A rendőrség őrizetbe vett, de a bíróság szabadlábra helyezett egy, hétvégi házat kiürítő férfit. Ugyanazon a napon ismét őrizetbe vették, mert egy másik betöréssel is gyanúsítják.
2011. május 06., 16:422011. május 06., 16:42
A 26 éves csíkszeredai K. S.-t szerdán, május 4-én vette őrizetbe a rendőrség, miután a helyszínen talált nyomok alapján őt gyanúsítják egy hétvégi ház kirablásával. A szóban forgó, Csíkkozmáshoz közeli ingatlant március folyamán valósággal kiürítették, mintegy 20 000 lej értékű tárgyat, berendezést loptak el: falikazánt, elektromos generátort, szivattyút, fűtőtesteket, rézcsöveket, gázkályhát, gázpalackot, transzformátort, akkumulátort, bútorokat és italt. Az elkövető lakásán elvégzett házkutatáskor megtalálták az ellopott javak egy részét. K. S.-t őrizetbe vették, a bíróság viszont egy nappal később úgy döntött, szabadlábon védekezhet. Ugyanaznap viszont ismét őrizetbe vették a férfit, ezúttal egy másik, hasonló ügy miatt: ez február 22–27. között történt, egy szécsenyi hétvégi házba való betörésről és lopásról van szó.
Köztudott, hogy Kézdivásárhely nemrég felújított ikonikus épületébe a Céhtörténeti Múzeum költözik át. De a Székely Katonanevelde mikor nyílhat meg teljes egészében a nagyközönség előtt? – faggattuk Dimény Attila muzeológust, intézményvezetőt.
Boldog ünnepet kívánt Nicușor Dan államfő szombaton mindazoknak, akik kifütyülték a román fejedelemségek egyesülésének ünnepe alkalmából Focșani-on tartott rendezvényen.
Az országos földfizikai intézet (INCDFP) szakemberei a Richter-skála szerinti 3-asról 3,2-esre módosították a szombat délben Vrancea megyében történt földrengés erősségét.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 11 óra 51 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A temesvári szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) is vizsgálódik a csenei gyilkosság ügyében, miután az ebben érintett 13 éves gyermek szervezetében drogot mutattak ki.
A Szociáldemokrata Pártnak (PSD) magának kell döntenie arról, hogy kormányon marad vagy kilép a koalícióból – nyilatkozta péntek este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Közvitára bocsátotta pénteken az oktatási minisztérium a 2026–2027-es tanév rendjének tervezetét, amely szerint az új iskolai év 2026. szeptember 7-én kezdődik, és 2027. június 18-áig tart.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A gázárplafon áprilisi kivezetése még nem biztos, de a jelenleg folyó elemzés eredményei alapján a következő két héten belül döntés várható ez ügyben – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan.
Lavina következett be pénteken Beszterce-Naszód megyében, az Óradnát (Rodna) Radnaborberekkel (Valea Vinului) összekötő, a Radnai-havasok Nemzeti Parkba vezető községi út közelében – tájékoztattak a helyi hatóságok.
szóljon hozzá!