Fotó: Călin Georgescu Facebook-oldala
„Érdekes” átalakuláson ment keresztül Călin Georgescu a kilencvenes évek óta, amikor még „mélységesen Nyugat- és NATO-barát” nézetei voltak – jelentette ki volt tanácsadójáról az elnökválasztási eredmények közzététele után Mircea Geoană.
2024. november 28., 20:482024. november 28., 20:48
A NATO volt főtitkárhelyettese e heti sajtótájékoztatóján elmondta, hogy külügyminiszteri mandátuma idején a Római Klub tagjaként volt alkalma találkozni az első elnökválasztási forduló győztesével, aki akkor jó benyomást tett rá. Éppen ezért
„Mi történt húsz év alatt? Kérdezzék meg tőle. De radikális változáson ment át, 180 fokos fordulatot vett” – mondta Geoană.
Felidézte, hogy abban az időben Románia tagja volt az ENSZ Biztonsági Tanácsának. Ezért szüksége volt egy olyan tanácsadóra, aki otthonosan mozog a globális kérdések, többek között a környezetvédelem területén, Georgescunak pedig jelentős tapasztalata volt ezen a téren. „Azóta nem volt semmilyen kapcsolatom vele” – idézte Mircea Geoanát az Agerpres hírügynökség, hozzátéve, hogy
A NATO volt főtitkárhelyettese egyébként úgy vélekedett, hiba lenne Călin Georgescu független jelöltet pusztán a TikTok és a moszkvai titkosszolgálatok produktumaként kezelni. Szerinte ahhoz, hogy a második fordulóban legyőzzék, többre van szükség annál, hogy az Oroszországtól való – egyébként jogos – félelmet hozzák fel érvként ellene.
„Az Európa-, demokrácia- és reformpárti erők összehangolt fellépésére lesz szükség, egy hiteles csapatra a Nyugat-barát oldal részéről. (...) Természetesen lehet haragudni Ciolacura, Ciucára, az ország vezetőire, de ha egy kicsit a jövőbe tekintünk, Románia megmentéséhez feltétlenül szükséges egy Európa-, demokrácia-, szabadságbarát többség, amely elutasítja ezt az idejétmúlt politizálási módot” – fogalmazott Mircea Geoană.
Érdekes mód Székelyföld-szerte Csíkszeredában volt a legenyhébb az időjárás szerdán reggel. Bőven fagypont fölött indult a nap, ám előreláthatóan nem lesz ez így az előttünk álló napokban.
A gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház áprilisban is izgalmas előadásokkal várja a közönséget az Öntöde játszóhelyen. Új bemutatóra is lesz, a társulat több évtized után újra színre viszi a Szép magyar komédiát.
A belügyminiszterhez fordult Kelemen Hunor a Kolozsváron bántalmazott magyar fiatalok ügyében. Az RMDSZ-elnök Facebook-oldalán közzétett felhívásában arra kéri a tárcavezetőt, hogy statuáljon példát.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Öt férfit vettek őrizetbe 24 órára Maros megyében, miután szerdán házkutatást tartottak illegális fakitermelés gyanújával – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben.
Nagyon súlyos a vasárnapi medvetámadás áldozatának állapota – közölte szerdán az Agerpresszel kezelőorvosa, Rodica Ciolacu.
Hargita Megye Tanácsa idén is csatlakozik a nemzetközi a Light it up blue – Ragyogj kéken! figyelemfelhívó kampányhoz az autizmus világnapján, és ennek alkalmából szerda este kék fénybe borul a megyeháza épülete.
Csíkszentimrei és szatmárnémeti diákok értek el első helyezést az Örökségünk őrei országos versenyen. A Hargita megyei csapat a Henter-kúriát népszerűsítették a helyi örökségek megőrzésében szerepet vállaló versenyen.
Leaszfaltozzák a csíkszeredai Olt és Sas utcákat idén. A város saját költségvetéséből 2,3 millió lejt biztosít az önkormányzat az ipari övezetben található kis utcák felújítására.
Nem hirdetett ítéletet a Maros Megyei Törvényszék szerdán a Borboly Csaba, a Hargita megyei tanács alelnöke és tizenkét másik személy ellen 2013-ban indult büntetőperben, ezt egy későbbi időpontra halasztották.
szóljon hozzá!