
Fotó: Erdély Bálint Előd
Közösen pályázna Székelyudvarhely, Felsőboldogfalva és Homoródszentmárton a 27-es jelzésű községi út Gyepes és Székelyudvarhely közötti szakaszának újjáépítése érdekében. A jelenleg csak terepjáróval járható rész fejlesztése előtt a területek tulajdonjogát kell tisztázni.
2021. június 12., 22:042021. június 12., 22:04
Tárgyalóasztalhoz ült ezen a héten Hargita Megye Tanácsának kezdeményezésére Felsőboldogfalva, Székelyudvarhely és Homoródszentmárton vezetősége, akik megegyeztek abban, hogy közösen kellene újjáépítsék a 27-es községi út Székelyudvarhely és Gyepes közötti szakaszát – a többi rész már le van aszfaltozva. A projekt finanszírozása érdekében pályázni szeretnének, ugyanakkor a megyei tanács beígért támogatásra is számítanak.
Zörgő Noémi, Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatalának szóvivője megerősítette, hogy
Mint mondta, jelenleg az a feladatuk, hogy tisztázzák az utat érintő telkek tulajdonjogát Székelyudvarhely adminisztratív területén. Fontos ugyanis, hogy az út a helyi önkormányzat ügykezelésébe kerüljön, hiszen csak ezután lehet összeállítani a szükséges dokumentumokat a pályázáshoz.
Hasonló helyzetben van a felsőboldogfalvi önkormányzat is – tudtuk meg Zsombori Levente polgármestertől –, az út hozzájuk tartozó 2,2 kilométeres része ugyanis a patakfalvi közbirtokosság tulajdonában van. Ez esetben is, hasonló munka vár a község vezetőségére, amit záros határidőn belül el szeretnének végezni. A tisztségviselő hangsúlyozta, számukra nem prioritás az út rendbetétele, hiszen a falvakban sürgősebb beavatkozásokra van szükség, de attól még segíteni szeretnének. Úgy véli, hogy ki kell használni minden lehetőséget a fejlesztésre.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Jakab Attila homoródszentmártoni polgármester rámutatott, ők már elkészítették a pályázáshoz szükséges dokumentumokat a hozzájuk tartozó 5,7 kilométeres részre. Sőt, korábban szerettek volna külsős forrást bevonni, de nem jártak sikerrel. A tisztségviselő reméli, hogy közösen pályázva több szerencséjük lesz. Hangsúlyozta,
„Ez egy előnyös lehetőség, amit ki kell használni” – fogalmazott Jakab. Mi is végigjártuk az említett útszakaszt, ahol inkább terepjáróval érdemes közlekedni jelenleg. Találkoztunk helyiekkel is, akik nagyon fontosnak tartották a beruházást, hiszen így könnyebben beutazhatnak a városba.
Nicușor Dan kijelentette, hogy a bírák és ügyészek nyugdíját a fizetésükhöz viszonyítva csökkenteni kell, de ehhez nem szükséges az alkotmány módosítása.
Nicușor Dan államelnök szerint a Bolojan-kormány által hozott intézkedések összességében sikeresek voltak, de „ha megnézzük, hogy ezek milyen hatással voltak az állampolgárokra, talán másképp is lehetett volna cselekedni.”
Ködre vonatkozó elsőfokú figyelmeztetést adott ki hétfő reggel az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Hargita és Kovászna megyére.
Összesen 21 Hargita megyei településen szűnnek meg az egy hónapja elrendelt szigorú korlátozások, amelyeket egy sertéspestisgóc kialakulása miatt kellett elrendelni.
Két autó ütközött össze vasárnap este a marosvásárhelyi Dózsa György utcában, a balesetben ketten sérültek meg – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Két telephelye van annak a bukaresti fogászati klinikának, amelyiken csütörtök este meghalt egy kétéves kislány, és az egyik telephely nem rendelkezik a biztonságos általános érzéstelenítéshez szükséges alapvető felszereltséggel.
Csak anyagi kár keletkezett a vasárnap délutáni madéfalvi balesetben, amely során egy sofőr lesodródott az útról és előbb egy kerítésnek, majd egy villanyoszlopnak ütközött – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök is indul a Buzău megyei tanács elnöki tisztségéért a december 7-i időközi választáson.
Lőtt sebbel a fején, holtan találtak rá az otthonában egy 24 éves Argeș megyei rendőrre – közölte a Giurgiu megyei rendőrség.
Teljesen kiégett pénteken egy székelyszenterzsébeti gazda kombájnja; mivel a mezőgazdasági gép családja megélhetését jelentette, gyűjtést szervezett számára az újszékelyi önkormányzat.
szóljon hozzá!