
Képünk illusztráció.
Fotó: Tuchiluș Alex
Razziát szervezett a Kovászna megyei rendőrség Bereck és Kézdiszentlélek községekben a hétvégén. Az akciók során 16 szabálysértési bírságot szabtak ki a háromszéki rendőrök mintegy 24 ezer lej értékben.
2025. január 12., 16:022025. január 12., 16:02
2025. január 12., 16:032025. január 12., 16:03
Az akciókban közrendvédelmi, közlekedési- és bűnügyi nyomozók, továbbá gazdasági bűnözés elleni egységek, illetve a kézdivásárhelyi rendőrség munkatársai, háromszéki csendőrök vettek részt – közölte a Kovászna megyei rendőrség sajtóosztálya.
Az akciók fő célja a bűnözés megelőzése és visszaszorítása volt, különös figyelmet fordítva az erőszakos cselekményekre és más, a közterületeken elkövetett illegális tevékenységekre, hozzájárulva a célzott közösségek biztonságának növeléséhez. Ezen kívül
A razziák során 61 személyt igazoltak és ellenőriztek, míg az öt közlekedési szűrőpontnál 51 járművet vizsgáltak meg. Ezen kívül tizenegy esetben teszteltek alkohol- vagy tiltott szerek fogyasztására, három vezetői engedélyt vontak be, és három forgalmi engedélyt vontak vissza.
Az akciók során 16 szabálysértési bírságot szabtak ki összesen 23.947 lej értékben, többségüket közlekedési szabályok megsértéséért, továbbá egy bírságot tetten ért ittas vezetésért szabtak ki – áll a rendőrség közleményében.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
1 hozzászólás