Kényszervakáció a hideg miatt

Felfüggesztették hétfőn az oktatást a homoródszentmártoni Román Viktor Általános Iskola homoródszentpáli épületében, a diákok egynapos kényszervakációt kaptak. Gyergyóremetén három napköziben szünetelt a tevékenység a hideg miatt. A megye útjain nagyobb gondok nem voltak a havazás miatt.

Széchely István

2012. február 06., 16:342012. február 06., 16:34

2012. február 06., 16:482012. február 06., 16:48

Több Hargita megyei oktatási intézményben is szünetelt a tanítás hétfőn, száznál is több diák, illetve napközis gyermek kapott egynapos kényszervakációt. Az ország több megyéjével ellentétben Hargita megyében nem a havazás miatt maradt el a hétfői tevékenység a tanintézményekben. Udvarhelyszéken a homoródszentpáli iskolában maradt el a tanítás hétfőn, ugyanis meghibásodott a tanintézmény hőközpontja. A homoródszentmártoni Román Viktor Általános Iskolához tartozó tanintézményben 32 ötödikes, hatodikos és hetedikes diákot érintett a tanítási szünet, ugyanis az iskola I–IV. osztályos tanulóinak ideiglenes elhelyezését meg tudták oldani – tájékoztatott Ferencz S. Alpár Hargita megyei főtanfelügyelő.

Szintén a hideg miatt maradt el a hétfői tevékenység három gyergyóremetei napköziben. A község csutakfalvi részén található napközikben már pénteken is szünetelt az oktatás, ezt terjesztették ki hétfőre, hogy az időközben kihűlt, fával fűtött épületeket keddre tudják megfelelően kifűteni – közölte a főtanfelügyelő. A tanítási szünet itt 77 napközist érintett.

Ferencz S. Alpár arról is tájékoztatott, a kiesés miatt kérték az iskolaigazgatókat, hogy a tanerőkkel közösen készítsenek tervet a tananyag bepótlásáról, és erről értesítsék a szülőket is. A tanfelügyelőség hétfőig nem kapott értesítést arról, hogy a havazás miatt bárhol a megyében fennakadás lett volna az oktatásban.

A Hargita megyei utakon sem voltak nagyobb gondok a havazás miatt, nem állt le a forgalom, és utak lezárására sem volt szükség. „Jelenleg minden út járható” – közölte érdeklődésünkre hétfőn délután Ladányi László prefektus. Mindössze a Gyimesekben volt egy kisebb probléma, ott vasárnap este erős széllökésekkel társult hóvihar volt, emiatt egy elakadt kamiont kellett levontatni az útról – tudtuk meg Ladányi Lászlótól.

Sűrű havazásra és 30–40 kilométeres széllökésekre a következő napokban is számítani lehet Hargita megyében, az Országos Meteorológiai Intézet sárga kódjelzésű figyelmeztetése szerdáig van érvényben.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. augusztus 28., péntek

A tető megbontásával tudtak bemenni és megmenteni a villámsújtott lakóházat

Gyorsan közbeléptek a gyergyóalfalvi tűzoltók a csütörtöki vihar után, így megmenekült a nagyobb kártól a villámsújtott lakóház.

A tető megbontásával tudtak bemenni és megmenteni a villámsújtott lakóházat
Hirdetés
2026. augusztus 27., csütörtök

Nagy mennyiségű aranyat foglaltak le egy székelyföldi házkutatás során

Csempészet gyanúja miatt tartottak házkutatást csütörtökön a gyergyószentmiklósi bíróság által elrendelt parancs alapján. Az akció során 888,43 gramm aranyat, valamint 27 ezer lejt, 550 eurót és 200 svájci frankot találtak.

Nagy mennyiségű aranyat foglaltak le egy székelyföldi házkutatás során
2026. augusztus 26., szerda

Akár éjjel is átvehetők lesznek a könyvek a könyvtári automatából

Közel 300 ezer lejes beruházással korszerűsítették a Gyergyószentmiklósi Városi Könyvtár eszközállományát és világítási rendszerét. A fejlesztés részeként olyan szolgáltatások is elérhetővé válnak, mint a nyitvatartási időn túli könyvátvétel.

Akár éjjel is átvehetők lesznek a könyvek a könyvtári automatából
2026. augusztus 25., kedd

Hat új bemutatóval és osztálytermi bérlettel készül a Figura

Készül az új évadra a Figura Stúdió Színház: hat premiert terveznek, miközben tíz korábbi előadás is műsoron marad. A gyergyószentmiklósi társulat az iskolásokat is megcélozza új osztálytermi bérletével, és több fesztiválon is fellép az évad során.

Hat új bemutatóval és osztálytermi bérlettel készül a Figura
Hirdetés
2026. augusztus 25., kedd

Gombatúrától a pálinkakóstolóig – terítéken a gyergyói erdők kincsei

Gombák, gyógynövények, méz, sajtok, vadak és hegyi patakokból kifogható halak, fűszerek, erdei gyümölcsök lesznek a középpontban az augusztus 28–29-én sorra kerülő Erdő Kincsei Fesztiválon Gyergyószentmiklóson.

Gombatúrától a pálinkakóstolóig – terítéken a gyergyói erdők kincsei
2026. augusztus 25., kedd

Sportágak sokaságával vár mindenkit a gyergyói rendezvény

Várja a gyerekeket és felnőtteket a Mozdulj Gyergyó! négynapos eseménysorozata, amelyen a sportágválasztótól az ökölvíváson, hokin és labdarúgáson át a közösségi programokig számos mozgásforma és kísérőrendezvény kap helyet Gyergyószentmiklóson.

Sportágak sokaságával vár mindenkit a gyergyói rendezvény
2026. augusztus 24., hétfő

Megtámadtak egy taxisofőrt, majd elvitték a taxit – letartóztatták az elkövetőket

Két maroshévízi férfit azonosítottak és tartóztattak le a rendőrök, miután a gyanú szerint megtámadtak egy taxisofőrt, majd egyikük jogosítvány nélkül elhajtott a taxival. A járművet később egy Maroshévíz határában található erdős területen hagyták.

Megtámadtak egy taxisofőrt, majd elvitték a taxit – letartóztatták az elkövetőket
Hirdetés
2026. augusztus 18., kedd

Székelyföldi Lovas Ünnep: Szent István-napi zarándoklat és további 120 programpont

Négy napon át a lovas programoké, hagyományoké, sporté és közösségi élményeké lesz a főszerep. A több mint 120 programpontot kínáló Székelyföldi Lovas Ünnep idén először szekeres és lovas zarándoklattal kezdődik.

Székelyföldi Lovas Ünnep: Szent István-napi zarándoklat és további 120 programpont
2026. augusztus 17., hétfő

Ittas sofőrt füleltek le Gyergyószentmiklóson

Ittas sofőrt tartóztatott fel a rendőrség vasárnap éjfélkor egy gyergyószentmiklósi utcában – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.

Ittas sofőrt füleltek le Gyergyószentmiklóson
2026. augusztus 16., vasárnap

Munkálatok gyergyószentmiklósi helyszíneken, az embereket kérik, máshol parkoljanak

Több városrészen is munkálatok kezdődnek, illetve folytatódnak hétfőtől Gyergyószentmiklóson. A Virág negyed mindkét felén és a Bucsin negyedben is dolgoznak, az ott lakókat arra kérik, autóikkal máshol parkoljanak.

Munkálatok gyergyószentmiklósi helyszíneken, az embereket kérik, máshol parkoljanak
Hirdetés