
Fotó: Hargita megyei útügyi igazgatóság
Borszék és Gyimesközéplok felé lehet hóval borított utakra számítani vasárnap délelőtt, de a Bucsinon is fennakadást okozhat a folyamatosan havazás. Hargita megye több útszakaszán dolgoznak a hókotrók – nyilatkozta a Székelyhonnak Cătălin Romanescu, az országos útügyi igazgatóság Hargita megyei vezetője.
2023. február 26., 10:412023. február 26., 10:41
A szombat délutáni, esti eső a magasabban fekvő területeken havazásra váltott, és Hargita megye több útszakaszán az éjszaka folyamán nehézkes volt a közúti közlekedés. Az útügyi illetékes szerint az éjszaka több helyszínen dolgoztak a hóekék,
Fotó: Hargita megyei útügyi igazgatóság
Beszámolója szerint vasárnap délelőtt a legnagyobb havazás a Parajd és Gyergyószentmiklós közötti útszakaszon, a Bucsinon van, itt az útszakasz teljes hosszán elővigyázatos közlekedésre van szükség.
A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint vasárnap 10 órától hétfőn 15 óráig sárga figyelmeztetés van érvényben, helyenként erős havazásra kell számítani.
Januárhoz képest februárban 39 lejjel (0,7 százalékkal) 5557 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Újabb Ro-Alert üzeneteket kaptak szerda hajnalban Tulcea megye északi részének lakói az orosz-ukrán háborúval összefüggésben, miután a hadsereg radarjai drónrajokat észleltek a román-ukrán határ térségében.
Szerdán kezdik meg hároméves mandátumukat a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség (DNA), illetve a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni Ügyészség (DIICOT) új vezetői: Cristina Chiriac, Ioan-Viorel Cerbu és Codrin-Horațiu Miron.
Minden eddigi jó intézkedést megtart a Tisza-kormány, ez benne van a 240 oldalas programjukban is – mondta Magyar Péter a Kossuth Rádió Jó reggelt Magyarország! című műsorában szerdán.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt szerdán 5 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter kedd esti bejelentése szerint az amerikai kormány hivatalosan megerősítette, hogy a romániai Lukoil ideiglenesen mentesül a szankciók alól, így 45 napon belül újraindulhat a Petrotel-Lukoil finomító.
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.
Négy ember megsérült az Olt völgyén, a 7-es országúton hétfőn délután, miután két személyautó összeütközött. Az egyik sérültet SMURD-helikopterrel szállították a craiovai kórházba.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden a magyarországi választások eredményével kapcsolatban kijelentette, hogy fontos a román és a magyar kormány közötti szoros együttműködés fenntartása.
Mircea Abrudean szenátusi elnök kedden kijelentette, hogy a magyarországi választások eredménye az egész térség európai irányultságát erősíti meg.
szóljon hozzá!