Képünk illusztráció
Fotó: Tuchiluș Alex
Közlekedési baleset történt Székelyudvarhelyen, egy személy megsérült, kórházba kellett szállítani.
2025. június 02., 11:182025. június 02., 11:18
2025. június 02., 13:572025. június 02., 13:57
Két személyautó ütközött össze Székelyudvarhely szombatfalvi részén, a Tamási Áron és a Lejtő utca kereszteződésében hétfőn délelőtt. A baleset következtében
A helyszínre a székelyudvarhelyi hivatásos tűzoltók szálltak ki egy tűzoltóautóval és a tűzoltóság elsősegélynyújtó egysége (SMURD) egy esetkocsival. A tűzoltóság munkatársai tűzmegelőzési intézkedéseket végeztek, a rohammentő-szolgálat munkatársai pedig helyszíni ellátásban részesítették az idős nőt, majd kórházba szállították – mondta el kérdésünkre Alina Ciobotariu, a Hargita megyei tűzoltóság sajtószóvivője.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a balesetben egy 71 éves férfi által vezetett személyautó és egy 30 éves nő vezette gépjármű volt érintett. Az ütközés következtében a férfi utasa – egy idős nő – megsérült, és orvosi ellátás céljából kórházba szállították. A sofőröket alkoholszondás vizsgálatnak vetették alá, az eredmények szerint egyikük sem volt ittas állapotban a történtek idején. A rendőrség folytatja a nyomozást a baleset pontos okainak és körülményeinek megállapítása érdekében.
Orvosi ellátásra szorult azt a 18 éves fiatal, aki menekülni próbált a rendőrök elől miután lebukott, hogy rendszám nélküli kvaddal közlekedik.
Darren Aronofsky és Paul Thomas Anderson is új filmmel jelentkezik, ismét mozivásznon láthatjuk Margot Robbie-t, egy újabb Stephen King regény kap filmadaptációt, emellett számos könnyed és drámai alkotás is érkezik szeptemberben a mozikba. Ajánló.
Késszúrás okozta sérülést szenvedett szombaton egy rendőr, aki a lupényi kórházban megpróbált rendezni egy konfliktust két férfi között.
Megdőlt az országos melegrekord pénteken Magyarországon – közölte a HungaroMet Zrt. szombaton a honlapján.
Böcskei László nagyváradi megyéspüspököt választották a Romániai Katolikus Püspöki Konferencia elnökévé pénteken Kolozsváron – számolt be a Romkat.ro római katolikus hírportál.
Márk Endre bebizonyította: hiteles vezető, aki románnak és magyarnak egyaránt példát mutat – olvasható a Maros megyei RMDSZ közleményében, amelyben kiállásukról biztosítják Szászrégen, hivatali visszaéléssel megvádolt polgármesterét.
Márciusban érkeztek és augusztusig maradtak a gólyák a sáromberki, kamerával ellátott fészekben. A madarászok videót készítettek, amely végigkíséri a gólyák életét.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint 2025 augusztusában 11 713 személynek folyósítottak különnyugdíjat, hárommal többnek, mint előző hónapban.
Az ország tíz megyéje elsőfokú hőségriasztás alatt áll szombaton, a hőmérsékleti csúcsértékek elérhetik a 34 Celsius-fokot.
Jubileumi kiadásához érkezett a kézdiszéki Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár- és katonadal-találkozót.
szóljon hozzá!