
Képünk illusztráció.
Fotó: Tuchiluș Alex
Razziát szervezett a Kovászna megyei rendőrség Bereck és Kézdiszentlélek községekben a hétvégén. Az akciók során 16 szabálysértési bírságot szabtak ki a háromszéki rendőrök mintegy 24 ezer lej értékben.
2025. január 12., 16:022025. január 12., 16:02
2025. január 12., 16:032025. január 12., 16:03
Az akciókban közrendvédelmi, közlekedési- és bűnügyi nyomozók, továbbá gazdasági bűnözés elleni egységek, illetve a kézdivásárhelyi rendőrség munkatársai, háromszéki csendőrök vettek részt – közölte a Kovászna megyei rendőrség sajtóosztálya.
Az akciók fő célja a bűnözés megelőzése és visszaszorítása volt, különös figyelmet fordítva az erőszakos cselekményekre és más, a közterületeken elkövetett illegális tevékenységekre, hozzájárulva a célzott közösségek biztonságának növeléséhez. Ezen kívül
A razziák során 61 személyt igazoltak és ellenőriztek, míg az öt közlekedési szűrőpontnál 51 járművet vizsgáltak meg. Ezen kívül tizenegy esetben teszteltek alkohol- vagy tiltott szerek fogyasztására, három vezetői engedélyt vontak be, és három forgalmi engedélyt vontak vissza.
Az akciók során 16 szabálysértési bírságot szabtak ki összesen 23.947 lej értékben, többségüket közlekedési szabályok megsértéséért, továbbá egy bírságot tetten ért ittas vezetésért szabtak ki – áll a rendőrség közleményében.
Idén is elindul a Székely Gyors és a Csíksomlyó Expressz a csíksomlyói pünkösdi búcsúba a Kárpáteurópa Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. szervezésében – közölték a szervezők csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
A pénzügyminisztérium azt javasolja, hogy a kormány 2026 végéig hosszabbítsa meg a gázolaj árának kompenzálását a közúti fuvarozók számára. A tervezet szerint 2026. április 1. és december 31. között literenként 85 banis támogatást kapnának a fuvarozók.
Stabilitási prémium a fiataloknak, támogatás a munkáltatóknak és több online szolgáltatás – több ponton is változott a munkanélküli-biztosítási rendszer.
Nicușor Dan államfő csütörtökön fogadta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
Más megyékhez képest ugyan hátrányból indulnak a Hargita megyei gazdák a zöldségtermesztést támogató de minimis programban, de számukra is tartogat lehetőségeket ez a csomag. Az érdekeltek még egy hónapig igényelhetnek támogatást az idei programban.
Belép a román piacra a malajziai kiskereskedelmi vállalat, a Mr. DIY – írja az MTI a Profit.ro nyomán, amely vállalat közleményéből értesült.
Korszerű vonatok, a mostaninál jóval sűrűbben közlekedő szerelvények – a romániai vasúti személyszállítás megújítása nemsokára eléri Székelyföldet is, megváltozott körülményeket, minőséget biztosítva az utazóknak.
1 hozzászólás