
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Több mint száz új háromszéki cég alakul meg a Központi Régió vállalkozásfejlesztési programja, a StartUp Now keretében. Az érdekességek között sörmanufaktúra, sőt alternatív turisztikai szolgáltatás is található.
2018. december 20., 21:302018. december 20., 21:30
Háromszéken Kovászna Megye Tanácsa, az ASIMCOV – Kis- és Középvállalkozók Szövetsége és a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara bonyolított le projekteket. A megyei önkormányzatnál negyven olyan nyertes pályázatot választottak ki, amelyek megkapják a 40 ezer eurós támogatást.
A napokban egy konferencián a negyvenből öt projektet mutattak be. A legtöbb, 92 pontot elért Kovács Horváth Izolda Kovászna megye első hőlégballonozással foglalkozó cégét indítja be.
A vállalkozásfejlesztő program révén indul majd többek között „pityókázó”, vagyis holland mintára „sültburgonyázó”, de lesz fogászati radiológiai központ és sörmanufaktúra is. Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke elmondta, azért vállalták a projekt lebonyolítását, mert ezzel is munkahelyek létrehozását, a fiatalok itthon maradását segítik elő. Emlékeztetett, hogy a magyar kormány jövő évben 50 milliárd forintot szán külhoni, gazdaságfejlesztési programokra, ennek az összegnek a fele, 25 milliárd forint, vagyis 70 millió euró jut Székelyföldre.
– szögezte le a megyei önkormányzat elnöke.
A 2026-os költségvetés tervezetében a helyi közösségek fejlesztésére több mint 86,4 milliárd lejt irányoznak elő, 7,4 milliárd lejjel többet, mint 2025-ben, és ez az eddigi legnagyobb összeg, amit a helyi önkormányzatok támogatására szánnak.
Közel 130 online térben elkövetett csalást jelentettek a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságon 2025-ben. A legnagyobb kár összege, amelyet online csalással csaltak ki az áldozatból, több mint 500 ezer lej.
Hivatalos látogatásra Romániába érkezik csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Az Amerikai Egyesült Államok harci repülőgépeket és katonákat telepítene a Konstanca megyei Mihail Kogălniceanu-légibázisra az Iránnal fennálló háborús helyzet miatt – értesült a Digi24 hírportál különböző információs forrásokból.
Hivatalos látogatást tesz Romániában március 12-én, csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, amelynek során Nicușor Dan elnökkel találkozik – értesült a Digi24 hírportál.
A 2026-os állami költségvetés tervezete 127,7 milliárd lejes, GDP-arányosan 6,2 százalékos deficitre épít – derül ki a pénzügyminisztérium által kedden közzétett dokumentumból, amely szerint 2027-re a GDP 5,1 százalékára csökken a deficit.
Jelentős zavarokat okozhat az országos próba-képességvizsgák és a próbaérettségi lebonyolításában, hogy több mint 73 ezer tanügyi alkalmazott nem vesz részt a megszervezésükben.
Tűz ütött ki kedden egy lakóházban Libánfalván, a Fő utcában. Az épületből két gázpalackot hoztak ki a tűzoltók, és fennállt a veszélye annak, hogy a lángok két közeli lakóházra is átterjednek.
Megkezdődött a fakó keselyű romániai visszatelepítése: az első madarak március kilencedikén érkeztek meg a Fogarasi-havasokba. A Spanyolországból hozott példányokat az akklimatizációs időszak után fokozatosan engedik szabadon.
szóljon hozzá!