Marosszék
Udvarhelyszék

Így futottak Székelyudvarhelyen

Székelyhon 2018. szeptember 29., 11:26

Jubileumi, 10. kiadásához érkezett idén az IPSE tömegfutás Székelyudvarhelyen. A szombaton tartott rendezvényre több százan regisztráltak és húztak futócipőt, az egészséges életmód mellett téve le a garast. Fotókon mutatjuk, hogy idén hogy szaladt a tömeg.

Fotó: Barabás Ákos

Mintegy ezerötszázan álltak rajthoz szombaton reggel tíz órakor a Stúdió Mozi előtti téren, idén azonban nem a Kossuth Lajos utca, hanem a terelőút fele vették az irányt a futók: a táv, akárcsak a korábbi években, 4,2 kilométer volt, azonban ezúttal ellenkező irányban, a Pethő Étteremtől, a városi strand mögött, majd a Nicolae Bălescu utcán át, a Vásártér utcán jobbra, a piac előtt, majd a Bethlen Gábor utcán ismét jobbra majd a Márton Áron tér fele vezetett az út.

A cél pedig most a Kossuth Lajos utcában volt. Idén sem a versenyen volt a lényeg, viszont a távot leggyorsabban a 1219-es rajtszámú Bara Hunor teljesítette.

A szervezők mindemellett a legviccesebb futókat és a legnépesebb iskolás csapatokat díjazzák. Egyébként a tömegfutás legifjabb részvevője a kétéves Hanna volt, a legidősebb pedig a hetven éves Csíki Ferenc.

Minden részvevő pólót, üdítőt és vizet, valamint a hűvös időre tekintettel idén nem fagyit, hanem joghurtot kapott jutalmul.