Archív
Fotó: Boda L. Gergely
A közpénzből fizetett személyzet juttatásait szabályozó törvény Maros megyei alkalmazása is szerepelt a megyei önkormányzat csütörtöki ülésén. Olimpiu Sabău-Pop szociáldemokrata képviselő másként értelmezte a jogszabályt, mint a megyei tanács titkára, Paul Cosma, érveik alátámasztására pedig mindketten más megyei tanácsok döntéseit (Dolj, Kolozs, Szilágy, Temes) hozták fel.
2017. július 27., 18:192017. július 27., 18:19
„Elmondhatom, hogy a néhány, tételesen rögzített kivételtől eltekintve nőttek a fizetések, a jogszabály ugyanis igazságosabbá tette az elosztást, kiegyenlítette a szinteket. 2017. januártól bizonyos munkakörben dolgozóknak nőtt a fizetése, most pedig a törvény ezekhez igazította a többiekét is. A növekedés változó, 0-tól akár 60 százalékig is, hiszen sokan minimálbérért dolgoztak. A jogszabály értelmében az alelnöknél nagyobb fizetése nem lehet egyetlen alkalmazottnak sem a megyei tanácsnál, illetve az alpolgármesterénél a helyi önkormányzatok esetében” – ismertette Péter Ferenc megyei önkormányzati elnök.
A fent említett véleménykülönbség a megyei tanácsosok juttatásának értelmezéséből adódott, hiszen a jogszabály nem rögzítette konkrétan, hogy a képviselőknek hány ülésen kell megjelenniük, hogy megkapják a bérüket. Végül a plénum elvetette Olimpiu Sabău-Pop módosítási javaslatát, és 30 támogató szavazattal, illetve 3 tartózkodás mellett az eredeti tervezetet hagyta jóvá, ami azt jelenti, hogy
„Amennyiben a szaktárca másként értelmezi a törvényt, mint mi, akkor a mostani határozaton módosítunk” – tette hozzá Péter Ferenc.
Akár már a nyár végén elkezdődhetnek a munkálatok a reptéren
Péter Ferenc elmondta, a megszabott határidőig négy ajánlat érkezett a marosvásárhelyi Transilvania repülőtér kifutópályájának felújítására, mindannyi megbízható és tapasztalattal rendelkező cégtől. „Remélhetőleg legfennebb augusztus közepéig döntés születik a kivitelezőt illetően, és ha nem lesz óvás, akkor augusztus végén megköthetjük a szerződést, és elkezdődhetnek a munkálatok. A feladatfüzet értelmében a nyertesnek 108 napja lesz a kivitelezésre” – fogalmazott a megyei önkormányzat elnöke.
A TikTok-tartalomgyártó Dragomér Eduárd szerint a rövidvideók lehetnek szórakoztatók és inspirálók, de könnyen érzelmi csapdává válhatnak. Szakértők szerint a kulcs az önkontroll, a tudatosság – és a szülők nyitottsága a gyerekek online világára.
A 2025-ös Duma Duba turné gasztronómiai élményekben is bővelkedik, és a következő megálló ismét különlegesnek ígérkezik.
Szeptember 13-án ünneplik Romániában a tűzoltók napját, ebből az alkalomból szombaton 9 és 15 óra között nyílt napot tart a Maros megyei tűzoltóság is. Minden érdeklődő számára különleges programokkal készülnek.
Egy nappal azután, hogy visszakapta jogosítványát, ismét ittasan ült volán mögé egy 41 éves férfi Maros megyében. A rendőrök őrizetbe vették, és eljárás indult ellene.
Az utóbbi két hét során 15-ször riasztották a Hargita megyei csendőröket a települések közelében felbukkanó medvék miatt.
Az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében már nem finanszírozható kórházi projekteket az Európai Unió 2021-2027 közötti egészségügyi programjának alapjaiból fogják finanszírozni – jelentette be pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
A marosvásárhelyi városháza nemzetközi szakértők bevonásával szeretné parkká alakítani a Lovarda és a Liget közötti, kihasználatlan vagy nem kellőképpen hasznosított zöldövezetet. Első körben a városlakókkal egyeztettek pénteken délben.
A helyi közigazgatásban működő reprezentatív szakszervezeti szövetségek képviselői szeptember 15-én, hétfőn a fővárosban tüntetnek a kormány által bejelentett létszámcsökkentési intézkedések ellen.
Az ArcelorMittal acélipari vállalat véglegesen bezárja az energia- és építőipari piac számára profilokat és szögvasakat gyártó vajdahunyadi üzemét – jelentette be pénteken a vállalat vezetősége.
A hat késsel a parlament épületébe pénteken bejutni próbáló nő a kihallgatásán azt mondta, hogy hibát követett el, mert elfelejtette, hogy nála vannak ezek a tárgyak.
szóljon hozzá!