
A tervek szerint három év múlva aszfalt lesz az Ifjúság utcában. A lakók már szabadulnának a portól
Fotó: Pál Árpád
Jelentősen javulhat a közlekedési infrastruktúra az elkövetkező három évben Szentegyházán, ugyanis a polgármesteri hivatal közel 14 millió lej értékben pályázott sikeresen az Országos Vidékfejlesztési Programban (PNDL). Sok utca esetében már a kivitelezési tervvel is elkészültek.
2017. augusztus 10., 13:572017. augusztus 10., 13:57
Ha a központon áthaladó megyei utat is számításba vesszük, akkor jelenleg az utcák negyven százaléka van leaszfaltozva Szentegyházán – közölte érdeklődésünkre Molnár Tibor, a település polgármestere.
Mint mondta,
Fotó: Pál Árpád
„Annyi dokumentációt adtunk le, hogy ha annak csak a 25 százalékát hagyja jóvá a kormány, már akkor jól jártunk volna. Ennek ellenére kellemes meglepetés volt, hogy ennél nagyobb eredményt értünk el.
– fogalmazott a településvezető.
Fotó: Pál Árpád
Összesen tizenhárom nagyobb és további hat kisebb utca felújítását vették tervbe. Ez nagyjából
a Múzeum, a Hősök, a Budai Nagy Antal, az Ősz, a Haladás, a Szarvas, az Ifjúság, a Strand, a Hajnal, a Kárpátok, a Hársfa, a Gyertyánffy Jónás és a Vitusok utcában. A kivitelezési tervek sok utca esetében már elkészültek, a többin jelenleg dolgoznak.
„Még sosem voltak leaszfaltozva ezek az utcák, gyakorlatilag földutakról van szó. Fontosnak tartom, hogy az adófizető városlakók házai előtt ne legyen sár vagy por, ezért is vágtunk bele a pályázásba. Az említett utcákban már lefektettük a víz- és szennyvízvezetékeket is” – így Molnár. Az aszfaltozás előnyével kapcsolatban rámutatott, az autók könnyebben meghibásodnak egy földúton, amelyet hiába köveznek újra, fél év múlva úgyis kigödrösödik.
Fotó: Pál Árpád
A polgármester úgy véli, a korábbi városvezetésnek azért nem sikerülhetett több utcát felújítania, mert korábban nem volt ennyi pályázási lehetőség, mint manapság, saját forrásból pedig nehéz jelentős munkát végezni.
A por megszűnése lesz az egyik legjelentősebb hozadéka az utcák modernizálásának – véli Bálint József, az Ifjúság utca egyik lakója, aki már nagyon régóta várja, hogy elkezdődjön az aszfaltozás. Mint mondta, nagyon forgalmas az utca, és az autók annyira felverik a port, hogy az ellepi a házakat és az udvarokat, a száradó ruhákat már alig merik kiteregetni.
– tette hozzá a felesége.
Fotó: Pál Árpád
Egy másik lakó szintén örömmel fogadta az újításról szóló híreket, de szerinte előbb meg kell javítani az új csatornahálózatot, hiszen olykor feltör a víz az út alól.
Prioritási lista
A szentegyházi városvezetés hat pontból álló prioritási listát állított össze, amikor leadta a pályázatokat a minisztériumba. Ezek közül a legfontosabb a helyi kórház gyermekosztályának teljes felújítása. Ezután a szentkeresztbányai napközi újjáépítése következik, majd az utak felújítása, a közvilágítás modernizálása és a polgármesteri hivatal épületének rendbetétele zárja a listát – tudtuk meg Molnár Tibortól.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
szóljon hozzá!