
Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Ittasan, jogosítvány nélkül, illetve hamis jogosítvánnyal közlekedő sofőröket füleltek le a Maros megyei rendőrök a napokban.
2023. március 21., 19:122023. március 21., 19:12
A mezőzáhi rendőrség munkatársai Csehtelkén állítottak meg egy gépkocsit vasárnap, melynek sofőrjéről kiderült, hogy nem rendelkezik hajtási jogosítvánnyal. A sofőr emellett meglehetősen részeg is volt, az alkoholteszt 1,15 ezrelékes alkoholszintet mutatott ki a leheletéből. A férfit kórházba szállították, hogy vérminta alapján megállapítsák az elfogyasztott alkoholmennyiséget. Az ügyben ittas állapotban, jogosítvány nélküli vezetés miatt indult eljárás.
Ugyanaznap 15.30-kor a mezőrücsi rendőrök Mezősámsondon, a 154G jelzésű megyei, illetve a 136A jelzésű községi utak kereszteződésénél állítottak meg egy 41 éves, mezőmadarasi férfi által vezetett személygépkocsit. A rutinellenőrzés során a sofőr egy hamisnak tűnő jogosítványt mutatott fel a rendőröknek, és beigazolódott, hogy a férfi nem rendelkezik a román hatóságok által elismert ha engedéllyel.
Az ügyben bűnvádi eljárás indult gépkocsivezetői engedély nélküli autóvezetés, hivatalos dokumentum hamisításában való bűnrészesség és hamis dokumentum használata gyanújával – áll a rendőrök keddi beszámolójában.
Az alkotmánybíróság szerint nem lehet vagyon- és érdeknyilatkozatok benyújtására kötelezni olyan személyeket, akik az állam által hivatalosan el nem ismert párkapcsolatban állnak a köztisztségviselőkkel.
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
Alkotmányos volt Sulyok Tamás eltávolítása, a 12 éves képviselői cikluskorlát és a 70 éves alkotmánybírói korhatár is – reagált Magyar Péter miniszterelnök egy Facebook-bejegyzésben az Alkotmánybíróság (Ab) hétfői döntésére.
Huszönöt aláírás hiányzik a háromezerhez, vagyis cikkünk megjelenéséig 2975-en támogatják a Kovászna megyei Agrosic Egyesület által kezdeményezett petíciót, amellyel a medvék túlszaporulatától való védelmet kérnek.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) e-Terra alkalmazása működik, és a kiesése alatt felhalmozódott nagy mennyiségű kérelem feldolgozása folyamatban van.
Százhuszonkét tisztségviselőt érinthet a feddhetetlenségi törvény hétfőn alkotmányosnak ítélt módosítása, amely a megbízatás megszűnését írja elő az összeférhetetlenség vagy érdekellentét miatt elmarasztalt személyek esetében.
A jövedéki adó ideiglenes csökkentése ellenére a 10 lejes lélektani küszöb felett maradt Romániában a gázolaj literenkénti átlagára – közölte a Peco-online.ro árfigyelő szakportál hétfőn.
Holtan találtak hétfőn a Szamosban egy 18 éves fiatalembert Szatmárnémetiben, aki vasárnap este tűnt el a folyóban – tájékoztatott a Szatmár megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A televízió marad a legtöbbek által leginkább megbízhatónak tartott információs forrás, és a közösségi média platformjai közül a Facebook őrzi vezető pozícióját – derül ki az Expert Forum megbízásából készült közvélemény-kutatásból.
Az alkotmánybíróság alkotmányosnak ítélte a feddhetetlenségi törvénybe a Szociáldemokrata Párt (PSD) és a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) kezdeményezésére beiktatott módosítást.
szóljon hozzá!