Hirdetés
Hirdetés

Jókora késéssel, de jön a 25 százalékos fizetésemelés

Féléves késéssel végül csak megkapják a 25 százalékos béremelést az érintett személyzeti kategóriák. Képünk illusztráció •  Fotó: Barabás Ákos

Féléves késéssel végül csak megkapják a 25 százalékos béremelést az érintett személyzeti kategóriák. Képünk illusztráció

Fotó: Barabás Ákos

Féléves késéssel ugyan, de megkapja az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben dolgozó kisegítő, illetve irodai személyzet is az elmaradt 25 százalékos béremelést, aminek a késése miatt számtalanszor tiltakozott már a Sanitas szakszervezet idén. Az említett személyzeti kategóriák augusztusi bére – amit szeptemberben kapnak kézhez – már magasabb lesz.

Széchely István

2022. augusztus 09., 08:492022. augusztus 09., 08:49

2022. augusztus 09., 09:172022. augusztus 09., 09:17

Hosszú várakozás után megkapja az elmaradt 25 százalékos béremelést az egészségügyi rendszerben dolgozó kisegítő, illetve irodai személyzet, valamint a szociális ellátórendszerben dolgozó érintettek is.

„Megjelent most, augusztus elején a 8-as számú sürgősségi rendelet, ami szabályozza, hogy az utolsó egynegyed részt, ami jár, kapják meg” – számolt be lapunknak az említett személyzeti kategóriák által régóta várt szabályozás megjelenéséről Nyulas Emma, az egészségügyben és szociális ellátórendszerben dolgozók érdekvédelmi tömörülése, a Sanitas szakszervezet Hargita megyei elnöke. Hozzáfűzte:

az érintettek bére augusztustól nő meg, tehát szeptemberben kapják majd kézhez az első megemelt összegű fizetést.

Kitért ugyanakkor arra is, hogy az érdekvédelmi tömörülés nem teljesen elégedett, ugyanis

a negyedrészes béremelés értéket a 2019-es bérek alapján fogják kiszámítani, nem az idei összegek alapján,

továbbá nehezményezik azt is, hogy a bérpótlékokat érintő követeléseik még nem teljesültek, de bíznak benne, hogy az is csak idő kérdése már.

Hirdetés

A Sanitas már múlt év óta követeli, hogy az egészségügyi minisztérium minden egészségügyben dolgozónak emelje meg a bérét, ne csak egyes alkalmazotti kategóriákra legyen ez érvényes. A béremelést egy korábbi, 2017-es törvény írja elő, amelynek a szakaszos végrehajtásáról döntöttek, ám

a béremelés múlt évre eső része elmaradt, így idén januártól az utolsó két negyedrészes emelést kellett volna bevezesse az állam.

Ezzel szemben azonban csak a múlt évre előirányzott, azaz egy negyedrészes emelést hagytak jóvá januártól, és azt sem minden alkalmazotti kategória esetében: csak azoknak emelkedett a bére, akik a betegek mellett dolgoznak, az irodai alkalmazottaké, a nem betegek mellett dolgozó kisegítő, illetve más személyzeti kategóriáké nem. Utóbbiak kapják meg most a negyedrészes béremelést. Ez

Hargita megyében több száz egészségügyi, illetve szociális ellátórendszerben dolgozót érint

– tudtuk meg Nyulas Emmától.

Veszélyességi pótlék: van is, nincs is

A Sanitas Hargita megyei vezetője azt is elmondta, hogy a béremelést úgy kell végrehajtaniuk a kórházaknak és a szociális intézményeknek, hogy költségvetési keretüket ne lépjék túl. Véleménye szerint a kórházak esetében ez nem fog gondot jelenteni, ám az évek óta költéségvetési problémákkal küzdő megyei szociális igazgatóságnál igen.

Az elégedetlenségekkel kapcsolatban Nyulas Emma arra is kitért, hogy a Hargita megyei szociális ellátórendszerben dolgozók – talán egyedüliként az országban – még mindig nem kapták meg a koronavírus-járvány elején, a 2020 tavaszán elrendelt szükségállapot idején munkahelyi elkülönítésben ledolgozott időszakra a nekik járó veszélyességi pótlékot. Ezt országszerte jókora késéssel kapták meg az érintettek,

tudomása szerint azonban már Hargita megyébe is megérkezett a pénz – 994 ezer lej –, ami június 26. óta az államkincstár megyei kirendeltségének a számláján pihen.

Mindössze a megyei önkormányzat határozata hiányzik ahhoz, hogy megkapják az érintett dolgozók a régóta várt 2500 lejes veszélyességi pótlékot, nem tudja, miért nem született még meg a döntés – mondta Nyulas Emma. A veszélyességi pótlékra 407-en jogosultak Hargita megyében.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 22., hétfő

Több mint ezren maradtak áram nélkül Hargita megyében

Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.

Több mint ezren maradtak áram nélkül Hargita megyében
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Fiatalkorú is megsérült a csíkszentléleki balesetben

Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.

Fiatalkorú is megsérült a csíkszentléleki balesetben
2026. június 22., hétfő

Még csak ezután következik az igazi kánikula

Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.

Még csak ezután következik az igazi kánikula
2026. június 22., hétfő

Magyar Péter: kezdeményezzük Sulyok Tamás megbízatásának megszüntetését

Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.

Magyar Péter: kezdeményezzük Sulyok Tamás megbízatásának megszüntetését
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Bírósághoz fordulhat Gyergyószentmiklós a Monturist közgyűlés összehívásáért

A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.

Bírósághoz fordulhat Gyergyószentmiklós a Monturist közgyűlés összehívásáért
2026. június 22., hétfő

Lebuktunk: csak Romániában drágult a gázolaj májusban, az összes többi uniós tagállamban csökkent

Az Európai Unióban 20,7 százalékkal drágultak májusban éves összevetésben a személyes közlekedéshez használt üzemanyagok és kenőanyagok, miután áprilisban 20,8 százalékos, márciusban pedig 12,9 százalékos növekedést mértek.

Lebuktunk: csak Romániában drágult a gázolaj májusban, az összes többi uniós tagállamban csökkent
2026. június 22., hétfő

A székelyföldi megyékre is érvényes a most kiadott zivatarriasztás

Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.

A székelyföldi megyékre is érvényes a most kiadott zivatarriasztás
Hirdetés
2026. június 22., hétfő

Kiemeltük az apró betűs részt: ezért lesz elviselhető a hőség Székelyföld egyes részein

A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.

Kiemeltük az apró betűs részt: ezért lesz elviselhető a hőség Székelyföld egyes részein
2026. június 22., hétfő

Kizárják Adrian Veșteát és négy párttársát a PNL-ből

Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.

Kizárják Adrian Veșteát és négy párttársát a PNL-ből
2026. június 22., hétfő

Késő este derül ki, hogy bizalmat kap-e a Veștea-kormány

A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.

Késő este derül ki, hogy bizalmat kap-e a Veștea-kormány
Hirdetés