagy a korai magyar hősök történelmi szerepéről –, annak idén is ott a helye a 2025. augusztus 8–10. között tartott VIII. Ősök Napja ünnepen.
Elérhető a Határtalanul program legújabb pályázata csütörtöktől – jelentette be a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön Sátoraljaújhelyen, a Rákóczi-táborban tartott sajtóeseményen.
Lépfenefertőzéssel (anthrax) kezelnek két személyt a bukaresti Matei Balș járványtani intézetben – közölte csütörtök este az egészségügyi minisztérium.
szóljon hozzá!