Kívülről úgy néz ki, mintha kész lenne a fedett műjégpálya. Archív
Fotó: Haáz Vince
Szavazásra biztatta a marosvásárhelyi önkormányzati képviselőket az áprilisi soros ülésen Sergiu Papuc szociáldemokrata alpolgármester, aki azzal kecsegtette a jelenlevőket, hogy még az ő mandátumuk idején kész lehet a Ligetben levő fedett műjégpálya. A Május 1 strand helyére építendő fedett uszoda mézesmadzagát is elhúzta az orruk előtt.
2019. április 26., 12:362019. április 26., 12:36
A szavazásra való biztatásra csak részben volt szükség: a csütörtöki ülésen ugyanis a sürgősségi napirendi pontok közé került fel két határozattervezetet, s ezek közül az egyik arról szólt, hogy a város át kell adja a Ligetben levő, évek óta félig kész, fedett korcsolyapályához tartozó területet a Maros Sportklubnak, hogy az maga során átadja az Országos Beruházási Társaságnak (CNI). Ez hivatott ugyanis a kormány által beígért befektetéseket megvalósítani.
Sergiu Papuc alpolgármester azt mondta, hogy nagyon sürgős, hogy ezt a határozatot elfogadják, mert enélkül nem tudnak nekifogni a fedett korcsolyapálya befejezésének. Hozzátette, tudomása szerint 12 millió lej van jóváhagyva a munkálatok befejezésére. A liberális Teodora Benedek kifogásolta, hogy ezt a tervezetet sürgősségi napirendi pontként tárták a tanácsosok elé, így nem volt ideje tanulmányozni. Kérte, hogy halasszák el. Ennek ellenére
12 millió lejt hagytak jóvá a befejezésére
Fotó: Haáz Vince
A vásárhelyi jégcsarnok befedése eddig 7,5 millió euróba került, s amikor a munkálatok leálltak, 2009-ben, akkor a létesítmény 90 százalékban kész volt. Tavaly januárban az akkori sportminiszter meglátogatta a jégcsarnokot és elrendelte, hogy készítsenek egy műszaki felmérést, amelyből kiderült, hogy az évek során a fűtetlen, kihasználatlan épületben milyen károk keletkeztek és mennyi pénzre lenne szükség a befejezéséhez.
Elkezdik a olimpiai úszómedence építését
A marosvásárhelyi szociáldemokrata alpolgármester azt is elmondta a tanácsülésen, hogy a város megadta az építkezési engedélyt a Május 1 strand helyére tervezett többrendeltetésű uszoda és sportpálya elkészítésére, s előre láthatóan már idén tavasszal elkezdik ott a munkálatokat. Ezt a beruházást is az Országos Befektetési Vállalat végezteti. A tervek szerint a valamikori népszerű strand helyére egy tízpályás, 50x25 méteres, olimpiai méretű medence és egy 25 méter hosszú, ötpályás kisebb medencét tartalmazó épület készül. Az épület egyik oldalára nyolcszáz férőhelyes lelátó kerül, míg a szomszédságában parkolót alakítanak ki. A terület tulajdonosa, a Maros Sportklub már tavaly májusban lebontatta a medencéket és az épületmaradványokat, és mindent előkészített, hogy a munkagépek elkezdhessék a kivitelezést.
A Május 1 strand nagymedencéjének helye
Fotó: Haáz Vince
Az elmúlt napok esőzései miatt ismét megnőtt a Korond-patak vízhozama, így a parajdi sóbányába történő beszivárgás csökkentése érdekében újra működésbe állították a nagy kapacitású motoros szivattyúkat.
A Richter-skála szerint 4,2-es erősségű földrengés történt szombaton hajnali 1 órakor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Tizenhat centiméteres a hóréteg a Fogarasi-havasokban levő Bilea-tónál és mínusz 3,3 Celsius-fokot mutatnak a hőmérők. Havazik a Transzfogarasi úton is.
Különösen hideg időjárásra, szélre és csapadékra figyelmeztető előrejelzést adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország egész területére.
Összeütközött két teherautó szombat reggel a Nagysármás és Bánffytanya közötti útszakaszon. A baleset miatt a közúti forgalom egy sávon, felváltva haladt.
Ro-Alert üzenetben figyelmeztette a lakosságot a Maros megyei tűzoltóság szombat reggel, hogy Marosvásárhelyen a Gheorghe Marinescu utcában a 2-es számú Pszichiátria közelében megjelent egy medve.
Újraindult egy kampány, amely a választások befolyásolására irányul, közintézmények, televízióadók és hírügynökségek klónozott weboldalait használva – figyelmeztetett pénteken a belügyminisztérium.
A Maros Megyei Sürgősségi Kórházban fekvő betegek mozgóurna segítségével szavazhatnak vasárnap, de csak azok, akik írásban jelezték választási szándékukat – tájékoztatott az egészségügyi intézmény sajtóosztálya.
Romániai idő szerint pénteken 17 óráig több mint 108 ezer román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Hamisak a választási csalásokról szóló híresztelések – figyelmeztetett pénteki közleményében a belügyminisztérium.
1 hozzászólás